0
از0 نظر

آبشار نمار (دریوک) آمل

  3720
  نمایش

  آبشار زيباي نمار (دريوک) يکي از آبشارهاي مازندران به شمار مي رود که در  جنوب روستاي نمار و در ميان دره شرقي دريوک واقع است؛ ارتفاع اين آبشار ديدني در حدود 100 متر است.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات آبشار نمار (دریوک) آمل

  دشت زيباي دريوک در گذشته اي دور، درياچه اي بوده و اکنون مرتع وسيعي مي باشد که در آن چندين روخانه جريان دارد که پس از به هم پيوستن به رودخانه هراز مي ريزد. اين رودخانه ها محل زيست ماهي قزل آلاي خال قرمز مي باشند. طبيعت اين منطقه به واقع ديدني است و روح هر خسته اي را آرامش مي دهد. روستاي نمار مبدا صعود کوهنوردان به قلل زيباي منطقه از جمله کهستون است.

  سایر اطلاعات آبشار نمار (دریوک) آمل

  منطقه کوهستانی نمارستاق یکی از دهستان‌های ییلاقی بخش نور شهرستان آمل است. این دهستان از ۱۵ آبادی کوچک و بزرگ تشکیل شده‌است. روستای نمار مرکز دهستان نمارستاق است با جمعیت بومی حدود ۲۰۰ نفر که در ۴۰ کیلومتری جنوب آمل و ۱۶ کیلومتری غرب پنجاب لاریجان قرار دارد. روستای نمار در فصل تابستان پذیرای حدوذ ۴۰۰ نفر ساکن غیر بومی در این منطقه ییلاقی می‌باشد. در اطراف این روستا مناطق زیبا و خوش منظره وجود دارد که دسترسی به آنها با خودرو امکان پذیر نمیباشد و برای برای رسیدن به آنها کوهنوردی کرد که شامل: دشت دریوک، آبشار کوه اره، آب معدنی اشلک، آبشار آستانه کر، دشت لرا و کوه کاعون میباشد.
  چه جوری برم ؟

  ماشین شخصی

  مسير فرعي نمار، مابين روستاهاي هردورود و کهرود از قسمت غربي جاده هراز از محل سه راهي پنج آب جدا شده و از ميان دره اي به واقع ديدني و سرسبز به طول حدود 25 کيلومتر مي گذرد. اين دره شرقي به غربي کشيده شده و پس از گذشتن از روستاهاي پنج آب، سوا، امره، اتاق سرا، شيخ محله و کلهري به نمار و دشت دريوک منتهي مي شود.
  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  محل کمپ
  مناسب برای کهنسالان
  مناسب برای کودکان
  تفریحات
  عکاسی
  پیاده روی
  سختی مسیر
  متوسط ( صعود ساده از معابر سنگی )
  نظر خودتو به دیگران بگو
  احساس , نقد و بررسی خودت از سفر به این مکان چیه؟
  ارسال عکس
  دنیا تجربه سفر به این مکان را از چشم تو می خواد ببینه.
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوالات برتر تو از همسفران و کارشناسان ما بپرس .
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگر فکر می کنی که یه نقطه واسه بیرون زدن سراغ داری و ما معرفیش نکردیم . تو می تونی دس بکار شی و به هم دوستان معرفیش کنی. دمتم گرم

  logo-samandehi