3.6
از7 نظر

آبشار وروار (رود فرق) جیرفت

  2324
  نمایش

  آبشار وروار (رود فرق) جيرفت که از رود "فرق" سرچشمه مي گيرد از زيباترين جاذبه هاي گردشگري شهرستان عنبرآباد محسوب مي شود.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات آبشار وروار (رود فرق) جیرفت

  رود فرق در دهانه خروجی آب رودخانه ای قرار دارد که از منطقه جبالبارز جنوبی و خصوصا قله علم شاه سرچشمه می گیرد و از آبشار وروار (رود فرق) جیرفت سرازیر می شود؛ فاصله روستای رود فرق تا آبشار حدودا 10 کیلومتر است که کوههای دو طرف رودخانه با شیب بسیار تندی که دارند مانع از عبور می شوند و تنها راه عبور از مسیر رودخانه است که آن هم به دلیل شیب بسیار تند و ناهموار و وجود سنگهای گرانیت بسیار بزرگ که در بعضی از مسیرها طوری بر روی هم قرار گرفته اند که اگر شیئی از دستت بیفتد پیدا کردن آن ناممکن است سبب کندی حرکت می شود و به همین دلیل طی کردن این مسافت 10 کیلومتری حدود سه ساعت طول می کشد.

  ویژگیها آبشار وروار (رود فرق) جیرفت

  در کنار آبشار وروار (رود فرق) جیرفت وجود قلعه های تاریخی برای علاقمندان ابنیه تاریخی فرصت مناسب دیگری فراهم کرده است که از آثاری همچون قلعه فرق و قلعه سالار رضا نیز بازدید کنند. سرسبزی بی نظیر منطقه و پوشش گیاهی خاص این منطقه را به بکرترین مکانهای گردشگری کرمان تبدیل کرده است. به دلیل ارتفاع بسیار زیاد این آبشار آب در انتها به صورت پور فرو می ریزد و شرایط بسیار مطلوبی را در منطقه ریزش به خصوص در فصول گرم سال ایجاد می کند.

  سیمای عمومی آبشار وروار (رود فرق) جیرفت

  اگرچه در ارتفاع آبشار وروار (رود فرق) جیرفت اختلاف نظر دیده می شود؛ اما از محل زاویه شکست در بالاترین نقطه تا سطح حوضچه 150 متر می باشد. براساس گزارش اعضا تیم امداد و نجات کوهستان هلال احمر استان جهت نورد دیواره، پس از ریزش 160 متر طناب، حدود30 متر صخره نوردی تا کف آبشار انجام پذیرفته است. همچنین در مسیر رسیدن به آبشار اصلی، آبشارهای دیگری چون «دوقلو» و «تخت» دیده می شود.

  شرایط استفاده آبشار وروار (رود فرق) جیرفت

  آبشار پر صلابت وروار (رود فرق) در دامنه قله «علم شاه» که با3741 متر بلندترین قله جبال بارز محسوب می گرد؛ واقع شده است. هر ساله تعداد زیادی از کوهنوردان و طبیعت دوستان به مقصد این منطقه و بلندی­ های آن عزم سفر می­ کنند. مسیر دسترسی به این آبشار و قله علم شاه خصوصا در اسفند ماه، همراه با تضادهای بی نظیری چون باغ های لبریز از میوه­ های نارنجی رنگ مرکبات، دشت وسیع و رویایی گل­های نرگس، بستر سنگی رودخانه، خروش آبشار بلند وروار ودر بالا دست، برف و یخ قله علم شاه است و این همه، در کمتر از نیم روز راهپیمایی نصیب عاشقان طبیعت وکوه یاران می گردد. در این منطقه، سفر وگردش در دره ها و روستاهایی چون وروار، کرور، قصبه و امجز در بالا دست آبشار، انبوه خاطرات به یادماندنی را به همراه خواهد داشت. از دو مسير امجز(امگز) و رودفرق مي توان به اين آبشار رسيد که در مسير اول باغ هاي مرکبات، جنگل هاي بادام کوهي و بنه، پرندگاني نظير کبک، چنارهاي امجز، چمنزارها و آبراهه ها، عشاير کوچ رو و مناطقي مملو از گياهان دارويي نظير درمنه، کلپوره و بابونه چشم نوازي مي کنند و در مسير دوم نيز باغ هاي بزرگ مرکبات، نخيلات، رودخانه، دشت هاي پوشيده از گل نرگس قلعه سنگي سموران خودنمايي مي کند. در بالاي آبشار منطقه نسبتا وسيعي است که آن را وود مي نامند.

  سایر اطلاعات آبشار وروار (رود فرق) جیرفت

  با توجه به اينکه کوه علم شاه با ارتفاع 3741 متر بلندترين قله جبال بارز است، اين ارتفاع نسبت به بلندي شهر جيرفت که 670 متر مي باشد، بسيار جالب و حايز اهمیت است.
  چه جوری برم ؟
  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  مناسب برای کهنسالان
  مناسب برای کودکان
  تفریحات
  عکاسی
  پیاده روی
  سختی مسیر
  متوسط ( صعود ساده از معابر سنگی )
  نظر خودتو به دیگران بگو
  احساس , نقد و بررسی خودت از سفر به این مکان چیه؟
  ارسال عکس
  دنیا تجربه سفر به این مکان را از چشم تو می خواد ببینه.
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوالات برتر تو از همسفران و کارشناسان ما بپرس .
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگر فکر می کنی که یه نقطه واسه بیرون زدن سراغ داری و ما معرفیش نکردیم . تو می تونی دس بکار شی و به هم دوستان معرفیش کنی. دمتم گرم

  برچسب ها
  آبشار وروار جيرفت کرمان آبشار وروار آبشار جيرفت آبشار کرمان وروار آبشار آبشار جيرفت وروار کرمان جيرفت آبشار جيرفت وروار جيرفت کرمان کرمان آبشار کرمان وروار کرمان جيرفت آبشار وروار جيرفت آبشار وروار کرمان آبشار جيرفت وروار آبشار جيرفت کرمان آبشار کرمان وروار آبشار کرمان جيرفت وروار آبشار جيرفت وروار آبشار کرمان وروار جيرفت کرمان وروار جيرفت آبشار وروار کرمان آبشار وروار کرمان جيرفت جيرفت آبشار وروار جيرفت آبشار کرمان جيرفت وروار آبشار جيرفت وروار کرمان جيرفت کرمان آبشار جيرفت کرمان وروار کرمان آبشار وروار کرمان آبشار جيرفت کرمان وروار آبشار کرمان وروار جيرفت کرمان جيرفت آبشار کرمان جيرفت وروار آبشار وروار جيرفت کرمان آبشار جيرفت کرمان وروار آبشار کرمان وروار جيرفت آبشار جيرفت وروار کرمان آبشار جيرفت کرمان وروار آبشار وروار کرمان جيرفت وروار آبشار جيرفت کرمان وروار آبشار کرمان جيرفت وروار جيرفت کرمان آبشار وروار جيرفت آبشار کرمان جيرفت آبشار وروار کرمان جيرفت وروار آبشار کرمان جيرفت کرمان آبشار وروار جيرفت کرمان وروار آبشار کرمان آبشار وروار جيرفت کرمان وروار آبشار جيرفت کرمان جيرفت آبشار وروار کرمان وروار جيرفت آبشار کرمان جيرفت وروار آبشار
  logo-samandehi