آذربايجان شرقی گردشگری مذهبی آذربايجان شرقی

نمایش روی نقشه

مسجد حسن پادشاه آذربایجان شرقی را سلطان حسن آق قویونلو بنا كرده است. بنای این مسجد یكی از شاهكارهای هنر معماری است.بناي آن مربوط به دوره فرمانروايي امراي آق قويونلو است.

1402 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مسجد جامع ترك یكی از زیباترین مساجد سنگی آذربایجان است. تاریخ تاسیس بنای اولیه آن معلوم نیست ولی با توجه به شیوه معماری شبستان قدیمی می توان آن را به دوره ایلخانان نسبت داد.

4260 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مسجد تاریخی مولانا تبریز در سال 1322 هجری قمری از طرف حاج میرزا محمد رفیع طباطبایی ملقب به نظام العلما ، بزرگ خاندان دیبا ساخته شد و به عنوان یکی از مساجد تاریخی تبریز به شمار می رود.

3705 نمایش
2.7
(از 3 رای)
جزییات بیشتر

در سمت غربی بازار مسجد جامع ،روبروی بازار نجاران یكی از بزرگترین و جالب ترین مساجد تبریز واقع شده است، مسجد مجتهد تبریز 63 ستون سنگی دارد كه در هفت ردیف قرار گرفته انداین اثر در تاریخ ۷ مهر ۱۳۸۱ با ش...

498 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مسجد زرگران شهر بناب از مساجد دوره صفوی و از نظر معماری و تزئینات ستون و سر ستون های چوبی تقریبا مشابه مسجد اسماعیل بناب است.اين بنا مربوط به دوران صفويه است.

1921 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مسجد كبود متعلق به دوره صفویه است كه بر یازده ستون چوبی با سر ستون های مقرنس كاری استوار شده است و در سال‌های ۱۳۸۰ و ۱۳۸۱ هجری شمسی مورد بازسازی‌ قرار گرفت.

354 نمایش
1.7
(از 3 رای)
جزییات بیشتر

مسجد میدان بناب (مسجد جامع گزاوشت) در كنار میدان معروف گزواشت در شهر بناب ساخته شده و از بنا های تاریخی و دیدنی بناب محسوب می شود.این اثر در تاریخ ۲۸ مرداد ۱۳۴۸ با شمارهٔ ثبت ۸۷۹ به‌عنوان یکی از آثار...

1204 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

این مسجد در میدان ملارستم در خیابان اوحدی شهر مراغه واقع شده است. سر در بلند ورودی مسجد دارای قوس جناغی و مقرنس كاری های گچی است.

292 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مسجد معزالدین مراغه در خیابان خواجه نصیر شهر مراغه واقع شده و بنای آن مربوط به دوره صفویه است.این اثر به شماره 643 به ثبت تاریخی رسیده است .

1015 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مسجد جامع تبریز یکی از بناهای تاریخی شهر تبریز است. این مسجد که در کتاب‌های تاریخی از آن به‌عنوان «جامع کبیری» نیز نام برده شده است.اولین پایه های این مسجد در دوره حکومت سلجوقی شکل گرفت.

882 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

ارگ علیشاه یکی از بلندترین دیوارهای تاریخی کشور و نماد شهر تبریز و استان آذربایجان‌شرقی است. این ارگ در مرکز شهر تبریز، در ضلع جنوبی تقاطع خیابان امام خمینی و فردوسی قرار دارد.

3209 نمایش
2
(از 7 رای)
جزییات بیشتر

مسجد سنگی اسنق در بخش مهربان و در مرکز روستای اسنق واقع شده است. این مسجد با شماره 2543 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

444 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مسجد جامع سراب قدیمی ترین اثر دوران اسلامی شهر سراب است و یکی از جاذبه های گردشگری مذهبی و تاریخی آذربایجان شرقی به شمار می رود.قدمت اين بنا مربوط به قرن نهم هجري مي باشد.

1407 نمایش
2.8
(از 9 رای)
جزییات بیشتر

مسجد جامع مرند یکی از مساجد تاریخی استان آذربایجان شرقی به شمار می رود که در اوایل سدة هشتم یعنی در سال 731 هـ .ق در زمان سلطنت ابوسعید بهادرخان و به دستور او ساخته شد.

