زیباترین کانال های آبی و کشتیرانی جهان + تصاویر

به گزارش بزنیم بیرون ،

کانال دریای بالتیک، روسیه

کانال دریای بالتیک، روسیه

کانال بالتیک در دریای سفید آبراهه ای 225 کیلومتری مهمی است که در آبراهه های روسیه که از دریای سفید در شمال شروع می شود و به دریای بالتیک در جنوب ختم می شوند قادرند ترافیک را تنظیم کنند. این کانال در سال ۱۹۳۳ ساخته شده است. کانال بالتیک با اینکه برای دریانوردی مهم است ولی برای کشتی های تجاری با ابعاد و مشخصات بزرگ مناسب نیست.


کانال‌ های آبی ایالت نیویورک

کانال‌ های آبی ایالت نیویورک

این کانال‌ها که در اواسط قرن نوزدهم ساخته شدند از 843 کیلومتر آبراهه و جاده کنار آبراهه بین شهر آلبانی و شهر بوفالو در ایالت نیویورک تشکیل‌شده‌اند. کانال ایری از روچستر عبور می‌کند و می‌ توانید در آن از خانه‌ی سوزان آنتونی دیدن کنید. می‌توانید یک قایق کرایه کنید و خودتان قایقرانی کنید یا خدمه استخدام کنید.


کپنهاگ، دانمارک

کپنهاگ، دانمارک

در پایتخت کشور دانمارک با اتوبوس ‌های دریایی که بین کانال‌های متعدد این شهر تردد می‌کنند سفر کنید. در برخی از مسیرها مناظر فوق العاده ای از مجسمه‌ی پری دریایی کوچک وجود دارد. قایق ‌ها در تابستان باز هستند و در زمستان سقف شیشه ‌ای دارند و در تمام طول سال کار می‌ کنند.


آمستردام، هلند

آمستردام، هلند

پل‌ های کوتاه، درخت ‌های خمیده، و خانه‌ های باریک تاریخی در کنار کانال‌ های متعدد آمستردام قرار دارند. به گردش دریایی بروید و یا در خانه‌های قایقی اقامت کنید و کانال‌ها را پایگاه خود سازید. همچنین می ‌توانید با استفاده از قایق‌ های پدالی خودتان در طول کانال ‌ها قایقرانی کنید. می‌توانید قایق‌ های پدالی را در یک لنگرگاه کرایه کنید و در لنگرگاه بعدی تحویل دهید.


کانال دریای سیاه، رومانی

کانال دریای سیاه، رومانی

مجرای دانوب، دریای سیاه هنوز مسیر مهم دیگری در منطقه غرب اروپاست. بعلاوه رودخانه دانوب به دریای سیاه متصل می شود. این کانال کشتیرانی همچنین روشی است تا دریای سیاه را به دریای شمال از طریق مجرای دانوب، مین، راین متصل می کند و مسیر دریایی را از اروپای غربی توسط کانال ولگا دن به هم متصل می کنند.


کانال گوتا در کشور سوئد

کانال گوتا در کشور سوئد

این کانال مجموعه‌ای از دریاچه‌ ها را به یکدیگر وصل می‌ کند و باعث می‌ شود که قایق‌ ها با حرکت از دریاچه‌ی ونرن نزدیک گونتبرگ به دریای بالتیک، تقریباً از تمام عرض سوئد عبور کنند. در طول مسیر 58 سد سلولی وجود دارد. حتماً روی عرشه بیایید تا ببینید که کارکنان چگونه آن‌ها را باز می‌کنند و کشتی را بامهارت از بین آن‌ها عبور می‌دهند. قایق‌های متعددی در کانال تردد می‌ کنند و می‌ توانید برای چندین ساعت یا یک هفته‌ی کامل در دریا سفر کنید. برای اینکه فعال‌تر باشید می‌ توانید یک قایق اجاره کنید و تمام طول کانال پارو بزنید.


آبراه‌ های براندنبورگ در آلمان

آبراه‌ های براندنبورگ در آلمان

بین برلین و بالتیک، از شبکه ‌ای از دریاچه ‌ها و کانال ‌هایی دیدن کنید که شما را از کنار قلعه ‌ها و شهرهای زیبا و جالب عبور می‌ دهد. در طول مسیر حواصیل‌ هایی را می‌ بینید که بی ‌صدا در سایه ‌ها ایستاده ‌اند و ماهیخورک های فیروزه ای رنگ که با سرعت در امتداد سطح آب حرکت می کنند را خواهید دید. در عصرهای تابستان ماهیگیران در کنار رودخانه صف می کشند. و در هنگام غروب ماهی ‌هایی که گرفته‌ اند را در رستوران ‌های محلی که ماهی کپور و دیگران ماهی ‌های تازه غذای ویژه به حساب می‌ آیند را امتحان می کنند.


کانال انگلیسی به دریای مدیترانه، فرانسه

کانال انگلیسی به دریای مدیترانه، فرانسه

شبکه 8050 کیلومتری کانال‌های فرانسه می ‌تواند شما را از شمال تا جنوب یا هر جایی مابین این نقاط ببرد تا شهرها و روستا هایی که در مسیر قرار دارد را ببینید. کانال دومیدی به سمت جنوب فرانسه از بین باغ ‌های انگور و شهرهای دیواردار عبور می‌ کند که بسیاری از آن‌ها به راحتی از کانال در دسترس هستند. در خارج از یک شهر کوچک قایق را ببندید و به سوی ساحل به رستوران‌های محلی بروید. بسیاری از رستوران‌ها غذای ویژه‌ی محلی دارند. عمده‌ی شهرها بازارهای هفتگی دارند که می ‌توانید در آنجا مواد خوراکی خرید.


