آذربايجان غربی گردشگری مذهبی آذربايجان غربی

نمایش روی نقشه

در کنار نبود مناره در مساجد تاریخی شهرستان ارومیه، تنها یک مسجد دارای مناره ای بلند بوده که در طول سالیان دراز به نام مسجد مناره معروف شده است.

1597 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مسجد جامع بوکان در بخش مرکزی شهرستان بوکان و در کنار تپه قدیمی مشهور به تپه قلعه سردار قرار دارد.این مسجد در سال ۱۳۱۰ هجری قمری، به دستور «علی اصفهانی»، احداث شد.

296 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مسجد جامع ارومیه در میان بازار قدیمی شهر واقع شده است. محققین معتقدند این بنا ابتدا آتشکده بود و بعد از تسلط مسلمین ویران شد و سپس در قرن هفتم هـ . ق بر روی آن مسجدی ساخته شد.

1000 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

در شمال شرق امامزاده سید بهلول خوی، آرامگاهی کوچک ولی مجلل با دو مناره و گنبدی کوچک و آجرهای زیبا و آیینه کاری قرار دارد.آقا میر هادی سید کوثری در سال 1351ه-ش رحلت کرد.

762 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آرامگاه امامزاده سید بهلول، در سه كیلومتری از مركز شهر خوی و در سمت غرب شهر قرار دارد.این مزار قدیمی‌ترین مزار خوی به شمار می رود.این بنای قدیمی سه بار بازسازی‌شده است.

345 نمایش
3.4
(از 3 رای)
جزییات بیشتر

امزاده غریب حسن به عنوان یکی از اماکن متبرکه شهرستان ارومیه در کنار روستاهای برهانلو و قورشالو واقع شده است. این امام‌زاده از نوادگان امام زین‌العابدین(ع) بشمار می‌آیند.

1534 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

امامزاده برکشلو از بناهای تاریخی استان آذربایجان غربی است که در روستای برکشلو در ده کیلومتری شرق ارومیه قرار دارد.قدمت تاریخی این مقبره از دوره زندیه یا اوایل دوره قاجاریه است.

4601 نمایش
4
(از 2 رای)
جزییات بیشتر

امامزاده اسحاق (ع) تازه شهر در 5 کیلومتری شهر سلماس قرار دارد.این جاذبه در تاریخ ۱۷ اسفند ۱۳۸۱ با شمارهٔ ثبت ۷۸۵۸ به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

824 نمایش
5
(از 2 رای)
جزییات بیشتر

امامزاده آقا سید یعقوب در خیابان طالقانی شهرستان خوی قرار دارد. وی در سال 1354 ه ق وفات می نماید و دوستداران جنازه وی را در منزل مسکونیش دفن می کنند و گنبد و بارگاهی بر روی آن می سازند.

12163 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

بقعه ایوب انصاری در ۱۳ کیلومتری جنوب تکاب در نزدیکی روستای دورباش بر فراز کوهی بلند قرار گرفته که بنابر باور مردم، محل دفن سر ایوب انصاری بوده است.

2802 نمایش
3
(از 3 رای)
جزییات بیشتر

نقشه گردشگری مذهبی آذربايجان غربی

گردشگری مذهبی آذربايجان غربی