2.8
از28 نظر

راسته چرخ خیاطی خیام

  24105
  نمایش

  از اينکه پشت ويترين تمام فروشگاه‌هاي خيابان خيام يک کالاي واحد يعني چرخ خياطي را مي‌بينيد، متعجب نشويد!!چون اينجا اصلي‌ترين راسته فروش اين چرخ‌هاست. چرخ خياطي‌هاي سفيد سلفون شده‌اي که با انواع و اقسام دكمه‌هاي روي‌شان کلي کار از دست‌شان بر مي‌آيد. انواع دوخت‌هاي مختلف، انواع سردوزي و گلدوزي و خلاصه هر چيزي که فکرش را بکنيد در اينجا پيدا مي شود!  حتي پاساژهاي راسته هم مخصوص فروش چرخ و لوازم جانبي آن است.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات راسته چرخ خیاطی خیام

  اگر براي کار يا تکميل جهيزيه دنبال خريد چرخ خياطي هستيد، حتما به خيابان خيام تهران سر بزنيد.انواع برندهای چرخ خیاطی و لوازم جانبی آن نیز در این راسته پیدا میشود.

  ویژگیها راسته چرخ خیاطی خیام

  اينجا حتي مي‌توانيد چرخ‌هاي مشکي با حاشيه‌هاي طلايي رنگ قديمي مادربزرگ‌ها را که با دسته مي‌چرخيدند يا پدال داشتند را هم پيدا کنيد. به گفته فروشنده‌ها بعضي از مشتري‌ها اين چرخ‌ها را براي دکور خانه‌شان مي‌برند. اگر دنبال خريد چرخ‌هاي فانتزي و ساده زيبا براي جهيزيه هستيد هم مي‌توانيد انواع مدل‌هاي مختلف آن را که بيشتر با برند ژانومه به چشم مي‌خورند، بخريد. البته اين چرخ‌ها چندان هم ساده نيستند و انواع و اقسام دوخت‌ها و برخي طرح‌هاي گلدوزي را هم انجام مي‌دهند. کاچيران هم يکي از برندهاي ايراني معروف بازار است که از چرخ‌هاي ساده تا مدل‌هاي کامپيوتري و برنامه دار و مدل‌هاي مخصوص گلدوزي و سر دوزي شان را مي‌توانيد در راسته پيدا کنيد.

  سیمای عمومی راسته چرخ خیاطی خیام

  قدم زدن در خیابان خیام و حال و هواي نوستالژيک و قديمي آن با ساندويچي‌ها، جگرکي‌ها و طباخي‌هاي پرتعداد قديمي و جالبش هم فال است برای تان و هم تماشا!

  پیشنهاد ویژه راسته چرخ خیاطی خیام

  اينجا مي‌توانيد چرخ‌هاي دست دوم با قيمت پايين‌تر را هم خريداري کنيد و فقط بايد حواس‌تان را حسابي جمع کنيد که چرخ سالم باشد.

  شرایط استفاده راسته چرخ خیاطی خیام

  براي کارهاي دم دستي و خانگي چرخ‌هاي ساده و ارزان قيمت هم جوابگو هستند و لازم نيست دنبال چرخ‌هاي پيشرفته گران قيمت باشيد. هرچه تعداد برنامه‌هاي چرخ بيشتر باشد قيمتش هم بيشتر خواهد شد. اگر بار اول‌تان است که چرخ خياطي مي‌خريد و تجربه چنداني نداريد بهتر است کسي را که سر از مدل‌هاي مختلف چرخ‌ها در مي‌آورد با خودتان ببريد يا قبل خريد با آنها مشورت کنيد. در مورد ميزان صداي چرخ‌ها هم دقت کنيد چون چرخ‌هاي پر سر و صدا مخصوصا براي کار در خانه مناسب نيستند و همه اهالي خانه را کلافه خواهند کرد. به خدمات پس از فروش و گارانتي دستگاه هم حسابي دقت کنيد. چون وسيله برقي است و هر دقيقه ممکن است خراب شود و اگر خدمات پس از فروش درست و حسابي نداشته باشد دست‌تان در پوست گردو مي‌ماند. مخصوصا سيستم‌هاي ديجيتالي که بيشتر احتمال خراب شدن دارند. در ضمن مدلي بخريد که قطعات و لوازم يدکي آن به راحتي در بازار پيدا شود. بعضي از چرخ‌ها سي دي‌هاي آموزشي دارند يا حتي دوره‌هاي حضوري آموزشي برگزار مي‌کنند. مثلا اگر براي خياطي حرفه‌اي يا گلدوزي چرخ مي‌خريد دنبال مدل‌هايي باشيد که حداقل سي دي‌هاي آموزشي و دفترچه‌هاي راهنماي درست و حسابي دارند. اکثر چرخ‌ها محصول کشورهاي ژاپن، تايوان، چين و ايران هستند. ژانومه، ميتسوبيشي، مارشال، کاچيران، جاگوار، ريتا، تويوتا و اسم ده‌ها برند را روي چرخ‌هاي مختلف خواهيد ديد. چرخ خياطي‌ها در کل به دو دسته خانگي و چرخ‌هاي صنعتي تقسيم مي‌شوند. چرخ‌هاي خانگي هم به چند دسته تقسيم مي‌شوند که هر کدام کارايي مخصوص به خود را دارند. حتما از فروشنده‌ها بپرسيد که چرخ خياطي ساخت کدام کشور است چون ممکن است برندهاي مختلفي را روي جعبه ببينيد ولي در اصل چرخ‌ها محصول چين و فقط در آن کشور برند مونتاژ شده باشند.

