0
از0 نظر

آبشار یاسوج بویراحمد

  764
  نمایش

  آبشار یاسوج از اصلی ‌ترین جاهای دیدنی یاسوج واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد و از زیباترین آبشارهای ایران است که در فاصله ۲ کيلومتری مرکز شهر یاسوج و در شمال ياسوج واقع شده است. آب این آبشار ۱۰ متری، از دل کوه ‌های زاگرس سرچشمه گرفته و منظره ‌ای بسیار زیبا خلق می ‌کند. اطراف این آبشار پر از نهرهای آب به شکلی مارپیچ، باغات میوه، مراتع سرسبز و پرگل است که هر طبیعت ‌دوستی را عاشق خود می ‌کند. 

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات آبشار یاسوج بویراحمد

  آبشار یاسوج از اصلی‌ترین جاهای دیدنی یاسوج واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد و از زیباترین آبشارهای ایران است که در فاصله ۲ کيلومتری مرکز شهر یاسوج و در شمال ياسوج واقع شده است. 

  ویژگی‌ها آبشار یاسوج بویراحمد

   این تنگه شبیه به «تنگه واشی» در فیروزکوه است، ولی خیلی کوتاه‌تر از آن بوده که با پیمودن این مسیر آبشار پدیدار می‌شود. از به هم پیوستن چند چشمه در بالادست کوه‌ها این رودخانه به وجود آمده و دارای آبی زلال است.

  وسایل مورد نیاز آبشار یاسوج بویراحمد

  مواردی همچون کفش مناسب طبیعت گردی، یک دست لباس اضافه، عینک آفتابی، کرم ضد آفتاب، کلاه و پاوربانک به همراه داشته باشید.

  نکات مثبت آبشار یاسوج بویراحمد

  به منظور تامین آب آشامیدنی یاسوج و آبیاری باغ‌های این منطقه از آب آبشار یاسوج استفاده می‌شود

  نکات منفی آبشار یاسوج بویراحمد

  آبشار یاسوج در انتهای تنگه‌ای قرار دارد که برای دست‌یابی به این آبشار لازم است مسیر حدود ۱۵۰ متر را داخل تنگه طی کرد. لوله‌هایی ضخیم از جنس فلز در مسیر گذاشته شده است و به‌خاطر اینکه گردشگران پای خود را داخل آب سرد رودخانه نکنند، می‌توانند از روی آن لوله‌ها رد شوند. این لوله‌ها باعث زشت جلوه دادن تنگه شده است.

  سیمای عمومی آبشار یاسوج بویراحمد

  در این محل درختان بلند وجود دارد و به ‌وسیله دو رشته ‌کوه حصاربندی شده که آب و هوایی خنک و مطلوب در فصل تابستان را پدید آورده است. گردشگران اغلب در فصول بهار، تابستان و پاییز برای بهره‌ مندی از زیبایی ‌های این منطقه، عازم یاسوج می ‌شوند.

  زمان مناسب بازدید آبشار یاسوج بویراحمد

  از ابتدای نوروز تا اواخر مهرماه فصل مناسبی برای تفریح در آبشار و پذیرایی گردشگران است.

  امکانات ویژه آبشار یاسوج بویراحمد

  در حاشیه همین تفرجگاه، سکوبندی‌ها و آلاچیق‌های برای استراحت و پذیرای گردشگران و مسافران برپا شده که هر گوشه آن جلوه‌ای از فرهنگ و هنر بومی سنتی استان کهگیلویه و بویراحمد دارد.

  سایر اطلاعات آبشار یاسوج بویراحمد

  یاسوج مرکز شهرستان بویراحمد است و در شمال شرقی استان واقع شده‌است. پیش از ایجاد این شهر، در حدود ۶ کیلومتری آن، یک شهر قدیمی به نام «تل خسرو» قرار داشت که زمانی مرکز نفوذ خوانین بویراحمد علیا بوده‌است. اینک به جز تپه‌های پراکنده و یک روستا، اثری دیگر از آن باقی نمانده‌است. تل خسرو متجاوز از دو هزار سال قدمت دارد. یاسوج در کنار رودخانه بشار در تپه‌های متعدد در ارتفاع ۱۸۷۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است.

  چه جوری برم ؟
  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا‌بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  محل کمپ
  مناسب برای کهنسالان
  مناسب برای کودکان
  تفریحات
  عکاسی
  پیاده‌روی
  سختی مسیر
  متوسط (صعود ساده از معابر سنگی)
  نظر خودتو به دیگران بگو
  تجربه و نظر خودت از سفر رو با ما به اشتراک بذار
  ارسال عکس
  تجربه خودت از سفر رو به بقیه هم نشون بده
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوال‌های خودت رو از همسفران و کارشناسان ما بپرس
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگه فکر می‌کنی یه مقصد واسه بیرون زدن، سراغ داری و ما معرفیش نکردیم، خودت می‌تونی داخل سایت به بقیه معرفی کنی. دم شما گرم که همراهی.