0
از0 نظر

تالاب شیمبار خوزستان (دریاچه شیرین بهار)

  4925
  نمایش

   تالاب شيمبار که با نام «دریاچه شیرین بهار» نیز معرفی می شود، تنها یکی از چند جاذبه طبیعی و دیدنی استان خوزستان است. این تالاب در منطقه حفاظت شده شيمبار و در امتداد رشته کوه هاي زاگرس قرار دارد. همچنین، به دليل قرار گرفتن تالاب شیمبار در بلندي هاي استان خوزستان، این منطقه متأثر از آب و هواي کوهستانی بوده و با بازدید آن در فصل های پاييز و زمستان می توانید از آب و هوايي معتدل و همچنین بارش های فراوان لذت ببرید.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات تالاب شیمبار خوزستان (دریاچه شیرین بهار)

  منطقه شيمبار در 100كيلومتري شمال مسجدسليمان و در دره‌هاي عميق زاگرس واقع شده و اين منطقه بيش از 50 هزار هكتار مساحت دارد. منطقه شيمبار تركيب منسجم، شرايط آب و هوايي مناسب و تركيب ويژه درختان و درختچه‌ها، از ارزش توريستي بالايي برخوردار است.

  ویژگی‌ها تالاب شیمبار خوزستان (دریاچه شیرین بهار)

  طبيعت جنگلي و گونه غالب درختي این منطقه شامل بلوط ايراني مي شود. هر چند گوناگوني زيستي گياهان تالاب از مهمترين ويژگي هاي آن است، اما پوشش غالب گونه هاي درختچه اي جاز يا بنگله است که سازگاري خوبي با محيط دارند.

  از گونه هاي جانوري این منطقه مي توان، گرگ، شغال، روباه و خرس را نام برد. از دیگر ویژگی های این جاذبه می توان به وجود گونه هاي بسياري از پرندگان مانند پليکان، چلچله، کشيميان و... اشاره کرد.

  سیمای عمومی تالاب شیمبار خوزستان (دریاچه شیرین بهار)

  اين منطقه با پوشش جنگلي مناسب و مناظر جذاب و ديدني توسط كوه‌هاي بلند و بعضاً برفگير واقع در دره مشترك كوه‌هاي دلا، تاراز و منار محصور شده است.هرچند تنوع زيستي گياهي از مهم‌ترين شاخص‌هاي اين منطقه بوده اما پوشش عمده و غالب آن، گونه درختچه‌اي جاز يا بنگله است كه با محيط خود داراي سازگاري قابل توجهي است.

  سایر اطلاعات تالاب شیمبار خوزستان (دریاچه شیرین بهار)

  گونه‌های جانوری در منطقه می‌توان ،گرگ ،شغال ،روباه ، خرس و... نام برد. همچنین، تنوع عظیمی از پرندگان نظیر حواصیل، چلچله، کشمیان و... در این تالاب وجود دارد. ساکنین دائمی تالاب به طور پراکنده در روستاهای پیرامون تالاب سکونت دارند و پرورش چهارپایان اهلی نظیر بز و گوسفند اصلی ترین درآمد ساکنین منطقه است.

  زمان مناسب بازدید تالاب شیمبار خوزستان (دریاچه شیرین بهار)

  با توجه به وضعیت آب و هوایی استان خوزستان، فصل بهار و زمستان زمان مناسبی برای بازدید از این جاذبه است.

  چه جوری برم ؟

  افزودن راهنمایی مسیر :

  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا‌بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  محل کمپ
  مناسب برای کهنسالان
  مناسب برای کودکان
  آنتن‌دهی تلفن همراه
  تفریحات
  عکاسی
  پیاده‌روی
  سختی مسیر
  آسان (راهپیمایی)
  نظر خودتو به دیگران بگو
  تجربه و نظر خودت از سفر رو با ما به اشتراک بذار
  ارسال عکس
  تجربه خودت از سفر رو به بقیه هم نشون بده
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوال‌های خودت رو از همسفران و کارشناسان ما بپرس
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگه فکر می‌کنی یه مقصد واسه بیرون زدن، سراغ داری و ما معرفیش نکردیم، خودت می‌تونی داخل سایت به بقیه معرفی کنی. دم شما گرم که همراهی.