2539 نمایش
3.8
(از 10 رای)
جزییات بیشتر

در ضلع جنوبی مسجد جامع میانه ، بقعه ای وجود دارد كه به مقبره كمال الدین نیز مشهور است. این بقعه متعلق به امامزاده اسماعیل و دارای گنبدی پوشیده از كاشی های فیروزه رنگ است. و این اثر در تاریخ ۲۸ مرداد ۱...

1249 نمایش
3
(از 6 رای)
جزییات بیشتر

بنای امامزاده بزرگ سراب در بخش جنوب غربی سراب ، در كنار گورستان عمومی واقع شده و دارای ازاره های سنگی ، بدنه ، گنبد ، مناره هایآجری و طاق نماهای مقرنس كاری گچی است.

387 نمایش
3.2
(از 5 رای)
جزییات بیشتر

امامزاده جمال تبریز زیارتگاهی است كه در مسجد حاجت ، در راسته كوچه واقع شده است. این زیارتگاه مرقد امامزاده موسی معروف به سید جمال از اولاد امام موسی بن جعفرعلیه السلام است.

1526 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

امامزاده شاهزاده قاسم کلیبر در روستای پیرلرشاه قاسم از توابع كلیبر واقع و در بین مردم شهرستان های اهر ، كلیبر و حاشیه رود ارس از منزلت ویژه ای برخوردار است.بنای این بقعه متبرکه مربوط به دوره صفویه ا...

2513 نمایش
2.9
(از 8 رای)
جزییات بیشتر

امامزاده شعیب در روستای دوزال جای دارد. این روستا در 20 كیلومتری شمال خروانق بر فراز كوهی قرار گرفته كه مشرف بررود ارس و مرز جمهوریآذربایجان است .

1023 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

امامزاده محمد نوجه در روستای نوجه مهر قرار دارد. مقبره این امامزاده كه او را به نوادگان امام موسی كاظم ( ع ) نسبت می دهند ، تجدید بنا شده و دارای ضریح زیبایی است.

3395 نمایش
3.2
(از 6 رای)
جزییات بیشتر

بقعه سید حمزه در محله ی سرخاب دركنار مقبرة الشعرا در خیابان ثقة الاسلام تبریز واقع شده است. نمونه های حجاری ظریف باقی مانده از این بقعه ، نشان دهنده ی عظمت بنای اولیه است.

357 نمایش
2.7
(از 3 رای)
جزییات بیشتر

آرامگاه عون بن علی که به «عینالی» و «عینال، زینال» نیز معروف است، از بناهای تاریخی شهر تبریز و مربوط به دورهٔ ایلخانان است. این آرامگاه که بر فراز رشته ‌کوه سرخاب بنا شده، به شیوهٔ ایلخانی ساخته شده‌...

822 نمایش
3.9
(از 6 رای)
جزییات بیشتر

این مقبره در روستای دیزج خسروشهر در بالای تپه ای مرتفع قرار دارد. بنای بقعه به شكل استوانه ای با گنبدهای مخروطی است كه در زیرآن مقبره ای وجود دارد .بناي بقعه به شكل استوانه اي با گنبد هاي مخروطي است ك...

216 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

در حدود ۶ کیلومتری جنوب شرقی شهر مراغه، روستایی به نام ورجوی قرار دارد که در کنار این روستا گورستان بزرگ و قدیمی وجود دارد که تعداد زیادی سنگ قبر منقش به تصاویر تیر و کمان، نیزه، شمشیر و تبر بر روی قب...

854 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

این آرامگاه در زیر زمین و با عمق زیادی (حدود18پله) قرار گرفته‌است.این اثر در تاریخ ۱۸ اسفند ۱۳۸۷ با شماره ثبت ۲۵۱۹۴ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید .

3138 نمایش
3.7
(از 6 رای)
جزییات بیشتر

نقشه گردشگری مذهبی آذربايجان شرقی

گردشگری مذهبی آذربايجان شرقی