خراسان جنوبی

استان خراسان جنوبی به مرکزیت شهر بیرجند، با مساحت ۱۵۱٬۹۱۳ کیلومتر مربع، سومین استان ایران است که براساس سرشماری سال ۱۳۹۵، جمعیتی برابر با ۷۶۸٬۸۹۸ نفر دارد. از شمال با خراسان رضوی، از غرب با یزد، اصفهان و سمنان، از شرق با کشور افغانستان و از جنوب با سیستان و بلوچستان و کرمان هم‌مرز است.

از کجا بخریم

مشاهده همه
بازار بیرجند، از جمله مراکز خرید فعال استان خراسان جنوبی به شمار می رود که در بافت قدیمی شهر قرار گرفته و همه روزه مورد توجه بسیاری از اهالی منطقه و بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

پربازدید‌ترین‌ها

شهربازی بیرجند، از جمله مراکز تفریحی و جاذبه های گردشگری استان خراسان جنوبی است که می تواند به عنوان محل مناسبی برای تفریح و گذران اوقات فراغت تمامی سنین انتخاب شود.
شهربازی طبس، از جمله مراکز تفریحی و جاذبه های استان خراسان جنوبی است که با وجود وسایل بازی متنوع می تواند به عنوان محل مناسبی برای سرگرمی کودکان انتخاب شود.
پارک یا بوستان خانواده بیرجند، از جمله پارک های شهری و جاذبه های تفریحی استان خراسان جنوبی به شمار می رود که می تواند به عنوان محل مناسبی برای گذران اوقات فراغت انتخاب شود.
پارک یا بوستان توحید بیرجند، از جمله جاذبه های تفریحی و پارک های خراسان جنوبی است که می تواند به عنوان محل مناسبی برای تفریح و گذران اوقات فراغت تمامی سنین انتخاب شود.

نقشه‌گردی خراسان جنوبی