3.9
از20 نظر

آبشارهای قره سو کلات

  5404
  نمایش

   آبشار هاي قره سو يکي از جاذبه هاي گردشگي استان خراسان رضوي به شمار مي رود که در جنوب غربي شهرستان کلات نادري و فاصله ده کيلومتري آن واقع شده است. وجود هشت آبشار، چشمه‌هاي خنک و نردبان‌هاي فلزي تعبيه شده براي رفتن به بالاي این آبشارها، از عواملي هستند که توجه مسافران و بازدیدکنندگان را به سوی اين جاذبه جلب مي‌کنند.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات آبشارهای قره سو کلات

  دره زیبای قره سو از فرسايش آبى در سازندهاى سرچشمه – تيرگان و شوريجه (کرتاسه پيشين) پديد آمده است. مسير حرکت در دره قره سو کلات بسيار تنگ و باريک و نيمه تاريک بوده و نردبان هاى فلزى براى يارى گردشگران در بخش هاى گوناگون اين دره به کار رفتند.

  در بخش هاى پايانى دره، که فضا بازتر مى شود، جلوه هاى چشمگيرى از فرسايش ناهمگن در سازندهاى نرم فرسا، سخت فرساى آهک و مارن ديده مى شود. تيغه هاى آهکى با شيب بسيار تند (کوچه هاى طبيعى) از پديده هاى ديدنى اين منطقه هستند.

  ویژگی‌ها آبشارهای قره سو کلات

  ارتفاع متوسط این منطقه از سطح دریا حدود ۱۱۹۰ متر است. آبشارهای قره سو کلات پس از نمایش رقص زیبایی خود در آبشارهای هشتگانه، به مصرف باغات و آب شرب اهالی در پایین دست می‌رسد.

  شرایط استفاده آبشارهای قره سو کلات

  براي رسيدن به قره سو قبل از تونل ورودي كلات بايد توقف كنيم و حدود يك كيلومتر در جاده درگز برويم تا در سمت چپ جاده جاده اي ۴ كيلومتري به سمت قره سو نمايان شود. بعد از طي مساحت ۴ كيلومتري به روستاي قره سو مي رسيم و با حدود ۲۰ دقيقه پياده روي در امتداد رودخانه به اول مسير آبشارها مي رسيم .

  سیمای عمومی آبشارهای قره سو کلات

  با بازدید از این آبشار زیبا، شاهد چشم اندازی دیدنی خواهید بود که می تواند به عنوان محل مناسبی برای استراحت و گذران اوقات فراغت و همچنین سوژه خوبی جهت عکاسی انتخاب شود.

  زمان مناسب بازدید آبشارهای قره سو کلات

  با توجه به وضعیت آب و هوایی استان خراسان رضوی، فصل های بهار، تابستان و اوایل زمستان زمان مناسبی برای بازدید از این جاذبه هستند.

  چه جوری برم ؟

  پیاده روی

  با حدود ۲۰ دقيقه پياده روي در امتداد رودخانه به اول مسير آبشارها مي رسيم.

  ماشین شخصی

  براي رسيدن به قره سو قبل از تونل ورودي كلات بايد توقف كنيم و حدود يك كيلومتر در جاده درگز برويم تا در سمت چپ جاده جاده اي ۴ كيلومتري به سمت قره سو نمايان شود . بعد از طي مساحت ۴ كيلومتري به روستاي قره سو مي رسيم.
  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا‌بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  مناسب برای کهنسالان
  مناسب برای کودکان
  تفریحات
  عکاسی
  پیاده‌روی
  سختی مسیر
  متوسط (صعود ساده از معابر سنگی)
  نظر خودتو به دیگران بگو
  تجربه و نظر خودت از سفر رو با ما به اشتراک بذار
  ارسال عکس
  تجربه خودت از سفر رو به بقیه هم نشون بده
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوال‌های خودت رو از همسفران و کارشناسان ما بپرس
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگه فکر می‌کنی یه مقصد واسه بیرون زدن، سراغ داری و ما معرفیش نکردیم، خودت می‌تونی داخل سایت به بقیه معرفی کنی. دم شما گرم که همراهی.