سمنان طبیعت‌گردی سمنان

نمایش روی نقشه

کوه نرو، از زیباترین مناطق کوهستانی و جاذبه های سمنان است که بسیاری از کوهنوردان در ماه های اردیبهشت، خرداد، مهر و آبان برای صعود از آن بازدید می کنند.

2236 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

کوه بزرگ شاهوار، از جمله جاذبه های طبیعی و ارزشمند استان سمنان است که قله آن به صورت مخروط عظیم خوابیده و مسطحی خودنمایی می کند و مورد توجه بسیاری از کوه نوردان است.

2977 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

دیواره صخره نوردی سنگسر سل، یکی از دیواره‌های طبیعی صخره نوردی در ایران است که در ۵ کیلومتری شمال منطقه دربند مهدیشهر واقع است.

5277 نمایش
2.6
(از 16 رای)
جزییات بیشتر

غار ملحدو از جمله زیباترین و مهم ترین غارهای تاریخی استان سمنان است که در آن آثاری از قرن ششم هجری قمری،مربوط به دوره اسماعليان، مشاهده شده است.

5176 نمایش
2.7
(از 16 رای)
جزییات بیشتر

غار (مغار)، یكی از بزرگترین غارهای آهكی شهرستان سرخه است که در روستای افتر واقع شده است.

4456 نمایش
3.1
(از 21 رای)
جزییات بیشتر

غار شیربند، یکی از جاذبه های گردشگری و طبیعی استان سمنان است که با ورود به آن، هوای خنکی را حس کرده و شاهد قندیل های متنوع و متعدد خواهید بود.

2135 نمایش
2.9
(از 20 رای)
جزییات بیشتر

این غار در 2 كیلومتری شمال شهر مهدی شهر در كمركش كوه لر مشرف به منطقه زیبای دربند مهدیشهر واقع شده است.

428 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

جنگلهای کالپوش در استان سمنان و در آبریز شمالی کشور واقع اند. این منطقه جزء شهرستان شاهرود و در منطقه کالپوش قرار دارد.

3976 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

جنگل ابر، یکى از زیباترین و در عین حال مشهور ترین جنگل‌هاى ایران است که در ۳۵ کیلومترى شمال شرق سمنان قراردارد. از آنجا که فضای این جنگل را پوششی از ابر فرا گرفته به همین دلیل این جنگل را جنگل ابر می...

4181 نمایش
2.9
(از 26 رای)
جزییات بیشتر

جنگل دشت شاد، در ۱۸۰ کیلومتری شمال شرق شاهرود واقع شده است. این منطقه از نظر اقلیمی جزء اقلیم نیمه خشک تا نیمه مرطوب به شمار میرود.

784 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

جنگل اولنگ، در ۸۰ کیلومتری شمال شرق شاهرود واقع شده و از مناطق نمونه گردشگری مصوب شهرستان شاهرود محسوب می شود. این جنگل دارای درختان جنگلی متنوع و تنوع جانوری است.

1875 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

جنگل و آبشار نام نیک، در شهرستان شاهرود و در آبریز شمالی استان قرار دارد و از جمله جاذبه های طبیعی ارزشمند این روستا محسوب می شوند. آبشار زیبای «نام نیک» هر ساله عده زیادی گردشگر را به سوی خود جذب می...

868 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

جنگل سیاه خانی، در شمال شهرستان دامغان و در کنار جاده دامغان ـ دیباج ـ گلوگاه ـ بهشهر قرار گرفته است.

6021 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

پارك ملي كوير، از جمله جاذبه هاي طبيعي استان سمنان است و همچنين اين پارك دارای اقلیم خشک و بیابانی بوده و بیشتر بارندگی آن در ماه‌های آبان تا اردیبهشت ماه صورت می‌گیرد.

10759 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

پناهگاه حیات وحش توران يا مجموعه حفاظتی توران، از جمله جاذبه هاي طبيعي و ارزشمند استان سمنان است كه در جنوب شهرستان شاهرود و ۲۸ کیلومتری جنوب شرق بیارجمند قرار دارد.

