0
از0 نظر

بازارچه مرزی بیله سوار

  3512
  نمایش

  بیله سوار به شهر همیشه آفتابگیر استان اردبیل شهره است که در 125 کیلومتری شهر اردبیل، مرکز استان اردبیل، قرار گرفته است. این شهر در مجاورت مرز مشترک ایران و جمهوری آذربایجان قرار گرفته است. یکی از دلایل شهرت این شهر وجود بازارچه مرزی بیله سوار است که با نام بازار گمرک بیله سوار نیز شناخته می شود. فعالیت این گمرک که یکی از دو معبر اصلی ارتباط بین جمهوری ایران و جمهوری آذربایجان است قریب به دویست سال قدمت دارد.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات بازارچه مرزی بیله سوار

  بازارچه مرزی بیله سوار و بازار بین المللی گمرگ آن از مهمترین جادبه های گردشگری ایران و استان اردبیل محسوب میشود که در کنار توسعه واردات و صادرات، ظرفیتهای ویژه‌ای در حوزه رفت و آمد مسافران خارجی دارد.

  تاریخچه بازارچه مرزی بیله سوار

  گمرگ بیله سوار یکی از دو گمرک مشترک بین ایران و جمهوری آذربایجان است و قدمت آن به بیش از ۲۰۰ سال می ‌رسد. در زمان اتحاد جماهیر شوروی این گمرک برای مدتی تعطیل و بعد از استقلال کشور جمهوری آذربایجان، فعالیتش از سر گرفته شد. 

  ویژگی‌ها بازارچه مرزی بیله سوار

  بعد از آبگرم معدني گاوميش گلي این بازارچه در ردیف دوم آمار بازدید های استان اردبیل قرار دارد و رتبه سوم نیز متعلق به پل معلق مشگين شهر است.

  زمان مناسب بازدید بازارچه مرزی بیله سوار

  بهترين زمان براي بازديد از اين جاذبه فصل بهار و تابستان است.

  شرایط استفاده بازارچه مرزی بیله سوار

   فعالیت گمرک بیله سوار شبانه روزی است. قابل ذکر است که بازارچه مشترک بین بازرگانان ایران و آذربایجان نیمه تعطیل است؛ ولی بازارچه گمرک در سه فاز فعالیت دارد و هر روز هزاران نفر را از نقاط مختلف کشور برای داد و ستد به این شهرستان می ‌کشاند.

  سایر اطلاعات بازارچه مرزی بیله سوار

   این بازار به دلیل تنوع بالای محصولات آن، کیفیت مناسب و قیمت پایین در بین مردمان کشور آذربایجان و ایران بسیار محبوب است و در ردیف نخستین جاذبه پرطرفدار استان اردبیل نیز قرار دارد.

  از اجناس پرطرفدار ارائه شده در این بازارچه که یکی از مراکز خرید بیله سوار محسوب می شود، مرزی می توان به البسه زنانه، لوازم آرایشی و بهداشتی، کت و شلوار مردانه، کیف، کفش، لوازم خانگی و .. اشاره کرد که در این میان لوازم خانگی و پوشاک زنانه از اقبال بیشتری برخوردارند.

  نکات مثبت بازارچه مرزی بیله سوار

  این بازارچه همه ساله در روزهای آخر تابستان و روزهای آخر سال مملو از حضور خریدارانی است که از نقاط مختلف کشور خود را به بیله سوار رسانده اند. در این فصول برخلاف اغلب بازارهای ایرانی شاهد افزایش قیمت نیستیم و اغلب غرفه ها برای جذب مشتریان بیشتر قیمت هایشان را ثابت نگاه می دارند.

  پیشنهاد ویژه بازارچه مرزی بیله سوار

  در نزديكي اين جاذبه پارک جنگلی تپه نرگس، دریاچه شورگل قرار دارد به شما پيشنهاد ميكينم از اين جاذبه ها بازديد كنيد.

  امکانات ویژه بازارچه مرزی بیله سوار

  اين جاذبه داراي امكاناتي همچون:بوفه،رستوران،اقامتگاه است.

  چه جوری برم ؟
  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا‌بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  پارکینگ/ جای پارک
  بوفه
  مناسب برای کهنسالان
  سرویس بهداشتی
  مناسب برای کودکان
  آنتن‌دهی تلفن همراه
  تفریحات
  پیاده‌روی
  خرید
  سختی مسیر
  آسان (راهپیمایی)
  نظر خودتو به دیگران بگو
  تجربه و نظر خودت از سفر رو با ما به اشتراک بذار
  ارسال عکس
  تجربه خودت از سفر رو به بقیه هم نشون بده
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوال‌های خودت رو از همسفران و کارشناسان ما بپرس
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگه فکر می‌کنی یه مقصد واسه بیرون زدن، سراغ داری و ما معرفیش نکردیم، خودت می‌تونی داخل سایت به بقیه معرفی کنی. دم شما گرم که همراهی.