لرستان گردشگری مذهبی لرستان

نمایش روی نقشه

مسجد جامع بروجرد یكی ازكهن ترین مساجد غرب ایرانبه شمار می رود؛ بخش قدیمی این بناشبستان جنوبی و گنبد آن است كه همانند چهارطاقهای زمان ساسانیان است.

191 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مسجد امام بروجرد که از نام قدیم آن با عنوان مسجد سلطانی هم یاد می شود ازجمله آثار ارزنده معماری دوره اسلامی در لرستان است؛ مسجد سلطانی در واقعا یكی از ارزشمند ترین وممتازترین بناهای تاریخی شهر بروجرد...

207 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مسجد جامع خرم ‏آباد که به حوزه علمیه كمالیه معروف است، یکی از از قدیمى ‏ترین و مهم‏ترین مساجد استان لرستان به شمار می رود. مسجد جامع خرم آباد داراى چندین حجره است که و محل تدریس مرحوم آیت الله كمال...

370 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

بنای بقعه امامزاده زید بن علی(ع) خرم آباد مربوط به 404 هـ .ق و بنابر كتیبه ای به خط كوفی بنای اولیه آن به فرمان بدربن حسنویه ساخته شده است .

193 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

امامزاده جعفر بنایی مربوط به دوره سلجوقی است و در بروجرد، خیابان جعفری، محله دوانگه واقع شده است. این اثر در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۷۶ با شمارهٔ ثبت ۱۸۵۵ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

295 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

امامزاده قاسم لرستان در شهرستان ازنا ودر دهستان چاپلق واقع شده است . كتیبه كنده كاری شده بر روی در ورودی بقعه و بر حاشیه ضریح ( صندوق قبر ) سالهای 738 و 808 و 850 هجری قمری را نشان می دهد.

473 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

در شمال غربى منطقه «مازو» لرستان در محلى موسوم به دشت لاله، بقعه ‏اى است معروف به شاه‏زاده احمد كه به اعتقاد مردم از اعقاب امام موسى كاظم علیه‏السلام است و به شاه‏چراغ مشهور است.

542 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

ارتفاع قله کبیر یک هزار و 610 متری است و این بقعه متبرکه در نوک قله کبیر کوه واقع است و این را می توان وجه تماییز و منحصر بفرد این بقعه متبرکه دانست.

1276 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

در دره ای بین كوه مهراب و دامنه های سركشتی مقبره ای تاریخی و مذهبی بنام بابای بزرگ قرار دارد . گنبد آجری و تزئینات داخلی آن ویژگیهای معماری قرن 7 هجری و قاجاری را دارد .

574 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

نقشه گردشگری مذهبی لرستان

گردشگری مذهبی لرستان