4
از4 نظر

آبگرم اسبفروشان سراب

  2765
  نمایش

  آب گرم اسبفروشان  که چشمه آب گرم اسبفروشان را در خود جای داده است، در ۲۲ کیلومتری جنوب سراب قرار دارد. در این منطقه دو استخر مجزای مردانه و زنانه تعبیه کرده‌اند و از دیگر امکانات آن می‌توان به مسجد، سرویس بهداشتی، آلاچیق، غذاخوری و مهمانپذیر اشاره کرد. با برخورداری از موقعیت مناسب و اثر درمانی، این چشمه همیشه مورد استقبال اهالی بوده است و اولین‌بار، در دوره ولیعهدی عباس میرزا و به دستور حاکم منطقه ساماندهی شد.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات آبگرم اسبفروشان سراب

  اسم اين آبگرم از نام روستايي كه در پايين دست چشمه به همين نام قرار دارد گرفته شده است. از پايين دست آبگرم اسبفروشان، چشمه آب سردي كه آبش بسيار گوارا و اشتها آور است جاري مي باشد. آب چشمه به دليل گذر از روي ماسه و شن تلالويي طلايي دارد و به همين دليل نزد اهالي محلي به "قزل بلاغ" يعني چشمه طلايي معروف است.

  تاریخچه آبگرم اسبفروشان سراب

  آبگرم اسبفروشان با توجه به موقعيت زيباي طبيعي و اثر درماني آن از ديرباز مورد توجه اهالي منطقه واقع شده است. بطوريكه در دوره وليعهدي عباس ميرزا، حاكم منطقه دستور ساماندهي آبگرم را صادر مي كند.

  پيرو اين دستور بر چشمه آبگرم بنايي به سبك بناهاي دوره قاجار كه متشكل از طاقهاي گنبدي شكل با مصالح آجر و ملات آهك بوده احداث مي نمايند. متاسفانه، اين طاق نماهاي زيبا و تاريخي طي سالهاي اخير در توسعه استخرها تخريب و از بين رفته اند. در حال حاضر تنها نمونه هايي از بناي اصلي مابين دو استخر بجا مانده است.

  ویژگی‌ها آبگرم اسبفروشان سراب

  بلندترين نقطه در محدوده طرح اين منطقه 3269 متر از سطح دريا ارتفاع داشته و حداقل ارتفاع 1650 متر مي باشد.

  پیشنهاد ویژه آبگرم اسبفروشان سراب

  در اين محدوده دو استخر مجزاي مردانه و زنانه به ابعاد 4×8 متر بصورت بهداشتي احداث شده است که می توانید از آن استفاده کنید.

  سایر اطلاعات آبگرم اسبفروشان سراب

  قابل ذکر است که، آبگرم روستای اسبفروشان دارای دو استخر مجزای مردانه و زنانه می باشد. این آبگرم از رشته کوه های بزقوش که از کوه های آتشفشانی منطقه محسوب می شود، سرچشمه می گیرد. و آب آن دارای درجه حرارت حدود 35 الی 85 درجه می باشد. گفته شده آب ِ آبگرم اسبفروشان دارای خواص درمانی بیشماری است، و از این حیث بسیار مورد قرار دارد. 
  از دیگر زیبایی های منطقه، اِشرافِ آبگرم به دره ای بسیار زیباست که رودخانه ای در داخل آن و از دامنه های کوه بزقوش سرچشمه می گیرد، که در فاصله ی 500 متری آن آبشاری با ارتفاع سه متری قرار گرفته است. 

  امکانات ویژه آبگرم اسبفروشان سراب

  امکانات آن می‌توان به مسجد، سرویس بهداشتی، آلاچیق، غذاخوری و مهمانپذیر اشاره کرد

  زمان مناسب بازدید آبگرم اسبفروشان سراب

  بهترين زمان براي بازديد از اين جاذبه فصل بهار و تابستان مي باشد.

  نکات منفی آبگرم اسبفروشان سراب

  متاسفانه در سال‌‌های اخیر و طی برنامه‌های توسعه استخر‌ها، بخش‌های زیادی از این بنای تاریخی از بین رفتند و در حال حاضر تنها نمونه‌هایی از بنای اصلی، مابین دو استخر به‌جا مانده است.

  چه جوری برم ؟

  ماشین شخصی

  منطقه نمونه گردشگري اسبفروشان در 22 كيلومتري جنوب سراب واقع گرديده و طول مسير از مركز شهرستان تا آبگرم آسفالته است.
  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا‌بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  محل کمپ
  مناسب برای کهنسالان
  مناسب برای کودکان
  تفریحات
  عکاسی
  پیاده‌روی
  سختی مسیر
  آسان (راهپیمایی)
  نظر خودتو به دیگران بگو
  تجربه و نظر خودت از سفر رو با ما به اشتراک بذار
  ارسال عکس
  تجربه خودت از سفر رو به بقیه هم نشون بده
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوال‌های خودت رو از همسفران و کارشناسان ما بپرس
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگه فکر می‌کنی یه مقصد واسه بیرون زدن، سراغ داری و ما معرفیش نکردیم، خودت می‌تونی داخل سایت به بقیه معرفی کنی. دم شما گرم که همراهی.