0
از0 نظر

آبشار آتشگاه لردگان

  2005
  نمایش

  آبشار آتشگاه لردگان، جاذبه های طبیعی استان چهارمحال و بختیاری است. گردشگران و علاقه مندان برای بازدید از این آبشار باید به ۴۰ کیلومتری شهر لردگان، ۱۹۰ کیلومتری شهرکرد و 20 کیلومتری روستای سردشت سر بزنند. آبشار در دره‌ای به طول سه کیلومتر قرار دارد که مسیر آن از محل چشمه تا اتصال به رودخانه خرسان را فضایی سرسبز، پوشیده از انواع درختان و گیاهان جنگلی فراگرفته‌ است. چشم انداز زیبای این آبشار می توان سوژه خوبی برای عکاسی باشد.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات آبشار آتشگاه لردگان

  دره ای که آبشار آتشگاه در آن قرار گرفته شیب زیاد و پستی و بلندی‌های زیادی دارد که همین موضوع آبشارهای کوچک متعددی را ایجاد کرده‌است. رود خرسان نیز که از سرچشمه‌های اصلی رودخانه بزرگ کارون و از ارتفاعات برفگیر دنا و زاگرس مرکزی در جنوب استان اصفهان و شمال کهگیلویه و بویراحمد سرچشمه می‌گیرد، پس از الحاق چندین رود و چشمه دیگر در چهار محال بختیاری، وارد استان خوزستان می‌شود.

  زمان مناسب بازدید آبشار آتشگاه لردگان

  با توجه به وضعیت آب و هوایی این استان، فصل بهار و تابستان زمان مناسبی برای بازدید از آبشار آتشگاه لردگان است.

  ویژگی‌ها آبشار آتشگاه لردگان

  دره مشتمل بر 7 آبشار اصلی است که هر کدام زیبتیی های خاص خود را دارد. پیوند عناصر زیبای طبیعی مانند دره، سبز زار و اقلیم مناسب، فضای بسیار فرح بخشی را جهت تفرج در این مکان فراهم می آورد. درختان بلوط و چنار مسیر آبشار تا محل اتصال به رودخانه خرسان، چنان این منطقه را مزین کردند که آتشگاه به یکی از دیدنی‌ترین مناطق گردشگری استان چهارمحال و بختیاری تبدیل شده است.

  این موضوع زمانی اهمیت بیشتری می‌یابد که بدانیم این منطقه به خوزستان گرمسیر نزدیک است و به همین دلیل در تمامی طول سال پذیرای طبیعت‌گردان و گردشگران است. رودخانه خرسان یکی از پرآب‌ترین سرشاخه‌های کارون بزرگ پس از حرکت از کوه‌های دنای سمیرم وارد شهرستان لردگان شده و در نهایت به دریاچه سد کارون 3 خوزستان می ریزد.

  نکات منفی آبشار آتشگاه لردگان

  از شواهد و قرائن پیداست با احداث سد کارون 4 تمامی این منطقه در آینده نزدیک به زیر آب میرود. بهتر است بدانید که در طول مسیر باید مراقب سنگ پراکنی کودکان محلی هم باشید.

  امکانات ویژه آبشار آتشگاه لردگان

  از امکانات موجود در اطراف این آبشار می توان به مواردی چون جاده آسفالته، نشیمنگاه، آلاچیق و سرویس بهداشتی اشاره کرد.

  چه جوری برم ؟

  افزودن راهنمایی مسیر :

  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا‌بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  محل کمپ
  پارکینگ/ جای پارک
  مناسب برای کهنسالان
  مناسب برای کودکان
  آنتن‌دهی تلفن همراه
  تفریحات
  عکاسی
  سختی مسیر
  متوسط (صعود ساده از معابر سنگی)
  نظر خودتو به دیگران بگو
  تجربه و نظر خودت از سفر رو با ما به اشتراک بذار
  ارسال عکس
  تجربه خودت از سفر رو به بقیه هم نشون بده
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوال‌های خودت رو از همسفران و کارشناسان ما بپرس
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگه فکر می‌کنی یه مقصد واسه بیرون زدن، سراغ داری و ما معرفیش نکردیم، خودت می‌تونی داخل سایت به بقیه معرفی کنی. دم شما گرم که همراهی.