0
از0 نظر

آبشار ولیلا

  3048
  نمایش

  آبشار وليلا واقع درمنطقه زيرآب يکي از آبشارهاي واقع در منطقه سوادکوه به شمار مي رود. آبشار وليلا در کنار جنگل انجيلي و طبيعت بکر اطراف آن به عنوان يکي از جاذبه هاي گردشگري مازندران شناخته مي شود و طبيعت دوستان زيادي براي سفرهاي يکروزه خود به اينجا مي آيند.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات آبشار ولیلا

  آبشار ولیلا با ارتفاع 25 متر از سطح زمین یکی از آبشارهای مازندران به شمار می رود که در نزدیکی روستایی به همین نام قرار دارد. روستای ولیلا واقع درمنطقه زیرآب از توابع سوادکوه است. محل قرارگیری روستا درمیان تپه‌های کم شیب و با ارتفاع کم این امکان را حاصل می‌کند که افراد علاقمند به جنگل‌پیمایی در میان جنگل انجیلی، از زیبایی‌های این آبشار لدت ببرند.

  ویژگیها آبشار ولیلا

  آبشار ولیلا و جنگل‌های این منطقه در فصل‌های بهار و تابستان و یا پاییر از جذابیت زیادی برخوردار است. از جنگل ها و طبیعت اطراف آبشار ولیلا با عنوان جنگل‌های انجیلی هم یاد می‌شود .

  زمان مناسب بازدید آبشار ولیلا

  زمان مناسب برای برای دیدن آبشار ولیلا از انتهای اردیبهشت‌ماه تا ابتدای دی‌ماه است. اما این موضوع بدین معنا نیست که زیبایی این آبشار در بقیه سال کاهش می‌یابد بلکه به علت شرایط جوی رفتن به این منطقه سخت می‌شود.

  شرایط استفاده آبشار ولیلا

  راه رسیدن به روستای ولیلا و دیدن آبشار از میدان شهر زیراب به سمت راست شروع می شود. جاده پس از گذر از روستای اَتو شما را به یک دو راهی می‌رساند. راه مستقیم به سمت روستای لاجیم که اثر تاریخی و زیبای برج لاجیم آنجا واقع شده و راه سمت چپ شما را به سمت روستای زیبا ولیلا با مردمان خونگرمش می‌رساند. (تابلوی امامزاده و سوخته سرا بر سر این دو راهی راهنمای شماست). پس از رسیدن به مسجد روستا و پارک کردن وسیله نقلیه امتداد مسیر به سمت روستای سوخته سرا در اول مسیر خاکی سمت راست تابلوی کوچکی مسیر آبشار را مشخص می‌کند. تمام مسیر پاکوب بوده و فلش‌های شبرنگ کوچکی که بر روی بعضی از درخت‌ها نصب شده به جهت‌یابی کمک می‌کند. در انتهای مسیر برای رسیدن به پای آبشار باید کمی دست به سنگ شوید.
  چه جوری برم ؟

  پیاده روی

  از روستای ولیلا در امتداد یک رودخانه، پس از طی مسیری در حدود 1.5 کیلومتر شما را بر فراز آبشار می رساند. تمام مسیر پاکوب بوده و فلش‌های شبرنگ کوچکی که بر روی بعضی از درخت‌ها نصب شده به جهت‌یابی کمک می‌کند. در انتهای مسیر برای رسیدن به پای آبشار باید کمی دست به سنگ شوید.

  ماشین شخصی

  راه رسیدن به روستای ولیلا و دیدن آبشار از میدان شهر زیراب به سمت راست شروع می شود. جاده پس از گذر از روستای اَتو شما را به یک دو راهی می‌رساند. راه مستقیم به سمت روستای لاجیم که اثر تاریخی و زیبای برج لاجیم آنجا واقع شده و راه سمت چپ شما را به سمت روستای زیبا ولیلا با مردمان خونگرمش می‌رساند. (تابلوی امامزاده و سوخته سرا بر سر این دو راهی راهنمای شماست). پس از رسیدن به مسجد روستا و پارک کردن وسیله نقلیه امتداد مسیر به سمت روستای سوخته سرا در اول مسیر خاکی سمت راست تابلوی کوچکی مسیر آبشار را مشخص می‌کند.
  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  محل کمپ
  مناسب برای کهنسالان
  مناسب برای کودکان
  تفریحات
  عکاسی
  پیاده روی
  سختی مسیر
  متوسط ( صعود ساده از معابر سنگی )
  نظر خودتو به دیگران بگو
  احساس , نقد و بررسی خودت از سفر به این مکان چیه؟
  ارسال عکس
  دنیا تجربه سفر به این مکان را از چشم تو می خواد ببینه.
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوالات برتر تو از همسفران و کارشناسان ما بپرس .
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگر فکر می کنی که یه نقطه واسه بیرون زدن سراغ داری و ما معرفیش نکردیم . تو می تونی دس بکار شی و به هم دوستان معرفیش کنی. دمتم گرم

