پیشنهاد سفر پاییزی یک روزه؛ با جیب خالی لذت ببرید

به گزارش بزنیم بیرون ، تابستان سال 95 بود که شهرداری توانست بعد از 2 سال فعالیت روی جنگلی در حوالی شهرک غرب تهران که البته تبدیل به محلی برای جمع شدن معتادان و کارتن خواب ها شده بود، یک پارک زیبا به نام «باغ راه فدک» را برای مردم آماده کند.

گشت و گذار در این بوستان 25 هکتاری دارای درختان جنگلی و فضاسازی و گل کاری زیبا برای شما حتما حضور در خطه زیبای شمال کشور را تداعی خواهد کرد. اگر باور ندارید کافی است فقط چند ساعت وقت بگذارید و امتحان کنید.

حتما می پرسید برای رفتن به  باغ راه فدک چه باید کرد؟ خب چند مسیر برای رسیدن به بوستان زیبای فدک وجود دارد. البته همین ابتدای کار بگوییم که مراقب باشید این باغ راه بزرگ و زیبا را با بوستان فدک که بوستان کوچکی در خیابان خوردین در شهرک غرب است، اشتباه نگیرید. برای رفتن به باغ راه فدک از بلوار خوردین وارد خیابان ایران زمین شوید. این خیابان را ادامه دهید تا  برسید به خیابان چهارم. حالا در سمت راست تان ورودی باغ راه را می‌بینید.

 

راه های رسیدن به باغ راه فدک

سر راست ترین آدرس این است: شهرك غرب(قدس)، میدان صنعت،‌ خیابان ایران‌زمین اما از انجایی که این باغ راه 3 در ورودی دارد، پس از دو راه دیگر هم می توان به این بوستان ویژه رسید.

اولین در که همان دری است که گفتیم از خیابان چهارم می توانید وارد شوید. در دوم کمی بالاتر و در خیابان ششم قرار دارد. ورودی سوم هم در قسمت جنوبی پارک واقع شده است؛ درست روبه روی دفتر پارک.

 

امکانات پارک

اولین و البته دلنشین ترین ویژگی فدک به اعتقاد ما قدم زدن و لذت بصری از محیط است. می توانید از مسیر پیاده روی تعبیه شده نیز استفاده کنید. یادتان باشد مناظر زیبایی برای عکس انداختن سرراه تان قرار دارد، پس اگر اهل سلفی نیستید با یک همراه خوب بروید تا بتوانید عکس های یادگاری خوش رنگ و لعابی بیاندازید. مثلا بخشی از این مسیر پیاده روی از داخل تونل هایی می گذرد که با گیاه پوشیده شده و مناظر زیبایی خلق کرده است.

فراموش نکنید سطح مسیر 3کیلومتری پیاده روی کاملا استاندارد و هموار است که اگر کل مسیر را طی کنید، ضمن لذت از زیبایی های بصری مسیر، میزان قابل توجهی کالری سوزانده اید.  

پیست دوچرخه سواری که بخشی از آن از کنار بزرگراه همت –البته درسطحی بالاتر از بزرگراه- می گذرد و چشم انداز برج میلاد را به شما هدیه می دهد، وسایل بدنسازی و امکانات ویژه بازی های توپی مانند فوتبال و والیبال و بسکتبال حتما وقت شما را برای چند ساعت کاملا پر می کند.

نکند این تصور در ذهن تان ایجاد شده که اینجا فقط برای ورزش کردن به درد می خورد، باید بگوییم سخت دراشتباهید. آلاچیق های زیبا، مبلمان ویژه، حوضچه ها و جوی اب نسبتا پهنی که از وسط پارک می گذرد و نًت آرامش بخش صدای آب را برای تان می نوازد، باربیکیو و بساط منقل تعبیه شده؛ همه و همه نویدبخش گذراندن اوقات فراغتی خوش با طعم جنگل های شمال کشور را می دهد. پس تا هوا مناسب است، از تجربه حضور در جنگل های مازندران و گیلان در دل تهران لذت ببرید.

Waves Waves Waves

دوست داری یه مقاله بنویسی

اگه فکر می‌کنی حرفی برای گفتن داری، می‌تونی یه مقاله کاربردی یا جذاب برای سایت بنویسی.