0
از0 نظر

آبشارهای دره قره سو

  1747
  نمایش

  آبشارهای دره فرسايشي قره سو، تنها یکی از چندین جاذبه گردشگری طبیعی استان خراسان رضوی است که در اطراف مشهد و در نزديکى روستاى قره سو و منطقه کلات قرار دارد. دره پلکانى زيبايى جاى دارد که از پلکان هاى آن آبشارهاى کوچکى به پايين سرازير هستند. اين دره از فرسايش آبى در سازندهاى سرچشمه – تيرگان و شوريجه (کرتاسه پيشين) پديد آمده است.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات آبشارهای دره قره سو

  ارتفاع متوسط این منطقه از سطح دریا حدود ۱۱۹۰ متر است. آبشارهای مذکور پس از نمایش رقص زیبایی خود در آبشارهای هشتگانه، به مصرف باغات و آب شرب اهالی در پایین دست می‌رسد.

  ویژگی‌ها آبشارهای دره قره سو

  تيغه هاى آهکى با شيب بسيار تند (کوچه هاى طبيعى) از پديده هاى ديدنى اين منطقه هستند.

  شرایط استفاده آبشارهای دره قره سو

  مسير حرکت در اين دره بسيار تنگ و باريک و نيمه تاريک است. نردبان هاى فلزى براى يارى گردشگران در بخش هاى گوناگون اين دره به کار رفتند. در بخش هاى پايانى دره، که فضا بازتر مى شود، جلوه هاى چشمگيرى از فرسايش ناهمگن در سازندهاى نرم فرسا، سخت فرساى آهک و مارن ديده مى شود.

  زمان مناسب بازدید آبشارهای دره قره سو

  فصل های بهار و تابستان، زمان مناسبی برای بازدید از این جاذبه هستند.

  سیمای عمومی آبشارهای دره قره سو

  با بازدید از این آبشار، شاهد چشم اندازی بکر و تماشایی خواهید بود که می تواند به عنوان محل مناسبی برای گذران اوقات فراغت یا سوژه خوبی جهت عکاسی انتخاب شود.

  چه جوری برم ؟

  پیاده روی

  مسير حرکت در اين دره بسيار تنگ و باريک و نيمه تاريک است. نردبان هاى فلزى براى يارى گردشگران در بخش هاى گوناگون اين دره به کار رفته اند. در بخش هاى پايانى دره، که فضا بازتر مى شود، جلوه هاى چشمگيرى از فرسايش ناهمگن در سازندهاى نرم فرسا، سخت فرساى آهک و مارن ديده مى شود.

  ماشین شخصی

  براي دسترسی به قره سو قبل از تونل ورودي كلات بايد توقف كنيد و حدود يک كيلومتر در جاده درگز برانید تا در سمت چپ جاده، جاده اي ۴ كيلومتري به سمت قره سو نمايان شود . بعد از طي مساحت ۴ كيلومتري به روستاي قره سو مي رسيد و با حدود ۲۰ دقيقه پياده روي در امتداد رودخانه به اول مسير آبشارها مي رسيد.
  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا‌بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  مناسب برای کهنسالان
  مناسب برای کودکان
  تفریحات
  عکاسی
  پیاده‌روی
  سختی مسیر
  متوسط (صعود ساده از معابر سنگی)
  نظر خودتو به دیگران بگو
  تجربه و نظر خودت از سفر رو با ما به اشتراک بذار
  ارسال عکس
  تجربه خودت از سفر رو به بقیه هم نشون بده
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوال‌های خودت رو از همسفران و کارشناسان ما بپرس
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگه فکر می‌کنی یه مقصد واسه بیرون زدن، سراغ داری و ما معرفیش نکردیم، خودت می‌تونی داخل سایت به بقیه معرفی کنی. دم شما گرم که همراهی.