گلستان گردشگری مذهبی گلستان

نمایش روی نقشه

مدرسه و مسجد کریم ایشان در روستای کریم ایشان و در مسیر جاده کلاله- مراوه تپه شهرستان کلاله واقع شده است و با شهرستان گنبد 79 کیلومتر فاصله دارد. ساختمان مسجد و مدرسه متعلق به دوره قاجاریه است.

2327 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مسجد جامع گرگان در بازار قدیمی نعلبندان در زمینی به مساحت 1600 متر مربع واقع شده است و دارای مناره‌های کروی است که روی آن کتیبه‌ای به خط کوفی قرار دارد.

2778 نمایش
2.6
(از 25 رای)
جزییات بیشتر

مسجد جامع گلشن به عنوان یکی از مساجد تاریخی گرگان در سال ۱۱۷۵ ه.ش بنا شد، نام موسس آن شخصی به نام مرحوم آیت‌الله شریعتمدار بوده است.

4938 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

بقعه متبرکه امامزاده نور (ع) در امامه پائین واقع است؛ این امامزاده جلیل القدر نیز از نوادگان امام موسی کاظم (ع) است.قدمت بنا این امامزاده به دوران سلجوقیان بازمی گردد.

6710 نمایش
2.9
(از 25 رای)
جزییات بیشتر

امامزاده حبیب الله (ع) در هشت کیلومتری غرب شهرستان بندرگز و حوالی روستای لیوان شرقی واقع شده است.در مورد شجره امامزاده حبیب الله نوکنده، همگان متفق القولند که او از فرزندان امام موسی ابن جعفر علیه الس...

2331 نمایش
2.7
(از 16 رای)
جزییات بیشتر

امام زاده جعفر بن محمدبن الامام کاظم(ع) از امامزاده های متبرکه استان گلستان است. درب چوبی منبت کاری این امامزاده قدمتی بیش از هشتصد سال دارد که به صورت بسیار زیبایی کنده کاری شده است و تاریخ سال این د...

1949 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

امامزاده اسحاق بن موسی بن جعفر (ع) معروف به مشهد نور، از امامزاده های شهرستان گرگان است.این اثر در تاریخ ۱۲ اسفند ۱۳۱۵ با شمارهٔ ثبت ۲۷۹ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. 

2838 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

امامزاده عبدالله (ع) در ضلع شمالی شهر گرگان واقع شده و در تمام فصول سال پذیرای زائرین حرم قدس رضوی است. مجموعه گورستان امامزاده عبدالله در چهارده اردیبهشت ۱۳۷۸ در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد.

1437 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

امامزاده عبدالله بن الامام موسی الکاظم (ع) از اماکن متبرکه گردشگری مذهبی شهرستان گرگان به شمار میرود.بنای ابتدایی این حرم توسط شخصی به نام شیخ احمد بن اسحاق که نماینده امام حسن عسگری در منطقه بوده است...

1499 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آستان مبارکه امامزادگان محمد بن جعفر(ع) و محمدبن زید(ع) در شهرستان آزادشهر استان گلستان قرار دارد.بر اساس اعتقاد افراد محلی امامزاده محمدبن جعفر (ع) از فرزندان بلا فصل امام جعفر صادق (ع) و امامزاده مح...

5600 نمایش
3
(از 16 رای)
جزییات بیشتر

امامزاده چهار کوه کردکوی، در شهرستان كردكوی در نزدیكی روستای سركلاته (خرابه شهر) و در دامنه كوه و جنگل قرار دارد.بنای این امامزاده متعلق به اواخر دوره قاجاريه است.

3592 نمایش
3.2
(از 17 رای)
جزییات بیشتر

امامزاده هندیجان در دامنهٔ‌ رشته‌کوه البرز و در مسير جادهٔ‌ کوهستانى نوکنده به دامغان قرار دارد و يکى از زيارتگاه‌هاى مردم بومى محسوب مى‌شود.

4666 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

امامزاده اسماعیل بن ابراهیم بن موسی الكاظم (ع) از زیارتگاههای استان گلستان است. ضریح امامزاده به تازگی تعویض و ضریح زیبایی جایگزین ضریح چوبی پیشین شده‌است و دارای گنبد سبز و زیبایی می باشد.

1387 نمایش
2.7
(از 25 رای)
جزییات بیشتر

امامزاده سلیمان بن امام زین العابدین (ع)، از اماکن گردشگری مذهبی استان گلستان است.لاملنگ، روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان گرگان در استان گلستان ایران است.

4446 نمایش
3.1
(از 24 رای)
جزییات بیشتر

حرم مطهر امامزاده ایوب علیه السلام در استان گلستان و در مركز شهر كردكوی در منطقه مسكونی شهر واقع است.امامزاده ایوب (ع) از نوادگان امام موسی کاظم (ع) است که در نزدیکی گلزار شهدا واقع شده است.

