يزد طبیعت‌گردی يزد

نمایش روی نقشه

مجموعه ارتفاعات منسوب به شیرکوه، از جمله جاذبه های طبیعی و کوه‌های موجود در استان یزد به شمار می رود. بهتر است بدانید، شهرستان تفت در جناح شمال شرقی و بخش نیر در بخش جنوبی این ارتفاعات قرار دارد.

1139 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

کوه طزرجان، از جمله جاذبه های طبیعی و دیدنی استان یزد به شمار می رود. این جاذبه به عنوان یکی از نقاط مناسب برای کوهنوردی و طبیعت گردی نیز شناخته شده و مورد توجه بسیاری از بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

1811 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

غار نباتی ندوشن، از جاذبه های طبیعی و شگفت‌انگیز استان یزد است که همه ساله مورد توجه بسیاری از علاقه‌مندان به غارنوردی قرار می‌گیرد. نمای خاص دیواره‌های این غار می تواند سوژه خوبی برای عکاسی باشد.

3290 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

منطقه شکار ممنوع کوه عیش اعلی و کفه طاقستان ابرکوه، از جمله جاذبه های طبیعی و ارزشمند استان یزد به شمار می رود که وسعتی حدود 152000 هکتار دارد.

956 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

منطقه شكار ممنوع شیركوه، از جمله جاذبه های طبیعی و ارزشمند موجود در استان یزد به شمار می رود. بهتر است بدانید که فضای وسیع این منطقه حفاظت شده، زیستگاه گیاهان و جانوران متنوع و متعددی است.

577 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

منطقه شکار ممنوع دره انجیر، آریز و باجگان از جمله جاذبه های طبیعی استان یزد است که در حوزه استحفاظی شهرستان‌هاي اردکان و بافق قرار دارد. این منطقه زیستگاه گیاهان و جانوران متنوعی و متعددی نیز هست.

341 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

پناهگاه حیات وحش بوروئیه، ازجاذبه های طبیعی و ارزشمند استان یزد است که بازدید از فضای وسیع آن، همه ساله، مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار می گیرد.پناهگاه حیات وحش بوروئیه نخستین منطقه تحت مدیریت در م...

1662 نمایش
1.5
(از 2 رای)
جزییات بیشتر

ارتفاعات دره انجیر ازجمله جاذبه های طبیعی استان یزد است که زیستگاه امنی برای بسیاری از گیاهان و جانوران می باشد.این منطقه به عنوان محل عبور و مهاجرت یوزپلنگ آسیایی بین مناطق کالمند، بافق، سیاه کوه و ن...

565 نمایش
1.5
(از 2 رای)
جزییات بیشتر

منطقه شکار ممنوع بهاباد، از جمله جاذبه‌های طبیعی وسیع استان یزد و مناطق حفاظت شده کشور به شمار می‌رود. بهتر است بدانید با بازدید از این منطقه شاهد پوشش گیاهی و جانوری متنوع و متعددی خواهید بود.

1927 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

پناهگاه حیات وحش نایبندان، از جاذبه های طبیعی استاد یزد است که به عنوان وسیع ترین منطقه حفاظت‌شده ایران شناخته می شود و در شهرستان طبس قرار دارد.این منطقه در سال ۱۳۸۰ به عنوان پناهگاه حیات وحش تحت حفا...

345 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آبشار درگاهان، ازجاذبه های گردشگری طبیعی استان یزد به شمار می رود که همه ساله بازدید از آن مورد توجه بسیاری از طبیعت گردان و عکاسان قرار می گیرد. از دره گاهان در زمان‌های قدیم برای برپایی جشن‌ها و مرا...

2920 نمایش
3.6
(از 7 رای)
جزییات بیشتر

سرو کهن ابرکوه، یکی از جاذبه های طبیعی در شهر ابرکوه استان یزد است که قدمتی چندین و چند ساله دارد و می توان آن را جز کهن ترین موجودات جهان معرفی کرد.دانشمند روسی، سن این سرو را ۴۰۰۰ تا ۴۵۰۰ سال تخمین...

2113 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

جنگل باغ شادی از جنگل‌های منطقه زاگرسی بوده که بسیار منحصر به فرد است و بخش‌های گسترده‌ای را شامل می‌شود. این جنگل‌ها زیر نظر اداره محیط زیست قرار دارد و محل نگهداری گوزن زرد آسیایی است.

2012 نمایش
3
(از 5 رای)
جزییات بیشتر

رودخانهی شور تمبر گز در 15 فرسنگی شرق منطقهی کویر بهاباد قرار دارد. با وجود آب شور در این رودخانه، یک چشمه آب شیرین به اندازه یک ظرف 5 لیتری در میان آبهای شور فوران می کند و بیابانگردان از آن جهت آب ش...

