0
از0 نظر

تنگه بانویزه ایلام

  764
  نمایش

  تنگ بانویزه در فاصله ۱۰۰ متری جنوب روستای بانویزه قرار گرفته است. طول تنگ در حدود ۶۰۰ متر و در ارتفاع ۶۱۴ متری از سطح دریا واقع شده. طول دیواره های تنگ در حدود ۶۰ متر است که در اثر جریانات فرسایشی رودخانه ای گوگردی ایجاد شده. تنگه ها و شیارهای فرسایشی از منابع عمده و ژئوتوریسمی در استان ایلام محسوب می شوند. داخل آن روخانه ای جاری است که حداکثر آب آن در زمستان و بهار و حداقل آن در تابستان است.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات تنگه بانویزه ایلام

  تنگ بانویزه در فاصله ۱۰۰ متری جنوب روستای بانویزه قرار گرفته است. طول تنگ در حدود ۶۰۰ متر و در ارتفاع ۶۱۴ متری از سطح دریا واقع شده.

  زمان مناسب بازدید تنگه بانویزه ایلام

  بهترین زمان برای بازدید از این جاذبه فصل بهار و پاییز است.

  وسایل مورد نیاز تنگه بانویزه ایلام

  مواردی همچون کفش مناسب طبیعت گردی، یک دست لباس اضافه، عینک آفتابی، کرم ضد آفتاب، کلاه و پاوربانک به همراه داشته باشید.

  ویژگی‌ها تنگه بانویزه ایلام

  عملکرد پدیده فرسایش به ویژه انحلال، وضعیت توپوگرافی خاص، اختلاف ارتفاع و شیب تند بخش های بالا و پایین دست در کنار سایر عوامل طبیعی از جمله بارش و پوشش گیاهی متنوع دست به دست هم داده اند تا این اثر طبیعی شکل گیرد.

  فعالیتهای هیدرولوژی و ژئوهیدرولوژی و عملکرد آبهای سطحی و زیرزمینی در قالب انحلال این درز و شکاف را عمق بخشیده اند و طی سالیان طولانی آنرا به شکل یک اثر کم نظیر طبیعی درآورده اند. تنگ بانویزه اثر طبیعی زیبایی است که به علت ویژگیهای خود به غنای طبیعتگردی و ژئو توریسم استان ایلام افزوده است. علاوه بر ویژگیهای ذاتی زمین شناسی و هندسی ارتفاعات مشرف بر آن، وجود قسمت های کوهپایه ای و دامنه ای، توپوگرافی شیب های تند و ملایم مناطق اطراف، وضعیت دیدنی صخره ها، وجود چشمه ها و... باعث شده اند تا چشم اندازی بدیع و چشم نواز در این خطه از ایران شکل گیرد.

  سایر اطلاعات تنگه بانویزه ایلام

  بان ویزه، روستایی از توابع بخش چوار شهرستان ایلام در استان ایلام است. این روستا در دهستان ارکوازی قرار داشته و براساس سرشماری سال ۱۳۸۵جمعیت آن ۲۰۱ نفر (۴۹خانوار) بوده است. دستری به تنگ بانویزه از طریق جاده ارتباطی شهرستان ایلام به مهران، جاده فرعی روستای بانویزه میسر است. در انتهای شایسته است از آقای محمد ناصرمنش جهت معرفی و ارسال تصاویر از این منطقه قدردانی گردد.

  تاریخچه تنگه بانویزه ایلام

  این تنگه بیشتر در سازند آسماری دوره الیگو میوسن تشکیل شده اند.علت اصلی پیدایش آن فعالیتهای تکتونیکی، فرسایش و عمل انحلال است.

  چه جوری برم ؟
  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا‌بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  محل کمپ
  مناسب برای کهنسالان
  مناسب برای کودکان
  تفریحات
  عکاسی
  پیاده‌روی
  سختی مسیر
  آسان (راهپیمایی)
  نظر خودتو به دیگران بگو
  تجربه و نظر خودت از سفر رو با ما به اشتراک بذار
  ارسال عکس
  تجربه خودت از سفر رو به بقیه هم نشون بده
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوال‌های خودت رو از همسفران و کارشناسان ما بپرس
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگه فکر می‌کنی یه مقصد واسه بیرون زدن، سراغ داری و ما معرفیش نکردیم، خودت می‌تونی داخل سایت به بقیه معرفی کنی. دم شما گرم که همراهی.