3.1
از84 نظر

آبشار کلوگان

  17121
  نمایش

   آبشار کلوگان يکي از آبشار هاي فصلي زيبا واقع در مسير بين دو روستاي کلوگان و امامه است که با توجه به مسير بسيار ديدني و ارتفاع آبشار، از جمله جاذبه هاي طبيعت گردي اطراف تهران به شمار مي رود.آبشار کلوگان در ارتفاع ۲,۰۵۰ متری از سطح دریا قرار دارد.این آبشار در فصل بهار پر آب است و به‌طور معمول از نیمه‌ی تابستان به بعد دیگر به‌به‌جز آب باریکه‌ای از آن دیده نمی‌شود.
   

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات آبشار کلوگان

  مسیر دره کلوگان تا آبشار کلوگان نسبتاً هموار و کم شیب بوده و برای پیمایش آن مشکل خاصی وجود ندارد. از آن‌جا که امامه در ارتفاع بیشتری نسبت به کلوگان قرار دارد، شیب مسیر از امامه به سمت کلوگان سرازیری اندکی دارد. در مسیر دره، هر جا که مسیر صخره‌ای و غیرقابل عبور شد باید از این سو به آن سوی رودخانه تغییر مسیر دهید و انتخاب بهترین مسیر مطمئناً بستگی به تجارب قبلی شما در برنامه‌های طبیعت گردی و یا کوهنوردی دارد.

  ویژگیها آبشار کلوگان

  کلوگان روستایی زیبا در هفت کیلومتری جاده فشم و در سمت راست جاده است که به واسطه در دسترس نبودن از بقیه روستاهای منطقه، بکرتر باقی مانده است. در این منطقه افزون بر آبشار معروف کلوگان دو آبشار دیگر نیز در دو جبهه شمالی و جنوبی مسیر پیمایش کلوگان به امامه قرار دارد.

  سیمای عمومی آبشار کلوگان

  آبشار کلوگان حدود ۵۰۰ متر داخل یک دره فرعی قرار دارد که تا وارد دره نشوید آبشار قابل رؤیت نیست. وارد مسیر دره و رودخانه فرعی که شدید، کمی جلو‌تر، اگر خوب دقت کنید چشمه آب کوچکی را در سمت چپتان خواهید دید. ارتفاع آبشار کلوگان از کف دره، حدود ۳۰ تا ۴۰ متر و ارتفاع آن از سطح دریا ۲۰۵۰ متر است.

  زمان مناسب بازدید آبشار کلوگان

  بهترین زمان بازدید آبشار اردیبهشت و اوایل خرداد است. توجه داشته باشید که آبشار کلوگان از اواسط تابستان به بعد و در فصل پائیز بسیار کم آب است اما به هر حال پیمایش این مسیر تا آبشار در هر فصلی خالی از لطف نخواهد بود.

  پیشنهاد ویژه آبشار کلوگان

  پس از بازدید از آبشار کلوگان می‌توانید مسیر دره اصلی را همچنان به سمت پائین و کلوگان ادامه دهید. در این مسیر پس از حدود 1.5 تا ۲ ساعت پیاده روی در کف دره، به روستای کلوگان در ارتفاع ۱۸۵۰ متر می‌رسید. به فاصله حدود نیم ساعت بعد از آبشار، چشمه آبی در سر راه‌تان قرار دارد که می‌توانید از آب این چشمه نوشیده و برای ادامه راه بردارید.

  سایر اطلاعات آبشار کلوگان

  فصل بهار رودخانه کلوگان پرآب است. بسته به حجم آب ممکن است که برای عبور از عرض رودخانه (که در چند نقطه اجباری است) به مشکل بخورید. البته آخرین گزینه این است که کفش ها را درآورده و به آب بزنید. پیاده روی از امامه بالا به روستای کلوگان حدود 3 تا 4 ساعت زمان می برد که در نیمه راه به آبشار کلوگان می رسید. آبشار کلوگان در سمت راست و حدود 300-400 متر داخل یک دره دیگر قرار دارد که برای رویت آبشار باید حتما وارد آن دره شوید.

  در پائین آبشار جای چندان مناسبی برای نشستن و اتراق وجود نداره، خصوصا اگر آفتاب هم باشد بیشتر اذیت خواهید شد. اما بالای آبشار کمی آنطرف تر مکان خوبی برای استراحت همراه با چشمه در زیر سایه درختان وجود دارد.

