يزد گردشگری مذهبی يزد

نمایش روی نقشه

مسجد جامع ابرکوه، از جمله جاذبه های مذهبی و مساجد تاریخی استان یزد به شمار می‌رود که قدمت آن به دوران ایلخانی مربوط می شود. نام این مسجد با شماره 197 به عنوان یکی از آثار ملی به ثبت رسیده است.

581 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مسجد جامع بافق، از جمله جاذبه‌های مذهبی و مساجد تاریخی استان یزد به شمار می‌رود. قدمت این مسجد به دوران صفویه مربوط می‌شود و همچنین، نام آن در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

875 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مسجد ریگ رضوانشهر، از جمله جاذبه های گردشگری مذهبی و مساجد تاریخی استان یزد است. همه ساله بازدید از این بنا مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار می گیرد. نام مسجد ریگ در فهرست آثار ملی ایران می‌درخشد.

2036 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مسجد شاه‌ طهماسب، از جمله جاذبه های مذهبی و مساجد تاریخی استان یزد است. بهتر است بدانید، بر اساس برخی اسناد موجود شخصی به نام «بیگم»، دختر شاه طهماسب صفوی، بانی ساخت این مسجد تاریخی شده است.

2228 نمایش
3.5
(از 2 رای)
جزییات بیشتر

مسجد ملا اسماعیل یزد، از جاذبه های گردشگری مذهبی و مساجد تاریخی استان یزد است که قدمت آن به دوران قاجار برمی‌گردد. این جاذبه در جنوب میدان بازارخان قرار دارد و نام آن در فهرست آثار ملی ایران می‌درخشد.

3389 نمایش
4
(از 2 رای)
جزییات بیشتر

مسجد جامع كبیر یزد، از جمله مساجد تاریخی و جاذبه‌های مذهبی استان یزد به شمار می‌رود که نام آن در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. احتمالا تصوير این مسجد را بر روی اسکناس 200 ريالی مشاهده کردید.

2044 نمایش
4
(از 2 رای)
جزییات بیشتر

امامزاده عبدالله بافق، از جمله جاذبه های مذهبی و تاریخی استان یزد است که بنای آن از قرن پنجم به یادگار مانده و با بازدید از آن شاهد گنبدی عظیم و زیبا خواهید بود.امامزاده عبدالله از نوادگان امام موسی ک...

11998 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

آرامگاه امامزاده سید جعفر یزد، از جمله جاذبه های گردشگری و مذهبی این استان به شمار می رود که همه ساله بازدیدکنندگان زیادی را به سوی خود جذب می کند.این جاذبه به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده...

2101 نمایش
2
(از 2 رای)
جزییات بیشتر

آرامگاه شاهزاده فاضل، از جمله جاذبه های گردشگری مذهبی استان یزد به شمار می رود که شخصی از فرزندان امام موسی کاظم (ع) آن جا آرمیده است. نام این جاذبه به عنوان یکی از آثار ملی به ثبت رسیده است.

2769 نمایش
2
(از 1 رای)
جزییات بیشتر

آرامگاه ملا عبداللّه بهابادی شامل بقعه ای است که به مزار ملّا عبدالله بهابادی، صاحب حاشیه ی معروف و منسوب استاد شیخ بهایی تعلق دارد. آرامگاه ملا عبداللّه بهابادی هم اکنون، به مجموعه ای فرهنگی، تفریحی...

940 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

بقعه سیدون علی نقیا ابرکوه، از جمله جاذبه های تاریخی و ارزشمند استان یزد به شمار می رود. سیدون بنایی است چهارضلعی از خشت با گنبدی بلند و آجری، که هر ضلع هشت و نیم مترطول و ضخامت یک متر و ۲۵ سانتی متر...

1657 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

بقعه یا آرامگاه شیخ عبدالله مروست، از جمله جاذبه های تاریخی و مذهبی در استان یزد است که مورد توجه بسیاری از گردشگران و بازدیدکنندگان قرار می گیرد. این بنا از نظر مالکیت در زمره موقوفات می باشد.

1368 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

بقعه سلطان محمود شاه اشکذر، از جمله جاذبه های تاریخی و مذهبی استان یزد است که همه ساله مورد توجه بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی قرار می گیرد. زمان احداث بنا بقعه سلطان محمود شاه اشکذر قرن هفتم ه. ق...

777 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مقبره شیخ محمّد بهاباد، از جمله جاذبه های گردشگری مذهبی استان یزد به شمار می رود که قدمت بنای آن به دوران صفویان برمی‌گردد. همه ساله بازدید از این جاذبه مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار می گیرد.

908 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

مزار بابا خادم خرانق، از جمله جاذبه های تاریخی استان یزد است که در اطراف شهرستان اردکان قرار دارد. بنایی ساده این آرامگاه منسوب به خادم امام رضا (ع) بوده و در سال ۱۳۹۰ مورد بازسازی قرار گرفت.

823 نمایش
0
(از 0 رای)
جزییات بیشتر

بقعه متبرکه حضرت امام زاده سید شمس الدین (ع)، از جمله جاذبه های مذهبی و تاریخی استان یزد است که قدمت آن به دوران ایلخانی مربوط می شود.این اثر در تاریخ ۳۱ تیر ۱۳۱۳، به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران به ث...

1975 نمایش
5
(از 1 رای)
جزییات بیشتر

نقشه گردشگری مذهبی يزد

گردشگری مذهبی يزد