سفر کنید، لذت ببرید و درمان شوید

به گزارش بزنیم بیرون ، چشمه آبگرم شهرستان سرخه یکی از مناطق بی نظیر گردشگری در شهرستان سرخه است که علاوه بر دارا بودن مناطق و جاذبه های طبیعی گرشگری و توریستی،می توان از آن به عنوان یک منبع غنی با خاصیت های درمانی فراوان نام برد.

چشمه معدنی تلخاب، این چشمه در 6 کیلومتری شمال غربی روستای لاسجرد واقع شده است. تلخاب شامل دو چشمه است که محدوده ای استخری شکل را به وجود آورده که طول آن 20 متر و عرض آن 12 متر است. به علت فراوانی گوگرد در آب این چشمه معدنی آب آن تلخ و غیر قابل شرب است. مردم در فصل تابستان برای درمان سردرد، درد چشم، یرقان، کهر، زردی و رفع گرمی بدن به آنجا می روند.

 از دیگر چشمه های طبیعی نزدیک لاسجرد می توان چشمه شاه زاده محمد زید (ع) را نام برد که در آبادی شاه زاده محمد زید (ع) و آب آن بیشتر در فصل های بهار و تابستان به مصرف کشاورزی می رسد.

ساکنان شهرستان های سمنان و سرخه و اهالی روستای لاسجرد در فصل تابستان برای گذران اوقات فراغت و زیارت بقعه متبرکه امام زاده شاه محمد زید، به اطراف چشمه می روند و از طبیعت زیبا و هوای مطبوع و معتدل آن بهره می برند.

چشمه امام زاده عبدالله (ع) نیز از نزدیکترین چشمه ها به لاسجرد است که در شمال روستای امام زاده عبدالله (ع) قرار دارد.

در مجموع مهم‌ترین ویژگی منطقه سرخه وجود چشمه‌های متعدد با خواص متفاوت درمانی و موثر در درمان بیماری های صفراوی،کلیه، نقرص، روماتیسم و درد مفاصل است.

Waves Waves Waves

دوست داری یه مقاله بنویسی

اگه فکر می‌کنی حرفی برای گفتن داری، می‌تونی یه مقاله کاربردی یا جذاب برای سایت بنویسی.