سيستان و بلوچستان گردشگری مذهبی سيستان و بلوچستان

نمایش روی نقشه

مسجد جامع دزک یا مسجد جامع سراوان، از جمله جاذبه های مذهبی و مساجد تاریخی در استان سیستان و بلوچستان به شمار مي رود که قدمت آن به دوره صفویان مربوط مي شود.

697 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مسجد شاه علی زاهدان، از جمله جاذبه های مذهبی و تاریخی استان سیستان و بلوچستان است که در سال 847 هجری به دستور ملك شمس الدین علی ساخته شد.

2087 نمایش
1.8
(از 4 رای)
جزییات بیشتر

مسجد جامع تیس، از جاذبه های مذهبی و مساجد تاريخي سیستان و بلوچستان به شمار مي رود که از نظر نوع معماری مانند مساجد کشورهای پاکستان و هندوستان ساخته شده است.

1248 نمایش
2.4
(از 3 رای)
جزییات بیشتر

مسجد جامع خاش، جاذبه‌ای تاریخی و ثبت ملی شده در استان سیستان و بلوچستان است که قدمت آن به دوران قاجار مربوط می‌‌شود. از گذشته تا به امروز، بسیاری از رسوم و آیین مذهبی در این مسجد برگزار می‌شود.

11 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

زیارتگاه مرتضی علی، جاذبه‌ای تاریخی و ارزشمند در استان سیستان و بلوچستان است که قدمت آن به دوران تیموریان و صفوی مربوط می‌شود. از مصالحی مانند گچ برای ساخت این زیارتگاه استفاده شده و نام آن به ثبت ملی...

1885 نمایش
3
(از 4 رای)
جزییات بیشتر

زیارتگاه بی‌بی دوست زابل که به نام دیگری چون بی بی نور نیز شهرت دارد، از جاذبه های تاریخی مذهبی سیستان و بلوچستان است و ورود آقایان به آن ممنوع است.

3224 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آرامگاه سید غلام رسول چابهار، از جاذبه های مذهبی و تاریخی سیستان و بلوچستان است که همه ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران و بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

1981 نمایش
2
(از 3 رای)
جزییات بیشتر

از جاذبه‌های تاریخی استان سیستان و بلوچستان می‌‌توان به زیارتگاه مرتضی علی اشاره کرد. براساس شواهد موجود، قدمت این سازه با پلان مربع شکل به دوران تیموری و صفوی مربوط می‌‌شود. نام زیارتگاه مرتضی علی ثب...

7 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

قدمگاه خضر نبی که با نام قدمگاه خواجه خضر نیز معرفی می‌شود، جاذبه‌ای مذهبی و مورد احترام در میان بلوچ‌های چابهار است. زنان بومی منطقه هر جمعه با پای پیاده به این مکان می‌روند و در آن شمع روشن می‌کنند.

8 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

نقشه گردشگری مذهبی سيستان و بلوچستان

گردشگری مذهبی سيستان و بلوچستان