3108 نمایش
2.8
(از 24 رای)
جزییات بیشتر

بقعه متبرکه امامزاده اسماعیل (ع)، در ابتدای جاده گرگان - علی آباد واقع است.امامزاده اسماعیل (ع) از نوادگان امام موسی کاظم است.

1801 نمایش
2.8
(از 22 رای)
جزییات بیشتر

زیارتگاه بی بی حلیمه بانویی از تبار اهل بیت عصمت و طهارت مورد احترام شیعه و اهل سنت منطقه قرار دارد و در روزهای پنج شنبه مردم زیادی را در این مکان جمع می شوند. بنای اولیه بقعه به دوره صفوی تعلق دارد.

2471 نمایش
3.3
(از 17 رای)
جزییات بیشتر

امام زاده نه تن محل دفن نه تن از فرزندان و نوادگان امام موسی بن جعفر(ع) از طفل یکساله تا نوجوان 18 ساله است.قدمت بناء امامزاده تا سال 1341 شمسی 1250 سال بوده است .

1262 نمایش
2.9
(از 13 رای)
جزییات بیشتر

حرم امامزاده سید ابراهیم و بی بی حور و بی بی نور (ع) كه همگی از نوادگان امام كاظم علیه السلام هستند، درقلب شهر گرگان و در قسمت جنوبی گرگان قدیم واقع است.

2374 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

حرم مطهر امامزاده سلیمان(ع) در هاشم آباد گرگان واقع شده و مسیر دسترسی به آن از جاده اصلی شمال به طول 3 کیلومتر بوده و از آسفالت بسیار مناسبی برخوردار است.حرم مطهر از معماری در خور توجهی بهره می برد.

1529 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

این مکان از گذشته جزو زیارتگاه‌های چهارگانه ایلات ترکمن یموت به خصوص آتابای‌ها ومردمان منطقه کتول (مزرعه کتول وعلی آبادکتول)بوده است که به آن قرن کیمان یا قرن کمان (gharan kiman) می گفتند وترکمن های آ...

2099 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

امامزاده عبدالله گرگان مدفن یکی از نوادگان امام موسی كاظم (ع) است و حد فاصل ميدان شهدا و ميدان ترمينال، در آرامستان شهر گرگان قرار دارد.گنبد و بارگاه در طول تاریخ چندین بار تعمیر و ترمیم شده است.

993 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

حرم امامزاده عبدالله سبط الامام موسی الکاظم(ع) در 3 کیلومتری شهر کلاله و در روستای حاج علی اسلامی واقع شده است.این امام زاده واجب العظیم از نوادگان امام موسی بن جعفر علیه السلام است و مردم این منطقه...

3025 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

در پانزده کیلومترى جاده قدیم گرگان ـ کردکوى و نزدیکى روستاى سرکلاته کفشگیرى، بناى امامزاده روشن آباد مدفن عبدالله و فضل الله (ع) وجود دارد.بناي امامزاده با شماره 385 به ثبت آثار ملي رسيده است.

2798 نمایش
3.1
(از 24 رای)
جزییات بیشتر

حرم مطهر این امام زاده در روستای سرطاق از توابع بندرگز در منطقه ای مصفا واقع شده است.این بقعه مدفن یکی از کسانی است که از چنگ لشکريان مامون گریخت و پس از زندگی مخفیانه در این منطقه، سرانجام به شهادت ر...

2552 نمایش
3.4
(از 13 رای)
جزییات بیشتر

این امامزاده در شهرستان كردكوی در نزدیكی روستای سركلاته ( خرابه شهر ) و در دامنه كوه و جنگل قرار دارد.این بنا داراي پلان هاي مربع و مستطيل شكل و بصورت كنده سري ( استفاده از كنده در زير بنا ) است.

2812 نمایش
2.7
(از 16 رای)
جزییات بیشتر

آق امام نام دو امام زاده است به نامهای محمد بن زیدبن الحسن(ع) و محمدبن جعفر صادق(ع) در بالای تپه ای گنبدی شکل به ارتفاع 3000 متر، این مقبره متعلق به محمدبن زیدبن اسماعیل علوی است.

1876 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آستان مقدس امامزاده هارون بن موسی بن جعفر (ع) معروف به امامزاده الازمن در 800 متری جاده بین المللی و شهرستان علی آبادکتول و روستای الازمن است.

1610 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مجموعه گورستان و زیارتگاه خالد نبی جزو جاهای دیدنی کلاله محسوب می‌شود و از چند مکان زیارتی و همچنین یک قبرستان تاریخی تشکیل شده است.

4298 نمایش
2.9
(از 24 رای)
جزییات بیشتر

بقعه متبرکه پیرباد یکی از اماکن مورد احترام خاص منطقه اعم از شیعه و سنی است که از اطراف و اکناف علی الخصوص اهل سنت به زیارت این بقعه متبرکه می آیند.