3945 نمایش
2.6
(از 25 رای)
جزییات بیشتر

منطقه شکار ممنوع چاه شیرین، از جمله جاذبه های طبیعی و ارزشمند استان سمنان به شمار مي رود که در ارتفاع 2300 متري قرار گرفته و داراي پوشش گیاهی و جانوری متنوعی است.

1569 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

پناهگاه حیات وحش خوش ییلاق، از جمله جاذبه هاي طبيعي و ارزشمند سمنان است كه در ۴۷ کیلومتری جاد‌ه آزاد‌شهر اين استان قرار گرفته و زيستگاه گياهان و جانوران متعددي نيز هست.

2369 نمایش
2.6
(از 13 رای)
جزییات بیشتر

منطقه شكار ممنوع تپال، از جمله جاذبه های طبیعی و ارزشمند موجود در شهرستان شاهرود استان سمنان است که پوشش گیاهی و جانوری متفاوت و متنوعی در آن به چشم می خورد.

3035 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

منطقه حفاظت‌شده پرور، از جمله جاذبه های طبیعی و ارزشمند استان سمنان به شمار می رود که پوشش گیاهی و جانوری متفاوت و متنوعی در آن به چشم می خورد.

2895 نمایش
2.9
(از 8 رای)
جزییات بیشتر

پارک ملی توران سمنان، از جمله جاذبه های گردشگری و طبیعی این استان است که زیستگاه بسیاری جانوران بوده و پوشش گیاهی خاص خود را دارد.

6319 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

منطقه شکار ممنوع خنار، از جمله جاذبه های طبیعی و ارزشمند موجود در شهرستان گرمسار استان سمنان است که پوشش گیاهی و جانوری متفاوت و متنوعی در آن به چشم می خورد.

1534 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

منطقه شکار ممنوع سفید کوه آرسک، از جمله جاذبه های طبیعی استان سمنان است که به عنوان زیستگاه بسیاری از گیاهان و جانوران متنوع، شناخته می شود.

2197 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

منطقه شکار ممنوع طالو شیر بند، از جاذبه های طبیعی سمنان در چند کيلومتري شمال شرق شهر دامغان واقع شده و زیستگاه بسیاری از جانوران و گیاهان است.

983 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار اوبن مهدیشهر، از جمله جاذبه های طبیعی و آبشارهای تماشایی استان سمنان است که با بازدید از آن شاهد سقوط آبی زلال از بلندای صخره های سرسبز و بکر خواهید بود.

5108 نمایش
3.1
(از 29 رای)
جزییات بیشتر

آبشار روزیه، از جمله جاذبه های طبیعی و آبشارهای تماشایی استان سمنان است که با بازدید از آن شاهد سقوط آبی زلال از بلندای صخره های سرسبز و بکر خواهید بود.

709 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار نکارمن، از جاذبه های طبیعی و آبشارهای تماشایی استان سمنان به شمار می رود که با بازدید از آن شاهد سقوط آبی زلال از بلندای صخره های سنگی خواهید بود.

4095 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار لزوره، از جمله جاذبه های طبیعی و آبشارهای تماشایی استان سمنان به شمار می رود که با بازدید از آن شاهد سقوط آبی زلال از بلندای صخره های سنگی خواهید بود.

3813 نمایش
2.7
(از 22 رای)
جزییات بیشتر

آبشار تنگه داستان، از جمله جاذبه های طبیعی و آبشارهای تماشایی استان سمنان است که با بازدید از آن شاهد سقوط آبی زلال از بلندای صخره های سرسبز و بکر خواهید بود.

6664 نمایش
2.4
(از 24 رای)
جزییات بیشتر

آبشار و قندیل های یخی آوستا، ابرسج یکی از جاذبه های گردشگری کمتر شناخته شده شهرستان شاهرود است که اقتضای فصل زمستان است. آبشار و قندیل های یخی آوستا، در دامنۀ عظیم قلۀ شاهوار قرار دارد.

1718 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار نسروا، از جمله جاذبه های طبیعی و آبشارهای تماشایی استان سمنان به شمار می‌رود. با بازدید از این جاذبه دیدنی شاهد سقوط آبی زلال از بلندای صخره‌های سنگی خواهید بود.