  برچسب ها
  آبشار وليلا مازندران آدرس آبشار وليلا آبشار وليلا در مازندران آبشار وليلا مازندران آبشار وليلا آدرس آبشار وليلا آبشار وليلا آبشار وليلا در مازندران مازندران آبشار وليلا آبشار وليلا آدرس آبشار وليلا مازندران آبشار وليلا در مازندران آدرس آبشار وليلا آبشار وليلا آدرس آبشار وليلا مازندران آدرس آبشار وليلا آبشار وليلا در مازندران آبشار وليلا در مازندران آبشار وليلا آبشار وليلا در مازندران مازندران آبشار وليلا در مازندران آدرس آبشار وليلا آبشار وليلا مازندران آدرس آبشار وليلا آبشار وليلا مازندران آبشار وليلا در مازندران آبشار وليلا آدرس آبشار وليلا مازندران آبشار وليلا آدرس آبشار وليلا آبشار وليلا در مازندران آبشار وليلا آبشار وليلا در مازندران مازندران آبشار وليلا آبشار وليلا در مازندران آدرس آبشار وليلا مازندران آبشار وليلا آدرس آبشار وليلا مازندران آبشار وليلا آبشار وليلا در مازندران مازندران آدرس آبشار وليلا آبشار وليلا در مازندران مازندران آدرس آبشار وليلا آبشار وليلا مازندران آبشار وليلا در مازندران آبشار وليلا مازندران آبشار وليلا در مازندران آدرس آبشار وليلا آدرس آبشار وليلا آبشار وليلا مازندران آدرس آبشار وليلا آبشار وليلا آبشار وليلا در مازندران آدرس آبشار وليلا مازندران آبشار وليلا آدرس آبشار وليلا مازندران آبشار وليلا در مازندران آدرس آبشار وليلا آبشار وليلا در مازندران آبشار وليلا آدرس آبشار وليلا آبشار وليلا در مازندران مازندران آبشار وليلا در مازندران آبشار وليلا مازندران آبشار وليلا در مازندران آبشار وليلا آدرس آبشار وليلا آبشار وليلا در مازندران مازندران آبشار وليلا آبشار وليلا در مازندران مازندران آدرس آبشار وليلا آبشار وليلا در مازندران آدرس آبشار وليلا آبشار وليلا آبشار وليلا در مازندران آدرس آبشار وليلا مازندران آبشار وليلا مازندران آدرس آبشار وليلا آبشار وليلا در مازندران آبشار وليلا آدرس آبشار وليلا آبشار وليلا در مازندران مازندران آبشار وليلا آبشار وليلا در مازندران مازندران آدرس آبشار وليلا آبشار وليلا آدرس آبشار وليلا مازندران آبشار وليلا در مازندران آبشار وليلا آدرس آبشار وليلا آبشار وليلا در مازندران مازندران آبشار وليلا مازندران آبشار وليلا در مازندران آدرس آبشار وليلا مازندران آبشار وليلا آدرس آبشار وليلا آبشار وليلا در مازندران مازندران آبشار وليلا آبشار وليلا در مازندران آدرس آبشار وليلا مازندران آدرس آبشار وليلا آبشار وليلا در مازندران آبشار وليلا مازندران آدرس آبشار وليلا آبشار وليلا آبشار وليلا در مازندران آدرس آبشار وليلا آبشار وليلا مازندران آبشار وليلا در مازندران آدرس آبشار وليلا مازندران آبشار وليلا آبشار وليلا در مازندران آدرس آبشار وليلا آبشار وليلا در مازندران آبشار وليلا مازندران آدرس آبشار وليلا آبشار وليلا در مازندران مازندران آبشار وليلا آبشار وليلا در مازندران آبشار وليلا مازندران آدرس آبشار وليلا آبشار وليلا در مازندران مازندران آبشار وليلا آدرس آبشار وليلا آبشار وليلا در مازندران آدرس آبشار وليلا آبشار وليلا مازندران آبشار وليلا در مازندران مازندران آدرس آبشار وليلا آبشار وليلا آبشار وليلا در مازندران آدرس آبشار وليلا مازندران آبشار وليلا
  logo-samandehi