مدیریت سفر در روزهای بارانی

به گزارش بزنیم بیرون ، شاید شما هم این ضرب المثل را بارها شنیده باشید که به افرادی که ثبات اخلاقی و رفتاری ندارند می گویند «فلانی مانند هوای بهاری می ماند نه به سایه اش می توان اعتماد کرد نه به آفتابش». واقعا هم هوای بهار با همه لطافت و زیبایی اش اما هر لحظه امکان دارد شما را غافلگیر کند. این در حالی است که بهار خصوصا در کشور ما که اقلیمی چهار فصل دارد، آنقد زیبا و لطیف است که کمتر کسی را می توان یافت که اغفال این همه زیبایی نشود و در این روزهای خوش آب و هوا که نه سرمایش استخوان سوز است و نه گرمایش سوزان؛ عزم سفر نکند.

در این میان مهم ترین چیز آن است که مدیریت سفر در هوای بارانی را بدانیم تا اگر هوا ناگهان ابری شد و کمی بعد رگبار بهاری سفرمان را تحت الشعاع قرار داد، همه برنامه های گردشگری مان بر هم نخورد و مجبور نشویم خود را در اتاق حبس کنیم.

پس برای اینکه شما باران را غافلگیر کنید نکات زیررا به خاطر بسپارید:

·         در سفر در فصل بهار خصوصا در نیمه نخست این فصل حتما به تعداد افراد چتر با خود به همراه داشته باشید.

·         یادتان باشد کاورهای بارانی نیز می تواند گره گشای خوبی به حساب بیاید.

·         حتما قبل از رفتن به سفر با آرامش مراکز خرید، موزه ها و سایت های تفریحی سرپوشیده مقصد را شناسایی کنید که درصورت بروز بارش ها یک جای سرپوشیده برای تفریح داشته باشید و از ماندن در اتاق نجات یابید.

·         شهرها و روستاهای اطراف مقصد گردشگری تان را بررسی کنید. این پتانسیل کمک تان می کند تا اگر باران در محل استقرار شما برنامه های تان رابرهم زد با طی مسافت کوتاهی به یک مقصد گردشگری دیگر بروید که آنجا از باران خبری نیست.

·         معمولا در شهرهای ایران بازارهای سنتی همگی سرپوشیده هستند و از زیبایی منحصر به فردی برخوردارند، پس بازارگردی را هم فراموش نکنید.

·         حتما برای احتیاط لوازم بازی در محیط سرپوشیده مانند شطرنج، منچ و... همراه خود داشته باشید. بدین ترتیب اگر در اتاق هم ماندید حوصله تان سر نمی رود.

·         از همه مهمتر اینکه برف پاک کن خودرو و باک آب برف پاک کن تان را برای سفر در یک روز بارانی آماده کنید که با طیب خاطر رانندگی کنید.

·         در آخر هم بدانید عکسایی که در روزهای بارانی گرفته می شوند بسیار خاطره انگیزتر و زیباتر از دیگر عکس ها خواهند شد، پس دل تان را به باران بسپارید نقش خاطره بزنید بر دیوار زمان.

Waves Waves Waves

دوست داری یه مقاله بنویسی

اگر فکر می کنی که یه مقاله با موضوع جالب و یا کاربردی مرتبط به سایت داری. تو می تونی دس بکارشی و واسه هم دوستان بنویسی . دمتم گرم

logo-samandehi