0
از0 نظر

آبشار کریز کاشمر

  5062
  نمایش

  آبشار کريز، تنها یکی از چندین جاذبه گردشگری طبیعی و آبشارهای دیدنی موجود در استان خراسان رضوی است که در قسمت شمالي روستاي کريز کاشمر و در میان دره اي باريک و بلند و روي کال گرمک خودنمایی می کند. همه ساله در تمامی ایام سال خصوصا فصل هاي بهار و تابستان، گردشگران و مسافران زیادی از این جاذبه دیدن می کنند.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات آبشار کریز کاشمر

  ارتفاع آبشار نسبتا بلند بوده و با توجه به گرماي منطقه، محل مناسبي براي تفرج تابستاني است. براي دسترسي به اين محل زيبا مي بايست از ريوش، طرق و قراچه گذشت. در کنار اين آبشار پله مانند، غار زيبايي نيز پديد آمده که منظره متفاوتی خلق کرده و همچنين در مسير رودخانه خارزنج و در نزديکي آبگرم خليل آباد نيز آبشارهاي متعدد و زيبايي وجود دارد.

  ویژگیها آبشار کریز کاشمر

  روستای کریز ازتوابع شهرستان کاشمر است که در فاصله ۵۳ کیلومتری آن واقع شده است. این روستا دربخش کوهسرخ واقع شده و از مرکز بخش در حدود ۲۲ کیلومتر فاصله دارد.ب خش کوهسرخ در قسمت شمالی شهرستان کاشمر واقع شده که به علت کوهستانی بودن منطقه و اختلاف ارتفاع نقاط مختلف آن چشم اندازهای طبیعی سرسبز،بکر، وبسیار زیبایی قابل مشاهده است.

  سرتاسر این روستا به علت قرارگرفتن در محل تلاقی دو رودخانه کال گرمک وکال شش تراز دارای مزارع، باغات و طبیعت بسیار زیبا است. این روستا به دلیل آنکه ارتفاع آن از سایر نقاط کوه سرخ کمتر است دارای هوایی به نسبت ملایمتر است.

  سایر اطلاعات آبشار کریز کاشمر

  از محصولات کشاورزی می توان به زردآلو، آلو، انگور، توت، گردو، بادام، شفتالو، سیب و... اشاره کرد.

  سیمای عمومی آبشار کریز کاشمر

  با بازدید از این آبشار، شاهد منظره ای دیدنی و سقوط آبی زلال از میان صخره های سنگی خواهید بود که می تواند به عنوان محل مناسبی برای استراحت و گذران اوقات فراغت و همچنین سوژه خوبی جهت عکاسی انتخاب شود.

  زمان مناسب بازدید آبشار کریز کاشمر

  با توجه به وضعیت آب و هوایی استان خراسان رضوی فصل های بهار، تابستان و اوایل پاییز زمان مناسبی برای بازدید از این جاذبه هستند.

  چه جوری برم ؟

  افزودن راهنمایی مسیر :

  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  محل کمپ
  مناسب برای کهنسالان
  مناسب برای کودکان
  آنتن دهی تلفن همراه
  تفریحات
  عکاسی
  پیاده روی
  سختی مسیر
  متوسط ( صعود ساده از معابر سنگی )
  نظر خودتو به دیگران بگو
  احساس , نقد و بررسی خودت از سفر به این مکان چیه؟
  ارسال عکس
  دنیا تجربه سفر به این مکان را از چشم تو می خواد ببینه.
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوالات برتر تو از همسفران و کارشناسان ما بپرس .
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگر فکر می کنی که یه نقطه واسه بیرون زدن سراغ داری و ما معرفیش نکردیم . تو می تونی دس بکار شی و به هم دوستان معرفیش کنی. دمتم گرم

  logo-samandehi