3.1
از19 نظر

امامزاده نه تنان (ع)

  1640
  نمایش

  بقعه اين امامزادگان در روستاى کلايه از بخش رودبار شهرستان، در ۳۰ کيلومترى جنوب خاور رازميان واقع شده است. اسم و نسب مدفونان و حتى صورت قبر آنان به‌درستى معلوم نیست و گویا در گذشته داراى بقعه کوچکى بوده که تخریب شده است. اين بقعه در داخل روستاي كلايه در زير درخت چناري بزرگ قرار دارد. بقعه امامزاده نه تنان (علیه السلام) در حال تخريب كامل بوده و اين به دليل بناي قديمي بقعه و آب زيادي بوده كه در اطراف بقعه جاري است.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات امامزاده نه تنان (ع)

  اسم و نسب مدفونان و حتى صورت قبر آنان به‌درستى معلوم نیست و گویا در گذشته داراى بقعه کوچکى بوده که تخریب شده است.

  ویژگی‌ها امامزاده نه تنان (ع)

  اين بقعه در داخل روستاي كلايه در زير درخت چناري بزرگ قرار دارد. بقعه امامزاده نه تنان (علیه السلام) در حال تخريب كامل بوده و اين به دليل بناي قديمي بقعه و آب زيادي بوده كه در اطراف بقعه جاري است.

  سیمای عمومی امامزاده نه تنان (ع)

  در میان روستا، دور درختى را سنگ چین کرده و از دیرباز مشهور است که در آنجا امامزادگانى مدفون هستند.

  سایر اطلاعات امامزاده نه تنان (ع)

  زیارتنامه امامزاده نه تنان (ع)

  السَّلامُ عَلَیکَ اَیُّهَا السَّیِّدُ الزَّکِیُّ، اَلطّاهِرُ الوَلِیُّ، وَالدّاعِی الحَفِیُّ؛ اَشهَدُ اَنَّکَ قُلتَ حَقّاً، حَقّاً، وَنَطَقتَ حَقّاً وَصِدقاً، وَدَعوتَ اِلی مَولایَ وَمَولاکَ، عَلانِیَةً وَسِرًّا، فازَ مُتَّبِعُکَ، وَنَجا مُصَدِّقُکَ، وَخابَ وَخَسِرَ مُکَذِّبُکَ، وَالمُتَخَلِّفُ عَنکَ، اَشهَد لی بِهذهِ الشَّهادَةِ، لِاَکونَ مَنَ الفائِزینَ بِمَعرِفَتِکَ وَطاعَتِکَ، وَتَصدیقِکَ وَاتِّباعَکَ، وَالسَّلامُ عَلَیکَ یا سَیِّدی وَابنَ سَیِّدی. اَنتَ بابُ اللهِ المُؤتی مَنهُ، وَالمَأخوذُ عَنهُ، اَتَیتُکَ زائِراً، وَحاجاتی لَکَ مُستَودِعةً، وَها اَنَا ذا اَستَودِعُکَ دینی وَاَمانَتی، وَخَواتیمَ عَمَلی، وَجَوامِعَ اَمَلی اِلی مُنتَهی اَجَلی، وَالسَّلامُ عَلَیکَ وَرَحمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُه. ***

  ترجمه فارسی:

  سلام بر تو ای آقای پاک و پاکیزه و سرور من و ای دعوت کننده (به حق) به مهربانی، گواهی دهم که تو حق گفتی و به حق و راستی سخن کردی و (مردم را) آشکارا و نهان بسوی مولای من و مولای خودت دعوت فرمودی رستگار شد پیرو تو و نجات یافت تصدیق کننده ات و نومید و زیانکار شد تکذیب کننده ات و آنکس که با تو مخالفت کرد گواه باش برای من این گواهی را تا من بوسیله معرفت و اطاعت تو و تصدیق و پیروی کردنت از زمره رستگاران باشم و سلام بر تو ای آقای من و ای فرزند آقای من توئی درگاه خدا که از آن درآیند و (معالم دین را) از آن بگیرند آمده ام به درگاهت برای زیارت و حاجت های خود را به تو سپرده ام و من اکنون به تو می سپارم دینم و امانتم و سرانجام کارهایم و همه آرزوهایم را تا پایان عمرم و بر تو باد سلام و رحمت خدا و برکاتش.

  زمان مناسب بازدید امامزاده نه تنان (ع)

  باتوجه به وضعیت آب و هوایی قزوین، بهترین زمان سفر برای بازدید از این جاذبه فصل بهار تا اوایل پاییز است. اما با توجه به سرپوشیده بودن امامزاده نه تنان (ع)، هر زمان از سال می‌توانید به زیارت بروید.

  شرایط استفاده امامزاده نه تنان (ع)

  هنگام زیارت از جاذبه‌های مذهبی، آداب و احترام لازم را با رعایت نظافت شخصی و همراه داشتن چادر، رعایت کنید.

  چه جوری برم ؟

  ماشین شخصی

  با ماشین شخصی باید به رودبار شهرستان- روستای كلايه بروید.
  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا‌بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  نمازخانه
  تلفن عمومی
  پارکینگ/ جای پارک
  مناسب برای کهنسالان
  سرویس بهداشتی
  سرپوشیده
  محل استراحت
  مناسب برای کودکان
  آنتن‌دهی تلفن همراه
  تفریحات
  پیاده‌روی
  سختی مسیر
  آسان (راهپیمایی)
  نظر خودتو به دیگران بگو
  تجربه و نظر خودت از سفر رو با ما به اشتراک بذار
  ارسال عکس
  تجربه خودت از سفر رو به بقیه هم نشون بده
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوال‌های خودت رو از همسفران و کارشناسان ما بپرس
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگه فکر می‌کنی یه مقصد واسه بیرون زدن، سراغ داری و ما معرفیش نکردیم، خودت می‌تونی داخل سایت به بقیه معرفی کنی. دم شما گرم که همراهی.