کانال شروپ شر در انگلستان

کانال شروپ شر در انگلستان

نیمه‌ی شمالی کانال شروپشر در میدلند غربی انگلستان از بین مناظر پر پیچ و خم عبور می‌کند. در جنوب نانتویچ این کانال در راهی تقریباً صاف از بین تپه ‌ها و در امتداد دره‌ ها از طریق معبرهای عمیق و پل‌ های باشکوه عبور می کند. این کانال اثر تاریخی روزهای اولیه‌ی انقلاب صنعتی است. قایق ‌های رنگ روشن باریک آن، به نظر می ‌رسد که از دوره‌ی دیگری آمده‌اند. قایق ‌ها با سرعت کم حرکت می کنند تا رد آب باعث فرسایش کناره ‌های کانال نشود. 


کانال پاناما، کشور پاناما

کانال پاناما، کشور پاناما

یکی از مهم ترین دروازه های دریایی اساسی کانال پاناما است که اقیانوس آرام و اطلس را از طریق کانال پاناما به طول 80 کیلومتر به یکدیگر متصل می کند. این کانال در سال ۱۹۱۴ ساخته شده است و مسیر دریایی بزرگی دو طرفه دریایی با میزان زیاد ترافیک است.


کانال سوئز

کانال سوئز

کانال سوئز کانال کشتیرانی و حمل و نقل بسیار مهم و مشهوری است که به کشتی ها این امکان را می دهد تا از بین مدیترانه و دریای سرخ عبور کنند. این کانال در میانه سده ۱۸۰۰ ساخته شده است و به عنوان مسیر شناخته شده دریایی است که در همه زمان ها باز بوده است و کشتی های همه کشورها عملیات تجاری خود را قادر بودند صرف نظر از درگیری های جهانی در این مسیر به آسانی انجام دهند.


کانال ولگا، دن

کانال ولگا ، دن

کانال کشتیرانی ولگا دن رودخانه های روسی ولگا و دن را به هم متصل می کند که مسیر آبی مهمی را از طریق دریای آزوف (خلیج دریای سایه) و دریای خزر را به شبکه های اقیانوسی اصلی متصل می کند. کار اصلی ساخت و ساز کانال قرن شانزدهم شروع شد و این مسیر به خاطر این حقیقت که عبور و مرور زیادی در آن امکان پذیر است تا شبکه های کشتیرانی اروپای غربی را به همتایان متصل کند مورد توجه بوده است.


کانال هوستون

کانال هوستون

به طور کامل ورود کشتی ها به بندرگاه هوستون در خلیج مکزیک را فراهم می آورد که این کانال حمل و نقل هوستون ، مجرایی حیاتی در داخل ایالات متحده است. این کانال کشتیرانی گر چه به طور طبیعی وجود داشته است اما به منظور ادامه حیات نیاز بود تا بزرگ تر و عریض تر شود. کانال کشتی هوستون میانه دهه ۱۸۳۰ به وجود آمده است.

Waves Waves Waves

دوست داری یه مقاله بنویسی

اگه فکر می‌کنی حرفی برای گفتن داری، می‌تونی یه مقاله کاربردی یا جذاب برای سایت بنویسی.

برچسب ها
مشهوترین دنیا کانال آبی مشهوترین دنیا مشهوترین کانال مشهوترین آبی دنیا مشهوترین مشهوترین کانال دنیا آبی کانال مشهوترین کانال دنیا کانال آبی آبی مشهوترین آبی دنیا آبی کانال مشهوترین دنیا کانال مشهوترین دنیا آبی مشهوترین کانال دنیا مشهوترین کانال آبی مشهوترین آبی دنیا مشهوترین آبی کانال دنیا مشهوترین کانال دنیا مشهوترین آبی دنیا کانال آبی دنیا کانال مشهوترین دنیا آبی مشهوترین دنیا آبی کانال کانال مشهوترین دنیا کانال مشهوترین آبی کانال دنیا مشهوترین کانال دنیا آبی کانال آبی مشهوترین کانال آبی دنیا آبی مشهوترین دنیا آبی مشهوترین کانال آبی دنیا مشهوترین آبی دنیا کانال آبی کانال مشهوترین آبی کانال دنیا مشهوترین دنیا کانال آبی مشهوترین کانال آبی دنیا مشهوترین آبی دنیا کانال مشهوترین کانال دنیا آبی مشهوترین کانال آبی دنیا مشهوترین دنیا آبی کانال دنیا مشهوترین کانال آبی دنیا مشهوترین آبی کانال دنیا کانال آبی مشهوترین دنیا کانال مشهوترین آبی کانال مشهوترین دنیا آبی کانال دنیا مشهوترین آبی کانال آبی مشهوترین دنیا کانال آبی دنیا مشهوترین آبی مشهوترین دنیا کانال آبی دنیا مشهوترین کانال آبی کانال مشهوترین دنیا آبی دنیا کانال مشهوترین آبی کانال دنیا مشهوترین