3.1
از10 نظر

آبگرم لاریجان

  600
  نمایش

  آب گرم لاريجان  در حدود 60 کيلومترى شمال شرق تهران و 26 کيلومترى شمال شرق شهرستان دماوند واقع است. در دامنه‌هاي البرز به ويژه اطراف قله دماوند، به دلايل خاص زمين‌شناختي، آب‌هاي معدني با خواص مختلف درماني وجود دارد که يکي از آنها در روستاي “آبگرم” است. روستايي خوش آب‌وهوا که در دامنه  قله دماوند قرار دارد. آبهاي گرم معدني اين روستا با حرارتي حدود ۶۲ درجه سرشار از مواد گوگردي است و براي درمان دردهاي استخواني، انواع بيماريهاي پوستي، مفاصل و روماتيسم مفيد است.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات آبگرم لاریجان

  اگر دوستدار یه تفریح روستایی با حال و هوای آبگرم هستین و در ضمن حوصله 2 ساعت رانندگی بیشتر رو ندارین، آبگرم لاریجان رو پیشنهاد می‌کنیم؛ منطقه لاریجان اطراف مسیر جاده هراز قرار داره. یکی از روستاهای این منطقه، "آبگرم" نام داره که به نام "آبگرم‌لاریجان" مشهور شده. منطقه لاریجان اطراف مسیر جاده هراز قرار دارد. یکی از روستاهای این منطقه، “آبگرم” نام دارد که به نام “آبگرم‌لاریجان” مشهور شده است. آبگرم لاريجان در فاصله حدود 60 کيلومترى شمال شرق تهران و 26 کيلومترى شمال شرق شهرستان دماوند قرار دارد.

  ویژگیها آبگرم لاریجان

  شاید مهمترین حسن رینه نزدیک بودن این آبگرم به تهران است. البته حسن دیگر آن وجود حوضچه های خصوصی در منازل و سوییت و ویلاهای اجاره ای است. البته رینه حسن دیگری هم برای ساکنین تهران دارد و آنهم هوای تمیز و عالی زیر سایه دماوند با شکوه است. علیرغم اینکه این آبگرم نزدیکترین آبگرم به تهران است اما کاملا توسط تهرانی ها نادیده گرفته می شود گرچه در کنار یکی از چهار مسیر رفت و آمد به شمال قرار گرفته و اغلب مراجعین آن از اهالی آمل هستند.

  زمان مناسب بازدید آبگرم لاریجان

  زمان اول : اگه وقت کمی دارین و هدف فقط رفتن توی آبگرم هست، از ساعت 10 صبح تا حدود 6 بعد از ظهر می‌تونین به آبگرم برین و یه اتاق یا سوییت همراه با آبگرمش رو کرایه کنین. زمان دوم : اگه اهل شب موندن و اهل خوردن شام و صبحانه لطیف روستا هستین و اهل گردش روستایی، حتما توصیه می کنم حدود ساعت 4 یا 5 بعد از ظهر (مثلا بعد از ظهر پنجشنبه) از تهران حرکت کنین. با همه توقفاش تا خود روستا مثلا 2 ساعت و نیم، یعنی ساعت 7:30 روستا هستین. یه سوییت بگیرین با آبگرم. خیلی حال می‌ده. یعنی سوییت رو برای یه شب تا صبح فردا اجاره کنین.

  سایر اطلاعات آبگرم لاریجان

  گرچه می توان با اجاره یک منزل،سوییت یا ویلا شبی را در کنار خانواده از آبگرم گوگردی بطور خصوصی استفاده کرد اما استخرهای عمومی نیز در آنجا وجود دارد که مهمترین آن استخر شاه عباسی است که موقوفه شاه عباس صفوی است و بنظر می رسد بنای آن نیز باید جزو میراث فرهنگی باشد.

  منبع آبگرم لاریجان

  وب سایت لاریجان وب سایت شبکار باشگاه خبرنگاران جوان
  چه جوری برم ؟

  ماشین شخصی

  حدود 78 تا 80 کیلومتر که از تهران توی مسیر جاده هراز فاصله گرفتین، تابلوی انحرافی این روستا رو می‌بینید. البته مستقیما به آبگرم اشاره نکرده و نوشته Reyne (رینه). شاید بهترین نشونه اون رستوران سالاریه. مسیر انحرافی روستا دقیقا از کنار این رستوران جدا می‌شه. از کنار جاده اصلی تا روستای آبگرم دو تا روستای دیگه هم هست : رینه و نیاک. باید این دو رو رد کنین. راه روستا کمی باریک و پیچ پیچی کوهستانیه و اگه شب رو برای رفتن به روستا انتخاب می کنین، حقیقتش یه کم هراس داره چون خیلی تاریکه، تقریبا 20 دقیقه طول می کشه که این مسیرو طی کنین.
  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  بوفه
  مناسب برای کهنسالان
  سرویس بهداشتی
  محل استراحت
  مناسب برای کودکان
  آنتن دهی تلفن همراه
  سختی مسیر
  آسان(راهپیمایی)
  نظر خودتو به دیگران بگو
  احساس , نقد و بررسی خودت از سفر به این مکان چیه؟
  ارسال عکس
  دنیا تجربه سفر به این مکان را از چشم تو می خواد ببینه.
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوالات برتر تو از همسفران و کارشناسان ما بپرس .
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگر فکر می کنی که یه نقطه واسه بیرون زدن سراغ داری و ما معرفیش نکردیم . تو می تونی دس بکار شی و به هم دوستان معرفیش کنی. دمتم گرم

  logo-samandehi