2.5
از12 نظر

آبشار هریجان کلاردشت

  3964
  نمایش

  آبشار هریجان یکی از جاذبه های طبیعی استان مازندران است که در شهرستان چالوس، بخش کلاردشت قرار دارد. ارتفاع این آبشار حدود 70 متر است، حیات وحش هریجان غنی است و وجود جانورانی نظیر کل و بز، خرس، تیهو و کبک باعث شده که این منطقه جزو مناطق حفاظت شده ایران باشد و شکار در آن ممنوع است. برای ورود به این منطقه و صعود به ارتفاعات مشرف به روستا، به مجوز محیط زیست نیاز است. 

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات آبشار هریجان کلاردشت

  آبشار هریجان از جاهای دیدنی استان مازندران است و در شهرستان چالوس، بخش کلاردشت قرار دارد. 

  ویژگی‌ها آبشار هریجان کلاردشت

  حیات‌وحش هریجان غنی است و وجود جانورانی مثل کل و بز، خرس، تیهو و کبک باعث شده که این منطه جزو مناطق حفاظت‌شده باشد؛ شکار در آن ممنوع است.

  سیمای عمومی آبشار هریجان کلاردشت

  آبشار باریک هریجان در غرب روستا قرار دارد و برای رسیدن به آن جاده خاکی را تا داخل روستا ادامه دهید؛ حدود 300، 400 متر که وارد روستا شدید، در کنار پرچین‌های سنگی در سمت چپ، یک جاده فرعی وجود دارد که مسیر دسترسی به آبشار است. تا جویی که از آب آبشار درست شده، حدود یک ربع پیاده‌روی دارید اما اگر می‌خواهید به تاج آبشار برسید، باید حدود نیم ساعت تا کوتاه‌ترین تاج که حدود 9 متر ارتفاع دارد، کوهنوردی کنید. در این مسیر که کمی شیب‌دار است در سمت راست، پیش از آنکه راه سنگلاخی شود، یک فضای علفزاری و تکه سنگی صاف و بزرگ قرار دارد که می‌توانید همان‌جا کمی استراحت کنید. آبشار در این ماه سال پرآب‌تر از همیشه است و در ماه‌های گرم، بسیار کم آب می‌شود.

  زمان مناسب بازدید آبشار هریجان کلاردشت

  با توجه به وضعیت آب و هوایی استان مازندرن فصل بهار و پاییز بهترین زمان برای بازدید از این جاذبه است.

  پیشنهاد ویژه آبشار هریجان کلاردشت

  در نزدیکی این جاذبه امامزاده شاهزاده محمود(ع) قرار دارد به شما پیشنهاد میکنیم از این جاذبه هم بازدید کنید.

  وسایل مورد نیاز آبشار هریجان کلاردشت

  با توجه به وضعیت آب و هوایی استان مازندران فصل بهار و پاییز بهترین زمان برای بازدید از این جاذبه است.

  شرایط استفاده آبشار هریجان کلاردشت

  برای ورود به این منطقه و صعود به ارتفاعات مشرف بر روستا به مجوز محیط زیست نیاز است. مجوز را می توان از حفاظت محیط زیست تهران یا اداره ی حفاظت محیط زیست چالوس در تهیه کرد.

  امکانات ویژه آبشار هریجان کلاردشت

  در این روستا از سرویس بهداشتی و محلی برای اقامت خبری نیست.

  سایر اطلاعات آبشار هریجان کلاردشت

  چالوس از معروف ترين شهرهاي توريستي ايران محسوب مي شود که داراي صدها جاذبه طبيعي و گردشگري است. پارک جنگلي و تله کابين معروف نمک آبرود نيز يکي از پر جاذبه ترين اماکن سياحتي اين ناحيه محسوب مي شود که بيش از دويست هکتار مساحت دارد. اين پارک با طبيعتي بکر و وحشي، داراي گونه هاي کمياب خزري است و ضمن حفظ سيستم اکولوژيکي به عنوان يکي از پارک هاي جنگلي زيباي ايران محسوب مي شود. آموزش فرهنگ صحيح استفاده از طبيعت، در پايداري اين زيبايي ها بسيار سهيم است.