  سایر اطلاعات راسته چرخ خیاطی خیام

  چرخ‌هاي حرفه‌اي تر خياطي که بيشتر مخصوص توليدي‌ها و خياطي‌ها هستند هم در راسته به چشم مي‌خورند. اين چرخ‌ها به انواع ميان دوز، سر دوز، سرکيسه دوز، پس دوز، پل دوز، پانچ و... تقسيم مي‌شوند و معمولا با ميز مخصوص به خود فروخته مي‌شوند و بدون ميز نمي‌توان از آنها استفاده کرد. در بين فروشگاه‌هاي راسته فروشگاه‌هايي را هم پيدا خواهيد کرد که چرخ‌هاي صنعتي مي‌فروشند. همچنين دستگاه‌هاي مخصوص برش کفاشي، چرم‌دوزي و مبل‌دوزي هم بين آنها به چشم مي‌خورد. چرخ‌هاي گلدوزي و کامپيوتري هم از محبوب‌هاي بازار هستند. يک‌سري چرخ‌هاي کامپيوتري فوق پيشرفته وجود دارند که علاوه بر امکانات ساير چرخ‌ها کارگاه اتوماتيک دارند و طرح‌هاي گلدوزي را به صورت خودکار مي‌دوزند. وقتي متعجب خواهيد شد که بدانيد بعضي مدل‌هاي‌شان مودم دارند و به اينترنت وصل مي‌شوند و مستقيم مي‌توانيد تصوير را از اينترنت روي دستگاه دانلود کنيد تا براي‌تان گلدوزي کند. ميان فروشگاه‌هاي مختلف چرخ خياطي تعدادي هم فروشگاه خواهيد ديد که انواع و اقسام لوازم يدکي و قطعات مختلف چرخ خياطي‌ها را مي‌فروشند. پشت ويترين‌شان کلي لوازم فلزي و پلاستيکي ريز و درشت خواهيد ديد که تا خياط نباشيد سر از کارشان در نخواهيد آورد. در ضمن انواع و اقسام لوازم خياطي مثل سوزن چرخ، روغن چرخ، قيچي‌هاي خياطي، نخ‌هاي رنگارنگ، روکش‌هاي ميز خياطي و... را هم مي‌توانيد در بساط‌شان پيدا کنيد.

  نکات مثبت راسته چرخ خیاطی خیام

  سهولت دسترسی با وسایل حمل و نقل عمومی

  نکات منفی راسته چرخ خیاطی خیام

  قرار داشتن در طرح اصلی ترافیک

  منبع راسته چرخ خیاطی خیام

  ضمیمه چوب خط روزنامه همشهری،هفته نامه تعطیلات نو،
  چه جوری برم ؟

  اتوبوس

  براي رسيدن به خيابان خيام خط‌هاي اتوبوس زيادي هم وجود دارد که از بين آنها مي‌توان به خط 13آبان – مترو امام‌خميني اشاره کرد که طول خيابان خيام را طي مي‌کنند. اتوبوس‌هاي تندرو پايانه خاوران هم داخل خيابان مولوي ايستگاه دارند. خيابان مولوي هم که همسايه خيام است و در چند قدمي آن قرار دارد.

  مترو

  از مترو خط یک(حرم-تجریش) استفاده کنید و ایستگاه خیام پیاده شوید.از ایستگاه که بیرون بیایید مغازه های مورد نظرتان را بدون کمترین پیاده روی می بینید. همچنین با پیاده شدن در ایستگاه مولوی(میدان محمدیه) هم به خیام میرسید.
  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟
  نظر خودتو به دیگران بگو
  احساس , نقد و بررسی خودت از سفر به این مکان چیه؟
  ارسال عکس
  دنیا تجربه سفر به این مکان را از چشم تو می خواد ببینه.
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوالات برتر تو از همسفران و کارشناسان ما بپرس .
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگر فکر می کنی که یه نقطه واسه بیرون زدن سراغ داری و ما معرفیش نکردیم . تو می تونی دس بکار شی و به هم دوستان معرفیش کنی. دمتم گرم

  logo-samandehi