اقامتگاه بوم گردی کهندژ چناران

  ( از 0 نقد و بررسی )
  0

  درباره اقامتگاه بوم گردی کهندژ چناران

  • تعداد بازدید

   5

  • تعداد طبقه

  • تعداد اتاق

  • تحویل اتاق

  • تخلیه اتاق

  • پیشنهاد کاربران

   %100 از 4 رای

  میانگین نظر بقیه نسبت به اقامتگاه بوم گردی کهندژ چناران

  مشخصات

  در نزدیکی این روستا رودخانه ی کشف رود قرار دارد که در گذشته یکی از پر آب ترین رود های خراسان رضوی بوده از این رو روستای رادکان دارای اقلیم و آب و هوایی معتدل و زمین های حاصلخیز می باشد. این خانه ی تاریخی که در دوران افشاریه بنا شده، عنوان دارالحکومه و برج دیده بانی رادکان را داشته و اکنون پس از مرمت و بازسازی بعنوان اقامتگاه در اختیار مسافران و گردشگران قرار دارد. این مجموعه، باغی ست به مساحت ۲۲۰۰ و زیر بنای ۴۵۰ متر که با داشتن ۴ اتاق، پذیرای ۳۰ مسافر برای اقامت شبانه و ۱۰۰ مسافر برای اقامت نیم روز می باشد. ۴ اتاق این خانه با نام های شاه نشین، برج دیده بانی، حوض خانه و اتاق بالا هشتی، به شرح زیر است: اتاق شاه نشین: این اتاق دارای یک فضای هال و ۲ اتاق ۱۲ متری ست که در مجموع متراژ آن به ۶۰ متر می رسد. فضای اتاق با اشیاء قیمتی، پشتی ها، پرده های زیبا و فرش های دستبافت تزئین شده و کاملا کف خواب است. همچنین توالت ایرانی، فرنگی و حمام در آن بصورت مجزا قرار دارد. اتاق برج دیده بانی: این اتاق که در گذشته همان برج دیده بانی دژ بوده، با سقفی چوبی و دیوار های کاه گلی در ارتفاع ۱۰ متری از سایر اتاق ها ساخته شده است. فاقد توالت بوده و دارای کرسی نیز می باشد. اتاق حوض خانه: این اتاق ۳۰ متری با داشتن ۴ پله به سمت پایین، تقریبا در زیر زمین ساختمان واقع شده و یک حوض نیز در وسط اتاق قرار دارد. اتاق بالای هشتی: این اتاق که بالای درب ورودی ساختمان قرار دارد، بسیار کوچک بوده و گنجایش ۳ الی ۴ نفر را دارد.

  ویژگیها

  از سایر امکانات و خدمات این مجموعه می توان به پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، راهنمای تور، پارکینگ غیر مسقف و چند سرویس بهداشتی عمومی در محوطه اشاره کرد..

  پیشنهاد ویژه

  تمامی غذاهای این اقامتگاه بصورت ارگانیک تهیه شده و مسافران می توانند در وعده های ناهار و شام، غذای مورد نظرشان را از منو انتخاب کرده و سفارش دهند. چلوگوشت، خورشت فسنجان، مرغ قفقازی، قورمه چدنی و آبگوشت برخی از غذاهای این منو می باشد. برنج مورد استفاده در غذاها نیز کاملا ایرانی بوده و در کنار هر غذا نان داغ تنوری نیز قرار دارد.

  شرایط استفاده

  از آنجایی که تمامی فضاهای این خانه در اختیار یک گروه قرار می گیرد، برای تور ها مناسب بوده و حداقل تعداد نفرات جهت پذیرش، ۸ نفر می باشد. همچنین تمامی خدمات و امکانات مجموعه کهندژ بصورت VIP و صد در صد سنتی در اختیار مسافران است.

  سایر اطلاعات

  فاصله های حدودی این اقامتگاه تا جاذبه های گردشگری و مکان های مهم : فاصله تا مرکز شهر چناران : ۲۸.۱ کیلومتر ( ۲۷ دقیقه ) فاصله تا مرکز شهر مشهد : ۹۲ کیلومتر ( ۱ ساعت و ۱۸ دقیقه ) فاصله تا فرودگاه بین المللی مشهد : ۹۴.۸ کیلومتر ( ۱ ساعت و ۲۳ دقیقه) فاصله تا ایستگاه راه آهن مشهد : ۸۶.۷ کیلومتر ( ۱ ساعت و ۲۲ دقیقه ) فاصله تا پایانه مسافربری قوچان : ۸۰.۱ کیلومتر ( ۵۹ کیلومتر) فاصله تا پایانه مسافربری مشهد : ۸۸.۹ ( ۱ ساعت و ۱۷ دقیقه ) فاصله تا دره اجنه : ۵۱.۱ کیلومتر ( ۵۰ دقیقه ) فاصله تا آبشار روستای آبقد : ۴۵ کیلومتر ( ۴۶ دقیقه ) فاصله تا چشمه گیلاس : ۵۵ کیلومتر ( ۴۸ دقیقه ) فاصله تا آبشار اخلمد : ۵۱.۱ کیلومتر ( ۵۰ دقیقه )

  نکات مثبت

  پذیرش کودکان کمتر از ۶ سال رایگان و ۶ تا ۱۲ سال نیم بها می باشد.
  چه جوری برم ؟

  افزودن راهنمایی مسیر :

  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟
  این نزدیکی کجا بگردیم ؟
  نظر خودتو به دیگران بگو
  احساس , نقد و بررسی خودت از سفر به این مکان چیه؟
  ارسال عکس
  دنیا تجربه سفر به این مکان را از چشم تو می خواد ببینه.
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوالات برتر تو از همسفران و کارشناسان ما بپرس .
  پرسش سوال

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگر فکر می کنی که یه مورد واسه کجا بمونیم سراغ داری و ما معرفیش نکردیم . تو می تونی دس بکار شی و به همه دوستان معرفیش کنی. دمتم گرم

  معرفی یه کجا بمونیم جدید