3.2
از6 نظر

باغ گیاهان دارویی بوعلی سینا

  2626
  نمایش

  باغ گياهان دارويي بوعلي سينا، تنها يکي از چندین جاذبه تماشایی موجود در استان همدان است که با بازدید از آن شاهد زمینی به وسعت 4 هكتار و همچنین، 180 گونه گياه دارويي متنوع و متعدد خواهید بود. این باغ ارزشمند در كوچه مشكي همدان قرار گرفته و همه ساله بسیاری از گردشگران و مسافران از آن بازدید می کنند. همچنین، این باغ می تواند به عنوان سوژه خوبی جهت عکاسی انتخاب شود.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات باغ گیاهان دارویی بوعلی سینا

  استان همدان از گذشته های دور، از قطب های تولید انواع گیاهان داروئی در کشور بوده و طب سنتی با طبیبان سنتی در آن رواج داشته و با فرهنگ مردم عجین بوده، همچنین تهیه عرقیات گل های معطر و گیاهان داروئی نیز مرسوم بوده است.

  با توجه به زمینه های موجود از جمله رویش انواع گیاهان دارویی و تولید انبوه آن در استان، استقبال عمومی در استفاده از گیاهان داروئی، سابقه تاریخی استفاده از طب سنتی و وجود طبیب های مانند حکیم ابوعلی سینا در گذشته و دکتر سید احمد علی خسروی همدانی و دیگران در حال حاضر، در سال 1375، " باغ گیاهان داروئی بوعلی سینا " در جنوب همدان احداث گردیده و توسط مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی استان، رویشگاه های طبیعی و مکانهای پراکنش گیاهان داروئی شناسایی گردید که تا کنون منجر به شناسایی 250 گونه گیاهان داروئی و صنعتی شده است.

  ویژگی‌ها باغ گیاهان دارویی بوعلی سینا

  برخی از طرح های اجرا شده در باغ گیاهان دارویی عبارتند از طرح جمع آوری و شناسایی گیاهان دارویی، کشت و اهلی کردن گیاهان موسیر و ساخت 36 داروی گیاهی و معرفی به وزارت ارشاد.

  از ویژگی های مثبت مربوط به این جاذبه می توان به انجام انواعی از آزمایش ها اشاره کرد که بر روی گیاهان دارویی انجام می شود.

  سیمای عمومی باغ گیاهان دارویی بوعلی سینا

  با بازدید از این جاذبه، شاهد باغی وسیع با گیاهان متنوع و متعدد خواهید بود که بسیار ارزشمند هستند.

  سایر اطلاعات باغ گیاهان دارویی بوعلی سینا

  کتیرا، محصول یکی از گیاهان صنعتی به نام "گون" است، که خود یکی از اقلام صادراتی استان را تشکیل می دهد. کاربردهای تحقیقاتی، آموزشی ، نمایشگاهی، احیاء و توسعه طب سنتی و فراهم کردن امکان بازدیدهای علمی، از جمله اهداف احداث باغ گیاهان داروئی بوعلی سینا در همدان بوده است.

  لازم به ذکر است ارتفاعات الوند، کوه های بوطاقی، گرین، آلمابلاغ، خان گرمز، لشگردر، کوه سرده و کوه گرمه از عمده ترین مناطق رویش گیاهان دارویی در استان هستند.

  زمان مناسب بازدید باغ گیاهان دارویی بوعلی سینا

  با توجه به وضعیت آب و هوایی همدان، فصل های بهار و تابستان، زمان مناسبی برای بازدید از این جاذبه هستند.

  پیشنهاد ویژه باغ گیاهان دارویی بوعلی سینا

  جاذبه های دیگری همچون کلیسای انجیلی، باغ موزه نظری، آرامگاه بوعلی سینا و امامزاده یحیی در نزدیکی این جاذبه قرار دارند که بازدید از آن ها را به شما پیشنهاد می کنیم.

  نکات مثبت باغ گیاهان دارویی بوعلی سینا

  خوشبختانه، باغ گیاهان دارویی بوعلی سینای همدان در ردیف اعتباری باغ های گیاه شناسی کشور قرار گرفته و بد نیست بدانید که در این جاذبه آزمایش های متعددی صورت می گیرد و در حال مقایسه اسانس گیاهان دارویی کشت شده در آن با سایر استان های کشور هستند.

  چه جوری برم ؟

  ماشین شخصی

  اگر از خودرو شخصی استفاده می کنید به راحتی می توانید به محل آدرس این جاذبه رفته و از آن بازدید کنید.

  تاکسی

  تاکسی های شهری همدان، وسیله مناسبی برای رساندن شما به محل این جاذبه هستند.
  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا‌بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  کارتخوان
  مناسب برای کهنسالان
  سرویس بهداشتی
  مناسب برای کودکان
  آنتن‌دهی تلفن همراه
  تفریحات
  عکاسی
  پیاده‌روی
  سختی مسیر
  آسان (راهپیمایی)
  نظر خودتو به دیگران بگو
  تجربه و نظر خودت از سفر رو با ما به اشتراک بذار
  ارسال عکس
  تجربه خودت از سفر رو به بقیه هم نشون بده
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوال‌های خودت رو از همسفران و کارشناسان ما بپرس
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگه فکر می‌کنی یه مقصد واسه بیرون زدن، سراغ داری و ما معرفیش نکردیم، خودت می‌تونی داخل سایت به بقیه معرفی کنی. دم شما گرم که همراهی.

  برچسب ها