  چه جوری برم ؟

  پیاده روی

  وقتی در مسیر جاده خاکی قرار گرفتید، بعد از حدود 700 متر در پیچ دوم و در سمت راست تان، یک جاده مالرو و پاکوب قرار دارد که از میان درختان جنگلی می‌گذرد. بعد از گذشتن از یکی دو تپه و علفزار از پایین روستا سردرمی‌آورید. در این مسیر هم حدود یک ساعت و نیم در راه خواهید بود.

  ماشین شخصی

  از تهران بعد از حدود 2 ساعت و 135کیلومتر رانندگی به روستای هریجان می‌رسید. وارد جاده چالوس که شوید، حدود 4 کیلومتر بعد از سیاه‌بیشه در پیچ سمت راست جاده، تابلوی رستوران «جعفر میردار سلطانی» را می‌بینید. از این فرعی تا روستای هریجان حدود 5کیلومتر راه دارید. این جاده، خاکی وپرشیب است. بعد از حدود یک ربع به روستا خواهید رسید.
  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا‌بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  مناسب برای کهنسالان
  مناسب برای کودکان
  تفریحات
  عکاسی
  پیاده‌روی
  سختی مسیر
  متوسط (صعود ساده از معابر سنگی)
  نظر خودتو به دیگران بگو
  تجربه و نظر خودت از سفر رو با ما به اشتراک بذار
  ارسال عکس
  تجربه خودت از سفر رو به بقیه هم نشون بده
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوال‌های خودت رو از همسفران و کارشناسان ما بپرس
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگه فکر می‌کنی یه مقصد واسه بیرون زدن، سراغ داری و ما معرفیش نکردیم، خودت می‌تونی داخل سایت به بقیه معرفی کنی. دم شما گرم که همراهی.

  برچسب ها
  آبشار هريجان جاده چالوس مازندران آبشار هريجان آبشار جاده چالوس آبشار مازندران هريجان آبشار آبشار جاده چالوس هريجان مازندران جاده چالوس آبشار جاده چالوس هريجان جاده چالوس مازندران مازندران آبشار مازندران هريجان مازندران جاده چالوس آبشار هريجان جاده چالوس آبشار هريجان مازندران آبشار جاده چالوس هريجان آبشار جاده چالوس مازندران آبشار مازندران هريجان آبشار مازندران جاده چالوس هريجان آبشار جاده چالوس هريجان آبشار مازندران هريجان جاده چالوس مازندران هريجان جاده چالوس آبشار هريجان مازندران آبشار هريجان مازندران جاده چالوس جاده چالوس آبشار هريجان جاده چالوس آبشار مازندران جاده چالوس هريجان آبشار جاده چالوس هريجان مازندران جاده چالوس مازندران آبشار جاده چالوس مازندران هريجان مازندران آبشار هريجان مازندران آبشار جاده چالوس مازندران هريجان آبشار مازندران هريجان جاده چالوس مازندران جاده چالوس آبشار مازندران جاده چالوس هريجان آبشار هريجان جاده چالوس مازندران آبشار جاده چالوس مازندران هريجان آبشار مازندران هريجان جاده چالوس آبشار جاده چالوس هريجان مازندران آبشار جاده چالوس مازندران هريجان آبشار هريجان مازندران جاده چالوس هريجان آبشار جاده چالوس مازندران هريجان آبشار مازندران جاده چالوس هريجان جاده چالوس مازندران آبشار هريجان جاده چالوس آبشار مازندران جاده چالوس آبشار هريجان مازندران جاده چالوس هريجان آبشار مازندران جاده چالوس مازندران آبشار هريجان جاده چالوس مازندران هريجان آبشار مازندران آبشار هريجان جاده چالوس مازندران هريجان آبشار جاده چالوس مازندران جاده چالوس آبشار هريجان مازندران هريجان جاده چالوس آبشار مازندران جاده چالوس هريجان آبشار