همدان تاریخ‌گردی همدان

نمایش روی نقشه

باغ موزه نظری، از جمله جاذبه های گردشگری تاریخی استان همدان به شمار می رود که به عنوان یک موزه مردم شناسی می تواند فرهنگ و آداب و رسوم مردم این استان را به نمایش بگذارد.

3318 نمایش
3
(از 6 رای)
جزییات بیشتر

موزه لطفعلیان ملایر، از جاذبه های تاریخی و موزه های تماشایی موجود در استان همدان است که قدمت آن به دوران قاجار مربوط می شود و نام آن در فهرست آثار ملی ایران می درخشد.

2258 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

موزه گنجینه برق همدان یا نیروگاه برق همدان، از جاذبه های و موزه های این استان است که قدمت آن به دوران پهلوی مربوط می شود و همه ساله بسیاری از علاقه مندان از آن بازدید می کنند.

2077 نمایش
2.9
(از 12 رای)
جزییات بیشتر

موزه طب بوعلی سینا همدان، از جمله جاذبه های معروف این استان است که وسایل ارزشمندی در آن برای بازدید عموم به نمایش گذاشته شده و همه ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار می گیرد.

1926 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

موزه هگمتانه، از جمله جاذبه های گردشگری فرهنگی استان همدان است که از سال 1373 شمسی به فعالیت خود را آغاز کرده و با بازدید از آن شاهد آثار تاریخی منحصر به فردی خواهید بود.

1816 نمایش
4
(از 4 رای)
جزییات بیشتر

موزه مردم شناسی اسدآباد، از جمله موزه های دیدنی و جاذبه های گردشگری استان همدان است که همه ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران و علاقه مندان به تاریخ ایران قرار می گیرد.

3237 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

موزه تاریخ و فرهنگ تویسرکان، از جمله جاذبه های ارزشمند و موزه های دیدنی استان همدان است که همه ساله بازدید از آن مورد توجه بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی قرار می گیرد.

1786 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

موزه حمام حاج آقا تراب، از جمله جاذبه های گردشگری و موزه های ارزشمند استان همدان است که در محله ای قدیمی واقع شده و همه ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار می گیرد.

2303 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

موزه تاریخ و فرهنگ، از جمله جاذبه های گردشگری تاریخی موجود در استان همدان و شهرستان نهاوند است که همه ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران و بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

2443 نمایش
3.4
(از 5 رای)
جزییات بیشتر

باغ و عمارت نظری همدان، از جمله جاذبه های گردشگری و تاریخی این استان به شمار می رود که همه ساله بازدید از آن مورد توجه بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی قرار می گیرد.

2762 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

عمارت امیر تومان، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند استان همدان است که از گذشتگان به یادگار مانده و در خيابان طالقاني، روبروي بيمارستان اكباتان شهر قرار دارد.

1130 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

غار اصله همدان، از جمله جاذبه های طبیعی و تاریخی این استان است که قدمتی چندین و چند ساله دارد و همه ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران و بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

1383 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

تپه گیان نهاوند، از جمله جاذبه های تماشایی و تاریخی موجود در استان همدان است که به عقیده برخی از باستان شناسان، قدمت آن به هزاره چهارم پیش از میلاد بر میگردد.

692 نمایش
3.5
(از 7 رای)
جزییات بیشتر

قلعه گوراب که با نام پل جوراب نیز معرفی می شود، از جمله جاذبه های تاریخی شهرستان ملایر استان همدان است که در روستایی با همین نام واقع شده و مورد توجه بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

1285 نمایش
2.5
(از 12 رای)
جزییات بیشتر

تپه باستانی هگمتانه، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند موجود در استان همدان است که بازدید از آن همه ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی قرار می گیرد.

748 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

تپه نوشیجان همدان، آتشکده و قلعه‌ای تاریخی و تماشایی این استان است که قدمت آن به آغاز هزاره یکم مربوط می شود و نام آن در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

2235 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

كتیبه حسین خان سولاق آقاجان بلاغی، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند استان همدان است که همه ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران و باستان شناسان قرار می گیرد.

587 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

گنبد علویان همدان، از جمله جاذبه های گردشگری تاریخی این استان است که قدمت آن به اواخر دوره سلجوقی مربوط می شود و نام آن در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

973 نمایش
3.3
(از 4 رای)
جزییات بیشتر

سنگ‌ نبشته‌ های گنج‌نامه، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند استان همدان است که قدمت آن به دوران هخامنشیان مربوط می شود و نام آن در فهرست آثار ملی ایران می درخشد.

1758 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

کلیسای آنجلی، از جمله جاذبه های مذهبی و بنا های تاریخی استان همدان است که قدمت آن به دوران قاجاریه مربوط می شود و نام آن در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

1975 نمایش
4.2
(از 5 رای)
جزییات بیشتر

کلیسای گریگوری استفان، از جمله جاذبه های تاریخی استان همدان و کلیساهای ایران است که قدمت آن به دوران قاجار مربوط می شود و بنای آن به سبک معماری ارمنی ساخته شده است.

5756 نمایش
2
(از 3 رای)
جزییات بیشتر

بقعه یا آرامگاه استر و مردخای، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند استان همدان به شمار می رود که بنای آن با استفاده از مصالحی چون سنگ و آجر ساخته شده و به ثبت ملی رسیده است.

1569 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

میررضی الدین آرتیمانی، از شعرا و عارفان عصر صفوی است و آرامگاه وی به عنوان یکی از جاذبه های تاریخی و ارزشمند همدان شناخته می شود که نام آن در فهرست آثار ملی ایران قرار دارد.

3024 نمایش
1.5
(از 2 رای)
جزییات بیشتر

آرامگاه شیخ الرئیس بوعلی سینا یا بوعلی سینا، بنای یادبود فیلسوف، دانشمند و طبیب مشهور ایرانی از جمله جاذبه های تاریخی معروف استان همدان که مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار می گیرد.

2348 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آرامگاه باباطاهر عریان، از جمله جاذبه های تاریخی معروف و پرطرفدار در استان همدان است که همه ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران و علاقه مندان به تاریخ و ادبیات قرار می گیرد.

1316 نمایش
3.5
(از 11 رای)
جزییات بیشتر

خانه شهید آیت اله حاج سید اسداله مدنی، از جمله جاذبه های فرهنگی و خانه های تاریخی موجود در استان همدان به شمار می رود که بنای آن متعلق به عصر حاضر است.

456 نمایش
2.4
(از 5 رای)
جزییات بیشتر

خانه مسعودی تویسرکان، از جمله جاذبه های ارزشمند و خانه های تاریخی همدان است که قدمت آن به دوران قاجار بر می گردد و در آن شاهد بخش های آجرکاری و گچ بری شده خواهید بود.

1261 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

خانه لطفعلیان، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند استان همدان است که امروزه به عنوان موزه به فعالیت می پردازد و بازدید از آن مورد توجه بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی قرار می گیرد.

1822 نمایش
3.5
(از 4 رای)
جزییات بیشتر

كاروانسرای حسین خانی همدان، از کاروانسراها و جاذبه های تاریخی این استان است که از دوره قاجار به یادگار مانده و نام آن در فهرست آثار ملی ایران می درخشد.

1396 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

کاروانسرای شریفیه همدان، از جمله جاذبه های تاریخی و کاروانسراهای موجود در این استان است که قدمت آن به دوره قاجار بر میگردد و نام آن در فهرست آثار ملی ایران می درخشد.