پروازهای طولانی و مصائب آن؛ ده راه حل خواندنی

به گزارش بزنیم بیرون ، برخی افراد عاشق پرواز هستند. برخی از مردم منتظر سفرهای طولانی هواپیما هستند ، جایی که دیگران ممكنه كه ازش ترس و وحشت داشته باشند - اما صرف نظر از این که شما چه شخصیتی دارید ، مشکلاتی وجود دارد که هر کسی مسافرهواپیما باشد و بتواند آنها را حل كند ،سفر خود را بسیار خوشایند خواهد كرد. مشكلات ممكنه ساده بشن ولی گاهی حل نمی شوند ولی اگر شما از قبل بدونین كه با چه چیزی قرار روبرو بشوید قطعا بهتر خواهید توانست كه باهاش كنار بیاید.

10 فضای محدود بعضی صندلی ها

در پروازهای اقتصادی یا اصطلاحا اكونومیك یكی از مشكلات فضای محدود صندلی شماست كه بویژه در پروازهای بلندمدت بیشتر اذیت كننده است. اما چند راهكار برای اینكه این حس خود را تعدیل كنید در ادامه به شما پیشنهاد می كنیم. اطمینان حاصل كنید كه نورهای غیرضروری كه در بالای سرتان هست را حتی الامكان خاموش كنید ، نورپردازی زیاد حس خفگی شما را مخصوصا از زاویه بالا بیشتر خواهد كرد.  همین طور می توانید قسمت های جلو و كنار صندلی  كه معمولا فضایی برای قرار دادن مجله ها و روزنامه و بقیه وسایل هست را در صورت عدم نیاز خالی كنید ، همچنین اصولا صندلی های خالی در بخشی كه مهمانداران می نشینند وجود دارد شاید با رایزنی بتوان یكی از آنها را نصیب خود كرد و یا حتی اگر در بخش راهرو نشسته اید و ردیف پشتی صندلی خالی دارد ، خواهش كنید كه صندلی شما را عوض كنند كه عموما مورد قبول واقع می شود.

9 یك همسایه مزاحم

 

مزاحمت در صندلی های هواپیما اشكال مختلفی دارد ، كسی كه خروپف می كند، كسی كه خوابش برد و فضای شما رو تنگ كرده اما متداول ترین شكل این مزاحمت افرادی ساده هستند كه می خواهند تمام زمان پرواز را با شما گفتگو كنند. در خیلی از موارد این آن چیزی نیست كه شما می خواهید در نتیجه راحت ترین راه استفاده از هدفون است .

همیشه یك هدفون همراهتون باشه حتی اگر چیزی از آن پخش نمیشه ، باز هم اگر دیدین اصرار به ادامه مكالمه با وجود هدفون از صندلی كناری هست مودبانه به آنها بگویید که می خواهید در طول پرواز به کتاب صوتی خود گوش دهید.

8 ایجاد مزاحمت برای صندلی های كناری

 

هنگامی که در پنجره یا صندلی میانی هستید ، ممکن است خوشایند نباشد كه هر بار عذرخواهی كنید و از شخصی بخواهید که هنگام استفاده از دستشویی رد شوید.  در شروع پرواز، آب زیاد و مایعات ننوشید ، در غیر این صورت هر ده دقیقه یک بار نیاز دارید از دستشویی استفاده كنید.

7 كم آبی

هر چند زیاد نوشیدن آب دردرسر ساز است كم نوشیدن هم در پرواز های طولانی مشكل ساز است. در این پروازها بدلیل وجود فشار هوا در مدت طولانی امكان دهیدراته شدن بدن شما هست . هم به میزان كافی از آب استفاده كنید هم از مرطوب كننده ها، زیرا پوست شما نیز خشک می شود و می تواند حس رطوبت احساس خوبی به شما پس از آنکه هوای نامطبوع هواپیما پوست شما را خشک کرده است تسکین یابد.

