0
از0 نظر

آبشار جانان چلگرد

  1913
  نمایش

  آبشار و چشمه جانان، از چند جاذبه‌های طبیعی استان چهارمحال و بختیاری به شمار می‌رود. این چشمه و آبشار آن، سرچشمه اصلی رودخانه زاینده رود هستند که از ارتفاعات زردکوه بختیاری در دره بازفت سرچشمه می‌گیرد. چشمه جانان در شما پرآب‌ترین چشمه‌های ایران قرار می‌گیرد و ارتفاع آبشار آن به حدود ۶۰ متر می‌رسد. بهتر است بدانید، این جاذبه کم‌تر شناخته شده است و با این حال در فصل‌های بهار و تابستان، مورد توجه بسیاری از طبیعت‌گردان قرار می‌گیرد.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات آبشار جانان چلگرد

  چشمه جانان چلگرد، از پرآبترین و بکرترین چشمه‌های موجود در ایران است و آبشار آن در حدود 60 متر ارتفاع دارد. دره بازفت 5 چشمه پر آب دارد كه اغلب آن‌ها را به نام‌هاي چشمه‌های جانان می‌شناسند.

  ویژگی‌ها آبشار جانان چلگرد

  این آبشار یکی از زیباترین و باشکوه‌ترین آبشارهای ایران است که بسیار ناشناخته مانده است. صعب العبور بودن منطقه یکی از دلایل اصلی این ناشناختگی است.

  سیمای عمومی آبشار جانان چلگرد

  چشمه جانان چلگرد از دامنه زردکوه بختیاری می‌جوشد و به طرف مشرق سرازير مي‌شود. پس از طي 18 کیلومتر، به چشمه ديگري به نام «چهل چشمه» مي‌رسد. همچنين، از سمت شمال اين منطقه، يعني ناحيه فريدن، دو چشمة بزرگ ديگر به نام خرِسنگ و كودنگ به جانانه رود ملحق مي‌شود.

  انشعاب ديگري نيز به نام زرين‌رود از طرف جنوب يعني چهارمحال و بختیاری به اين رودخانه اضافه مي‌شود. اكثر كوه‌هاي اين منطقه برف‌‌گير است و در فصول سرد سال، چشم‌انداز منحصر به فردی دارد.

  سایر اطلاعات آبشار جانان چلگرد

  دو چشمه ديگر نيز در اين حوالي وجود دارند، كه يكي از آن‌ها نمكين و شور است و حتي از آن نمك سفيد و لطيفي نیز استخراج مي‌كنند. اما چشمة ديگر داراي آب شيرين است و با آن زراعت مي‌‌کنند.

  زمان مناسب بازدید آبشار جانان چلگرد

  با توجه به وضعیت آب و هوایی چهارمحال و بختیاری، فصل بهار و تابستان زمان مناسبی برای بازدید از این جاذبه است.

  چه جوری برم ؟
  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا‌بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  آنتن‌دهی تلفن همراه
  تفریحات
  عکاسی
  سختی مسیر
  متوسط (صعود ساده از معابر سنگی)
  نظر خودتو به دیگران بگو
  تجربه و نظر خودت از سفر رو با ما به اشتراک بذار
  ارسال عکس
  تجربه خودت از سفر رو به بقیه هم نشون بده
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوال‌های خودت رو از همسفران و کارشناسان ما بپرس
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگه فکر می‌کنی یه مقصد واسه بیرون زدن، سراغ داری و ما معرفیش نکردیم، خودت می‌تونی داخل سایت به بقیه معرفی کنی. دم شما گرم که همراهی.