سفر کنید تا سالم باشید

به گزارش بزنیم بیرون ، شاید شما هم این را در فرهنگ عامه شنیده باشید که که ریشه همه دردها در اعصاب است. معنی آن هم این است که شما اگر روحیه ای قوی و با نشاط داشته باشید، در جنگ با سخت ترین بیماری ها هم پیروز بیرون خواهید آمد. اما اگر انسانی افسرده، غمگین و بی حوصله باشید حتی اگر هیچ بیماری فیزیکی هم نداشته باشید روح بیمار شما جسم تان را بیمار جلوه می دهد، گاهی احساس ضعف در عضلاتتان می کنید، گاهی سرتان درد می گیرد، گاهی حالت اضطراب و تهوع عذاب تان می دهد و مواردی از این دست.

درعین حال سفر باعث می شود شما شاداب شوید و شرایط روحی خوبی را تجربه کنید، البته این را هم تاکید می کنیم که یکی از عوامل تجربه سفری خوب، داشتن همسفری خوب است. این بدان معنا نیست که اگر همسفر نداشته باشید سفر خوبی نخواهید داشت بلکه منظور این است که همسفر بد می تواند لذت سفر را به کام تان تلخ کند.

تحقیقات نشان داده مردانی که میل به رفتن به سفر ندارند و زندگی را به اصطلاح در کارشان خلاصه کرده اند تا 30درصد بیشتر از همنوعانشان که اهل سفر و تفریح هستند، دچار بیماری های قلبی می شوند.

این موضوع در مورد خانم ها هم صادق است. زنانی که در سال کمتر از 2 بار به مسافرت می روند دوبرابر بیشتر از همجنسان شان که به رفتن به مسافرت اهمیت می دهند، در معرض ابتلا به بیماری های قلبی قرار دارند.

 یکی دیگر از عوامل مهم تاثیر سفر بر سلامتی تان، دوری از محیط آلوده شهرهاست. همین که شما در جاده در هوایی تمیز نفس می کشید حتما اکسیژن بیشتری به ریه های تان تزریق می شود و بر کیفیت سلامت تان تاثیر می گذارد.

از دیگر عواملی که سفر را درمان هر دردی کرده است، دوری چند روزه از سبک زندگی ماشینی است. شما در سفر این فرصت را می یابید که با آرامش صبحانه تان را میل کنید، برای پیاده روی وقت بگذارید و از ساعات عمرتان لذت ببرید. زیرا حظ بصری بر تقویت اعصاب تاثیر بسزایی دارد. ضمن اینکه تجربه مناطق جدید، فرهنگ و اداب و رسوم جدید و جاذبه های تاریخی و گردشگری برای شما جذاب خواهد بود. پس تا دیر نشده برای اولین فرصتی که می توانید از چرخه یکنواخت زندگی خارج شده و ساک سفرتان را ببندید، برنامه ریزی کنید. قبل از آن یادتان باشد برای تجربه یک سفر خوب شناخت مقصد، جذابیت ها و نوع آب و هوا و رسومات آنجا از عوامل مهمی است تا چند روز به یادماندنی برای تان رقم بخورد.

سفر از شما ضمانت حال خوب از ما!

Waves Waves Waves

دوست داری یه مقاله بنویسی

اگر فکر می کنی که یه مقاله با موضوع جالب و یا کاربردی مرتبط به سایت داری. تو می تونی دس بکارشی و واسه هم دوستان بنویسی . دمتم گرم

logo-samandehi