6نفخ / گاز

 

مردم اغلب به این فکر نمی کنند که چگونه تغییرات فشار می تواند باعث نفخ و گاز شود ، اما اگر در آن موقعیت بوده اید، در جریان هستید كه بسیار رایج است.

سعی کنید مدل نشستن شما در شرایطی باشد كه معده تحت فشار بوده مانند خم شدن به جلو تا خروج و ایجاد گازها جلوگیری كنید. همچنین در فرودگاه و كمی قبل از آن از خوردن سدیم های گازدار یا غذاهای بسیار شور خودداری کنید. حتی در داروخانه ها قرص هایی را نیز می فروشند که می توانند از این امر جلوگیری کنند.

 

5درد

 

نشستن در یک صندلی كوچك در دراز مدت می تواند باعث درد و گرفتگی شود. اگرچه توصیه می کنیم زیاد همسایه و صندلی كناری خود را اذیت نكنید اما در زمان های طولانی راه رفتن در عرض هواپیما و حتی بالا و پایین رفتن از پله های بین بخش های مختلف هم از خسته شدن ماهیچه ها از نشستن زیاد جلوگیری می كند و هم از لخته شدن خون در طولانی مدت .

 

4کسل شدت

 

شاید این چیزی نباشد که شما در ابتدای امر به آن توجه كرده باشید و دوست داشته باشید كه همه چیز بدون سر و صدا باشد، اما در یک پرواز طولانی قطعا بی حوصله می شوید و کارهای زیادی وجود ندارد که بتوانید انجام دهید اما به همراه داشتن تلفن همراه ، لپ تاب شخصی و یا آیپاد در این مسیر كمك كننده خواهد بود.

همچنین بسیاری از پروازها دارای وای فای هستند! شبکه تلفن همراه بسیار گران است ، بنابراین می توان از این امكان استفاده كرد هر چند از قبل خیلی روی آن حساب باز نكنید چون ممكن است كه مقدار و سرعت آن پاسخگو نباشد.حتی می توان فیلم هایی كه برای شما در نظر گرفته شده را تماشا كنید. برخی از پادکست های تلفن همراه و كتاب های صوتی مطمئن ترند.

 

2احساس رهاشدگی و اضطراب

 

هنگامی که هیچ ارتباطی با زمین ندارید و ناگهان پرواز را احساس می کنید احساس گسیختگی و رها شدن ممكن است منجر به اضطراب برای شما شود. تنها راه حل این امر این است که فقط نفس بکشید و تمرکز خود را بر روی آن بگذرید یا بخوابید. همه نمی توانند در هواپیما بخوابند اما اگر بتوانید سر خود را پایین بیاورید و برای چند ساعت فقط به پرواز فكر نكنین، انواع موضوعات برای فكر كردن به آن برای هر فردی وجود دارد ، پس بهترین موقع هست كه به آنها فكر كنید و حواس خود را از موقعیتی كه در آن هستید پرت كنید، در نتیجه کل پرواز نسبتاً بدون درد و اضطراب خواهد شد.

 

1 ترس

 

این آشکار است: برخی از مردم فقط از پرواز می ترسند.

پیش از صحبت با پزشک می تواند برخی از داروهای ضد اضطراب را برای شما ایجاد کند که ممکن است پرواز را آسان تر کند. در صورت عدم موفقیت ، برخی از افراد با هیپنوتیزم و مدیتیشن این مشكلات را برای خودشان آسان می كنند. همین طور باید همیشه در نظر داشته باشید كه تصادف و صانحه های هوایی وجود دارد ولی به مراتب از سوانح جاده ای ، ریلی و حتی دریایی كمتر هستنند و در حقیقت امن ترین سفر ، سفر های هوایی هستند . در این لحظه بهترین كار تمركز بر مقصد سفرتان هست و برنامه ریزی هایی كه دارید و از آن لذت ببرید.


 

Waves Waves Waves

دوست داری یه مقاله بنویسی

اگر فکر می کنی که یه مقاله با موضوع جالب و یا کاربردی مرتبط به سایت داری. تو می تونی دس بکارشی و واسه هم دوستان بنویسی . دمتم گرم