1179 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

چشمه یا دریاچه غربالبیز با طبیعتی دل انگیز و آب و هوایی خوش همچون بهشتی در میان کویر شهرستان مهریز در استان یزد است.از ویژگی های آب چشمه غربال بیز این است که آب آن تغییر رنگ نمی دهد و کیفیت آن نیزتغیی...

2257 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

دریاچه و تالاب پساب یزد یکی از جاذبه های طبیعی است که در 4 کیلومتری شمال شهر یزد واقع شده و اطراف اون رو جامعه گیاهی نی پوشانده است.این تالاب در اثر رها‌سازی آبهای تصفیه خانه فاضلاب یزد تشکیل شده و ب...

5281 نمایش
4
(از 1 رای)
جزییات بیشتر

کویر بهاباد از بکرترین و تماشایی ترین کویرهای ایران است که در یکی از مناطق کویری استان های یزد و کرمان قرار دارد. از جهت های مختلف به جاذبه های طبیعی دیگر منتهی می شود و جاذبه زیبایی به شمار می رود.

6066 نمایش
2
(از 5 رای)
جزییات بیشتر

ریگزار صادق آباد، از جمله جاذبه های گردشگری طبیعی استان یزد به شمار می رود که در شمال روستای صادق آباد و 15 کیلومتری شمال شهرستان بافق قرار دارد. ریگزارهای شن روان صادق آباد 1500 هکتار مساحت دارد.

387 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

دق ارنان مهریز، از جمله جاذبه های طبیعی استان یزد به شمار می رود که در 40 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان مهریز قرار دارد.ارتفاع دق از سطح دریا درحدود ۱۹۸۰ متر است و از مسیلهای فصلی کوه ارنان در غرب تغذیه...

304 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

کویر نمک دستگردان یا کفه نمک، از جاذبه های طبیعی و مناطق کویری استان یزد به شمار میرود. این کویر در چند کیلومتری شهرستان طبس واقع شده و همه ساله مورد توجه بسیاری از بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

926 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

دق مهریز یزد در 60 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان مهریز در نزدیکی مرز استان کرمان واقع شده است. منطقه پوشیده از خاکهای رسی سله بسته است که در فصول بارش به صورت باتلاقهای رسی در می آید.

867 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

کویر درانجیر که آن را با نام «کویر بافق» نیز می شناسند، از جاذبه های طبیعی و کویرهای استان یزد است. در این کویر، حیات وحش غنی به چشم می خورد و منظره زیبای آن می تواند سوژه خوبی برای عکاسی باشد.

219 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

دق تل حمید، از جاذبه های طبیعی یزد است که در جنوب ریگ شتران، 25 کیلومتری شرق رباط پشت بادام و غرب ارتفاعات مشرف به پناهگاه حیات وحش نایبندان قرار دارد.

457 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

کویر عقدا یزد که با نام «کویر سیاه کوه» نیز شناخته می شود، از جمله جاذبه های طبیعی استان یزد است. کویر عقدا، شکلی شبیه به هلال ماه دارد و منظره خاص آن می تواند به عنوان سوژه خوبی جهت عکاسی انتخاب شود.

533 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

کویر مروست، از جاذبه های طبیعی و مناطق کویری ارزشمند استان یزد به شمار می رود. کویر مروست در شهرستای به همین نام قرار دارد و این شهرستان را با نام هایی چون «دارالکلات» و «مروشاذان» نیز می شناسند.

454 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

کویر ساغند، از جمله جاذبه های طبیعی استان یزد است و با 22625 هکتار مساحتی که دارد، در فاصله 50 کیلومتری از جنوب شرقی روستای ساغند قرار دارد. منظره خاص این کویر می تواند سوژه خوبی برای عکاسی باشد.

1056 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

کوه ریگ اردکان، از جاذبه های طبیعی استان یزد به شمار می رود. این جاذبه در شش کیلومتری کوه‌های جنوب غربی روستای سروعلیا و شهرستان اردکان واقع شده و همه ساله مورد توجه بسیاری از کوهنوردان قرار می گیرد.

1847 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

کویر زرین، از جمله جاذبه های طبیعی و مناطق کویری تماشایی استان یزد به شمار می رود. این جاذبه در فاصله 40 کیلومتری شمال کویر بافق واقع شده و همه ساله مورد توجه بسیاری از بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

242 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

کویر ابرکوه، از جمله جاذبه های طبیعی و ارزشمند استان یزد به شمار می رود. این جاذبه از غرب به کوه گینه علی، از جنوب به کفه بدر شیراز، از شرق به کوه چاه زرد و از شمال به جاده ابرکوه - تفت محدود می‌شود.

1563 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

کویر حلوان، از جمله جاذبه های ارزشمند و ریگزارهای طبیعی یزد است که در مرکز ایران واقع شده و همه ساله مورد توجه بسیاری از بازدیدکنندگان قرار می گیرد. چشم انداز زیبای این کویر سوژه خوبی برای عکاسی است.

</