  کوهنوردان علاقمند هم کمی به آنجا رسیدگی کردند، در حد تعدادی ظرف و ظروف و امکانات اولیه و حتی یک توالت صحرایی در پشت سنگ بزرگ! اگر دنبال ماجراجویی و کمی هیجان هستید میتونید پس از رسیدن به پای آبشار از سنگهای سمت راست اون بالا رفته و خودتون رو به بالای آبشار و مسیر پاکوب برسونید. برای اینکار وقتی که روی سنگها میرید ابتدا باید کمی از آبشار دور شده و بعد با حرکت مجدد به سمت آبشار کم کم ارتفاع گرفته و خودتون رو به سنگهای بالای آبشار برسونید.

  شرایط استفاده آبشار کلوگان

  از روستای کلوگان تا آبشار مسافتی حدود پنج کیلومتر را باید طی کرد و زمانی حدود یک ساعت پیاده روی نیاز دارد.
  چه جوری برم ؟

  افزودن راهنمایی مسیر :

  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  محل کمپ
  مناسب برای کهنسالان
  سرویس بهداشتی
  محل استراحت
  مناسب برای کودکان
  تفریحات
  عکاسی
  پیاده روی
  سختی مسیر
  متوسط ( صعود ساده از معابر سنگی )
  نظر خودتو به دیگران بگو
  احساس , نقد و بررسی خودت از سفر به این مکان چیه؟
  ارسال عکس
  دنیا تجربه سفر به این مکان را از چشم تو می خواد ببینه.
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوالات برتر تو از همسفران و کارشناسان ما بپرس .
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگر فکر می کنی که یه نقطه واسه بیرون زدن سراغ داری و ما معرفیش نکردیم . تو می تونی دس بکار شی و به هم دوستان معرفیش کنی. دمتم گرم

  برچسب ها
  آبشار کلوگان جاذبه طبيعت گردي آبشار کلوگان آبشار جاذبه آبشار طبيعت گردي کلوگان آبشار آبشار جاذبه کلوگان طبيعت گردي جاذبه آبشار جاذبه کلوگان جاذبه طبيعت گردي طبيعت گردي آبشار طبيعت گردي کلوگان طبيعت گردي جاذبه آبشار کلوگان جاذبه آبشار کلوگان طبيعت گردي آبشار جاذبه کلوگان آبشار جاذبه طبيعت گردي آبشار طبيعت گردي کلوگان آبشار طبيعت گردي جاذبه کلوگان آبشار جاذبه کلوگان آبشار طبيعت گردي کلوگان جاذبه طبيعت گردي کلوگان جاذبه آبشار کلوگان طبيعت گردي آبشار کلوگان طبيعت گردي جاذبه جاذبه آبشار کلوگان جاذبه آبشار طبيعت گردي جاذبه کلوگان آبشار جاذبه کلوگان طبيعت گردي جاذبه طبيعت گردي آبشار جاذبه طبيعت گردي کلوگان طبيعت گردي آبشار کلوگان طبيعت گردي آبشار جاذبه طبيعت گردي کلوگان آبشار طبيعت گردي کلوگان جاذبه طبيعت گردي جاذبه آبشار طبيعت گردي جاذبه کلوگان آبشار کلوگان جاذبه طبيعت گردي آبشار جاذبه طبيعت گردي کلوگان آبشار طبيعت گردي کلوگان جاذبه آبشار جاذبه کلوگان طبيعت گردي آبشار جاذبه طبيعت گردي کلوگان آبشار کلوگان طبيعت گردي جاذبه کلوگان آبشار جاذبه طبيعت گردي کلوگان آبشار طبيعت گردي جاذبه کلوگان جاذبه طبيعت گردي آبشار کلوگان جاذبه آبشار طبيعت گردي جاذبه آبشار کلوگان طبيعت گردي جاذبه کلوگان آبشار طبيعت گردي جاذبه طبيعت گردي آبشار کلوگان جاذبه طبيعت گردي کلوگان آبشار طبيعت گردي آبشار کلوگان جاذبه طبيعت گردي کلوگان آبشار جاذبه طبيعت گردي جاذبه آبشار کلوگان طبيعت گردي کلوگان جاذبه آبشار طبيعت گردي جاذبه کلوگان آبشار
  logo-samandehi