آهنگ جدید چی گوش کنیم؟

به گزارش بزنیم بیرون ،  «امیر بی‌گزند» عنوان آلبوم جدید محسن چاوشی است که مانند آلبوم «من آن سیزدهم» با همنشینی کلام شاعران کلاسیک خلق شده است. تنظیم‌کنندگان این اثر کوشان حداد، ‌بهروز صفاریان، عادل روح‌نواز، بابک نقوی و چاوشی هستند و قطعات روی اشعار مولانا، سعدی، حسین صفا و ... شکل گرفته‌اند.

 
«طعم تصنیف» عنوان آلبوم خواننده‌ی موسیقی کلاسیک ایرانی، پوریا اخواص و با آهنگسازی عیسی غفاری است. «طعم تصنیف» شامل 9 قطعه است و اشعار این قطعات از میان آثار شاعران کلاسیک مثل سعدی، حافظ و مولانا انتخاب شده‌اند. در این اثر، عیسی غفاری (تار)، پویان جمشیدی (دایره و سازهای کوبه‌ای)، سهیل صادقی و علیرضا دریایی (کمانچه)، بابک میرزایی (عود) و حامد زند کریمخانی (تنبک) به نوازندگی پرداخته‌اند. این آلبوم در دستگاه نوا است و یک آواز دشتی در آن خوانده شده است.
 
آلبوم «بامداد» اثری جدید شامل تک‌نوازی سنتور مسیح افقه است. آلبوم «بامداد» 11 قطعه را دربر می‌گیرد. بخش اول آلبوم  در دشتی است و هفت قطعه‌‌ی «مقدمه»، «درآمد»، «عشاق و رباعی»، «بامداد»، «حاجیانی»، «تصنیف» (از علی‌نقی وزیری)، «پوپک» (از فرامرز پایور) را شامل می‌شود. بخش دوم آن در بیات اصفهان است و دو قطعه‌ی «درآمد»، «بیات راجع، ضربی و فرود» و دو قطعه‌ی «چهار مضراب» (از فرامرز پایور) را دربر می‌گیرد.
 
اگر به موسیقی راک علاقه‌مند هستید، می‌توانید آلبوم «چمدون بی‌مسافر» را بشنوید. این اثر با صدای دومان شریفی همراه است و «کلوزآپ»، «اراجیف»، «کافه‌ها»، «بودای پیر»، «پاییزهای یک نفره»، «پارینه تنهایی»، «چمدون بی‌مسافر»، «تصویرشکسته» و «روزهای ته سیگاری» قطعات آن هستند که توسط علیرضا مسعود پور، بابک اکبرپور، امیر مازیار امیربیگ و فریدون فهمیمی تنظیم شده‌اند.
 
گروه «آویستا» نیز اولین آلبوم خود را با عنوان «یه مشت حرف» منتشر کرده است. این گروه موسیقی پاپ شامل چهار خواننده، یعنی اشکان اشتری، نیما آرمان‌فر، آیدین گرجی و آریا نیکوکار است که هر چهار نفر علاوه بر خوانندگی، آهنگسازی این اثر را هم برعهده داشته‌اند. 
 
اما اگر طرفدار موسیقی کلاسیک هستید، می‌توانید آلبوم جدید گروه «سدار» را گوش دهید. رپرتوار گروه با تمرکز بر موسیقی کلاسیک، قطعاتی از دوران باروک، رومانتیک و معاصر از «ادوارد گریک»، «مانوئل دوفایا» و «کارلو دومنیکونی»، «جنگو راینهارت»، «اندرو یورک» و قطعه‌ای از «امید ذوالفنون» است.
Waves Waves Waves

دوست داری یه مقاله بنویسی

اگه فکر می‌کنی حرفی برای گفتن داری، می‌تونی یه مقاله کاربردی یا جذاب برای سایت بنویسی.