0
از0 نظر

آبشار نورالی لایین

  3550
  نمایش

   آبشار نورالي لايين، تنها یکی از چندین جاذبه طبیعی و آبشار های ارزشمند استان خراسان رضوی است که در اطراف مشهد قرار دارد و در طول مسير بازدید از آن، شاهد منظره و چشم اندازی منحصر به فرد خواهید بود. همچنین، این آبشار در منطقه زيباي النگ حيدري و ارتفاعات هزار مسجد و در نزديکي کوه گوش اسبي و نورالي قرار دارد.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات آبشار نورالی لایین

  نورعلی که به گویش محلی آن را« نورالی» می گویند قله ای از رشته کوه هزار مسجد است. هزار مسجد، این رشته کوه از شمال غربی به سمت جنوب غربی و در ادامه آن رشته کوه مزداوند (مزدوران) به ارتفاع ۱۲۰۰ متر، قره داغ به ارتفاع ۱۶۵۰ متر، کپه داغ و بالخان ترکمنستان کشیده شده‌است. بخشی از کوه‌های هزارمسجد را کپه داغ می‌نامند.

  زمان مناسب بازدید آبشار نورالی لایین

  با توجه به تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد این منطقه، فصل بهار و اوایل پاییز زمان مناسبی برای سفر به خراسان رضوی و بازدید از جاذبه های این استان خواهد بود.

  ویژگی‌ها آبشار نورالی لایین

  در امتداد جاده درگز – قوچان، رشته کوه به نام الله اکبر خوانده می‌شود.ارتفاع قله اصلی هزار مسجد ۳۰۰۰ متر است. در دامنه شمالی این رشته کوه، منطقه کلات نادری قرار گرفته و در کوهپایه‌های این کوهستان، دشت قره قوم ترکمنستان و در شما شرق آن مشهد قرار دارد.

  امتداد رشته کوه هزار مسجد در جنوب منطقه سرخس، از تپه‌های تشکیل شده‌ که ارتفاع آن از ۸۰۰ متر تجاوز نمی‌کند. رودخانه هریرود که در اینجا تجن نام دارد و مرز ایران و ترکمنستان را تشکیل می‌دهد، شکافی را در این تپه‌ها باز می‌کند و ارتفاع این تپه ها۲۵۰ متر است.

  سیمای عمومی آبشار نورالی لایین

  با بازدید از این جاذبه، شاهد سقوط آبی زلال از دل کوه های مرتفع خواهید بود که منظره اطراف آن، چشم اندازی بکر و تماشایی داشته و می تواند محل مناسبی برای گذران اوقات فراغت و سوژه خوبی جهت عکاسی باشد.

  شرایط استفاده آبشار نورالی لایین

  برای دسترسی به این آبشار به طرف شهرستان لایین نو حرکت کنید. سپس از لایین به روستای چهار راه بروید. روستای چهارراه آخرین روستا در این مسیر است.

  در فصل زمستان برای دسترسی به این روستا نیاز به خودرو کمک دار است. از این نقطه به بعد پیاده تا منطقه عرب چاه حرکت کنید. مسیر چهارراه تا عرب چاه از مسیر رودخانه عبور میکند.

  امکانات ویژه آبشار نورالی لایین

  این محل به واسطه داشتن چشمه و اتاق خالی، محل مناسبی برای اقامت است.

  چه جوری برم ؟

  پیاده روی

  از این نقطه به بعد پیاده تا منطقه عرب چاه حرکت کنید. مسیر چهارراه تا عرب چاه از مسیر رودخانه عبور میکند.

  ماشین شخصی

  برای دسترسی به این آبشار به طرف شهرستان لایین نو حرکت کنید. سپس از لایین به روستای چهار راه بروید. روستای چهارراه آخرین روستا در این مسیر است. در فصل زمستان برای دسترسی به این روستا نیاز به خودرو کمک دار است.
  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا‌بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  محل کمپ
  مناسب برای کهنسالان
  محل استراحت
  مناسب برای کودکان
  تفریحات
  عکاسی
  پیاده‌روی
  سختی مسیر
  متوسط (صعود ساده از معابر سنگی)
  نظر خودتو به دیگران بگو
  تجربه و نظر خودت از سفر رو با ما به اشتراک بذار
  ارسال عکس
  تجربه خودت از سفر رو به بقیه هم نشون بده
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوال‌های خودت رو از همسفران و کارشناسان ما بپرس
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگه فکر می‌کنی یه مقصد واسه بیرون زدن، سراغ داری و ما معرفیش نکردیم، خودت می‌تونی داخل سایت به بقیه معرفی کنی. دم شما گرم که همراهی.