3.3
از22 نظر

دهکده حیات طبیعت

  9551
  نمایش

  دهکده طبيعت، نخستين اکو پارک گردشگري، آموزشي و تحقيقاتي کشور محسوب مي‌شود که در بوستان ۱۴۰۰ هکتاري باراجين قزوين ايجاد شده و در سه فاز در حال ساخت و بهره‌برداري است. طراحی و اجرای دهکده طبیعت با امکان تولید و عرضه محصولات و گیاهانه دارویی و ارگانیک، باغ‌های تخصصی مارها و...، از دیگر قسمت های این دهکده است. این پروژه یکی از پروژه‌های بزرگ، مهم و منحصر به فردی است که مجموعه‌ای از حیوانات، پرندگان، خزندگان و آبزیان در آن نگهداری می‌شوند.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات دهکده حیات طبیعت

  دهکده طبیعت نخستین پارک گردشگری، آموزشی و تحقیقاتی کشور محسوب می شود که در فاز اول در مساحتی نزدیک به ۱۰ هکتار در بوستان ۱۴۰۰ هکتاری باراجین در شمال شهر قزوین قرار گرفته است. طراحی و اجرای دهکده طبیعت با امکان تولید و عرضه محصولات و گیاهانه دارویی و ارگانیک، باغ های تخصصی مارها و کروکودیل ها، از دیگر قسمت های این دهکده است که بخشی از آن راه اندازی شده است. این پروژه یکی از پروژه‌های بزرگ، مهم و منحصر به فردی است که مجموعه‌ای از حیوانات، پرندگان، خزندگان و آبزیان در آن نگهداری می‌شوند و در کنار آن امکانات رفاهی و جاذبه‌های متنوع طبیعی و زیست‌ محیطی پیش‌بینی شده است.

  تاریخچه دهکده حیات طبیعت

  ضرورت احداث دهکده حیات طبیعت قزوین با اهداف آموزشی، تحقیقاتی، زیست‌محیطی و تفرجگاهی در سال ۹۰ در دستور کار مدیریت شهری قزوین قرار گرفت و به دنبال آن فاز مطالعات و طراحی آن آغاز شد.

  ویژگی‌ها دهکده حیات طبیعت

  با توجه به موقعیت جغرافیایی بوستان ملی باراجین و قرارگیری در محور مواصلاتی پرتردد و همجواری با اتوبان تهران، قزوین و زنجان و شهرهای شمالی کشور و از سویی هوای لطیف کوهپایه‌ای و کوهستانی و در کنار آن جاذبه‌های طبیعی دیدنی بر بام شهر قزوین، زمینی به مساحت هفت هکتار در ضلع غربی بوستان ملی باراجین برای احداث دهکده حیات طبیعت اختصاص داده شد.

  زمان مناسب بازدید دهکده حیات طبیعت

  فصل بهار بهترین زمان برای بازدید از دهکده حیات طبیعت است.

  شرایط استفاده دهکده حیات طبیعت

  در این محیط به جای تابلوی حیوانات را غذا ندهید اعلام می‌‌شود غذای مناسب هر حیوان را در پارک تهیه کنید و به صورت اصولی به حیوانات بدهید.

  امکانات ویژه دهکده حیات طبیعت

  از امکانات این جاذبه می‌توان به آمفی تئاتر عصر حجر با صندلی‌های سنگی و سن چوبی، آلاچیق سنتی به سبک آلاچیق‌های جنوب کشور و اتاق دامپزشکی اشاره کرد.

  سایر اطلاعات دهکده حیات طبیعت

  در فاز نخست این دهکده حیوانات نشخوارکننده اهلی در قالب یک مزرعه، نشخوارکنندگان کوهی از جمله قوچ و میش، کل و بز، پرندگان آبزی و خشکی، پرندگان شکاری، پرندگان زینتی و آبزیان مستقر شده و به نمایش درآمده است. در فاز بعدی دهکده یاد شده قرار است گرگ‌ها، میمون‌ها و خرس‌ها و گوشتخوارانی مانند یوزپلنگ، گرگ‌ها و شیر و پلنگ در این دهکده مستقر شوند.
  چه جوری برم ؟

  ماشین شخصی

  با ماشین شخصی باید به ۸ کیلومتری شمال قزوین، پارک جنگلی باراجین بروید.
  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا‌بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  کارتخوان
  تلفن عمومی
  پارکینگ/ جای پارک
  مناسب برای کهنسالان
  سرویس بهداشتی
  محل استراحت
  مناسب برای کودکان
  آنتن‌دهی تلفن همراه
  تفریحات
  عکاسی
  پیاده‌روی
  سختی مسیر
  آسان (راهپیمایی)
  نظر خودتو به دیگران بگو
  تجربه و نظر خودت از سفر رو با ما به اشتراک بذار
  ارسال عکس
  تجربه خودت از سفر رو به بقیه هم نشون بده
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوال‌های خودت رو از همسفران و کارشناسان ما بپرس
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگه فکر می‌کنی یه مقصد واسه بیرون زدن، سراغ داری و ما معرفیش نکردیم، خودت می‌تونی داخل سایت به بقیه معرفی کنی. دم شما گرم که همراهی.

  برچسب ها
  دهکده حيات طبيعت قزوين دهکده حيات دهکده طبيعت دهکده قزوين حيات دهکده دهکده طبيعت حيات قزوين طبيعت دهکده طبيعت حيات طبيعت قزوين قزوين دهکده قزوين حيات قزوين طبيعت دهکده حيات طبيعت دهکده حيات قزوين دهکده طبيعت حيات دهکده طبيعت قزوين دهکده قزوين حيات دهکده قزوين طبيعت حيات دهکده طبيعت حيات دهکده قزوين حيات طبيعت قزوين حيات طبيعت دهکده حيات قزوين دهکده حيات قزوين طبيعت طبيعت دهکده حيات طبيعت دهکده قزوين طبيعت حيات دهکده طبيعت حيات قزوين طبيعت قزوين دهکده طبيعت قزوين حيات قزوين دهکده حيات قزوين دهکده طبيعت قزوين حيات دهکده قزوين حيات طبيعت قزوين طبيعت دهکده قزوين طبيعت حيات دهکده حيات طبيعت قزوين دهکده طبيعت قزوين حيات دهکده قزوين حيات طبيعت دهکده طبيعت حيات قزوين دهکده طبيعت قزوين حيات دهکده حيات قزوين طبيعت حيات دهکده طبيعت قزوين حيات دهکده قزوين طبيعت حيات طبيعت قزوين دهکده حيات طبيعت دهکده قزوين طبيعت دهکده حيات قزوين طبيعت حيات دهکده قزوين طبيعت قزوين دهکده حيات طبيعت قزوين حيات دهکده قزوين دهکده حيات طبيعت قزوين حيات دهکده طبيعت قزوين طبيعت دهکده حيات قزوين حيات طبيعت دهکده قزوين طبيعت حيات دهکده