0
از0 نظر

آبشار وارک خرم آباد

  216
  نمایش

  آبشار وارک، از جاذبه‌های استان لرستان است که در جنوب شرق خرم‌آباد و روستای وارک قرار دارد. فاصله این آبشار تا مرکز استان در حدود 61 کیلومتر بوده و از نوع آبشارهای پلکانی محسوب می‌شود. اطراف این آبشار، پوشیده از درختان کهن چنار و بلوط است. آب و هوای مناسب، سرسبزی این آبشار و چشم انداز کوه‌های اطراف سالیانه پذیرای مهمانان و مسافران زیادی از مناطق مختلف کشور است و این منطقه را به عنوان یکی از مناطق توریستی و گردشگری استان تبدیل نموده است.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  پیشنهاد ویژه آبشار وارک خرم آباد

  در نزدیکی این جاذبه روستای تاریخی سنگ‌تراشان و آبشار نوژیان قرار دارد به شما پیشنهاد می‌کنیم از این جاذبه‌ها نیز بازدید کنید.

  سایر اطلاعات آبشار وارک خرم آباد

   بیشتر پوشش گیاهی این منطقه را گون تشکیل می‌دهد که وجود آن، منطقه را به زیستگاهی مناسب برای گونه‌های مختلف حیوانات تبدیل می‌کند. 

  ویژگی‌ها آبشار وارک خرم آباد

  از ویژگی آبشار وارک می‌توان به ثبت، نام آن در فهرست آثار ملی ایران اشاره کرد.

  سیمای عمومی آبشار وارک خرم آباد

  آبشار پلکانی وارک، متشکل از چندین آبشار کوچک و بزرگه که ارتفاع بزرگترین آبشار آن بیش از 57 متر است. نام این آبشار برگرفته از منطقه‌ای است که در آن قرار دارد. اطراف این آبشار پوشیده از درختان چنار و بلوط کهنسال و مرتفع بوده که جلوه‌ای خاص به این آبشار داده است. محیط پر آب و درختان سر به فلک کشیده باعث شده تا در فصول گرم، آبشار وارک محل مناسبی برای گذراندن ایام فراغت باشد.

  زمان مناسب بازدید آبشار وارک خرم آباد

  باتوجه به وضعیت آب و هوایی استان لرستان، بهترین زمان برای بازدید از این جاذبه فصل بهار و تابستان است.

  وسایل مورد نیاز آبشار وارک خرم آباد

  بهتر است هنگام بازدید از این آبشار وسایلی مانند کفش مناسب طبیعت‌گردی، یک دست لباس اضافه، عینک آفتابی، کرم ضدآفتاب، کلاه و پاوربانک به همراه داشته باشید.

  مشخصات آبشار وارک خرم آباد

  آبشار وارک در غرب گردنه نوژیان، بخش پاپی در جنوب شرقی خرم‌آباد قرار دارد و فاصله آن تا شهر خرم‌آباد حدود ۶۰ کیلومتر است. ارتفاع آبشار وارک، ۵۷ متر است. این ارتفاع، شامل آبشار اصلی و پلکانی وارک می‌شود. در آبشارهای دیگر آن، آب با ارتفاع هفت و ۱۵ متر به سوی زمین جاری می‌شود. 

  چه جوری برم ؟

  ماشین شخصی

  با حرکت در کمربندی خرم آباد و پس از 14 کیلومتر حرکت در سمت جنوب به سه راهی خواهیم رسید که با انتخاب مسیر سمت چپ و از طریق روستای ده باقر به گردنه و آبشار نوژیان حرکت کرده و در 12 کیلومتری نرسیده به این آبشار به دو راهی نوژیان وارک رسیده و پس از آن به آبشار وارک خواهیم رسید.
  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا‌بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  محل کمپ
  مناسب برای کهنسالان
  مناسب برای کودکان
  تفریحات
  عکاسی
  پیاده‌روی
  سختی مسیر
  متوسط (صعود ساده از معابر سنگی)
  نظر خودتو به دیگران بگو
  تجربه و نظر خودت از سفر رو با ما به اشتراک بذار
  ارسال عکس
  تجربه خودت از سفر رو به بقیه هم نشون بده
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوال‌های خودت رو از همسفران و کارشناسان ما بپرس
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگه فکر می‌کنی یه مقصد واسه بیرون زدن، سراغ داری و ما معرفیش نکردیم، خودت می‌تونی داخل سایت به بقیه معرفی کنی. دم شما گرم که همراهی.

  برچسب ها