0
از0 نظر

راسته کیف و کفش باغ سپهسالار

  200788
  نمایش

  اگر براي خريد و کيف و کفش زنانه از خانه خارج شده ايد به اين خيابان هم سري بزنيد.خيابان صف که تنها بازمانده از باغ سپهسالار قديم است را حالا همه به اسم "باغ سپهسالار" مي شناسند که سال هاست به راسته ي خريد هاي زنانه ي کيف و کفش تبديل شده است. خيابان سنگفرشي که نه تنها کفش هايش بلکه خيابانش هم ديدني است.  آوازه اين خيابان نزد خانم ها بقدري زياد است که حتي به شهرستان ها هم رفته؛ تا آنجا که خيلي از فروشندگان شهرستاني براي خريد به تهران آمده و از مغازه هاي اين خيابان خريدهايشان را انجام مي دهند.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات راسته کیف و کفش باغ سپهسالار

  بین میدان بهارستان و چهار راه ظهیر الاسلام خیابان صف یا همان باغ سپهسالار معروف قرار دارد، خیابانی که از قدیم تا بوده و هست، بیشترین فعالیت خود را به تهیه و تولیدکیف و کفش های زنانه اختصاص داده و با این کار مشتریان زیادی را از تهران و حتی شهرستان به خود جذب کرده است.

  تاریخچه راسته کیف و کفش باغ سپهسالار

  باغ سپهسالار نام یکی از باغ‌های قدیم تهران در زمان قاجاریه بوده است که در محدوده میدان بهارستان قرار داشته است. در حال حاضر خیابان باغ‌سپهسالار (خیابان صف) از آن باقی مانده‌است. این باغ متعلق به میرزا حسین خان سپهسالار قزوینی، صدراعظم ناصرالدین شاه بود. این خیابان در سال ۱۳۸۵ به پیاده‌راه تبدیل شد.

  ویژگی‌ها راسته کیف و کفش باغ سپهسالار

  به جز یک شعبه از روسری تی تی هیچ فروشگاه دیگری به جز کیف و کفش را در این خیابان پیدا نخواهید کرد. علاوه بر تمام فروشگاه های دو طرف این خیابان، سه مرکز خرید معروف که آنها هم در همین زمینه فعالیت می کنند تمام این خیابان را به انحصار خود درآورده اند.

  سیمای عمومی راسته کیف و کفش باغ سپهسالار

  به سمت خیابان صف که حرکت کنید، خیابان پهنی که با خیابان آسفالتی بالای سرش شباهتی ندارد خودش را توی زاویه دیدتان جا می کند که شهرداری آن را پیادهرو تبدیل کرده و شما به سبک خیابان های قدیمی تهران پیاده روی روی سنگ فرش ها را تجربه می کنید.

  پیشنهاد ویژه راسته کیف و کفش باغ سپهسالار

  خریدهای آخر فصل باغ سپهسالار را از دست ندهید. چرا که از تخفیف های بسیار مناسبی بهره مند می شوید.

  شرایط استفاده راسته کیف و کفش باغ سپهسالار

  از آنجا که خیابان جمهوری در محدوده طرح ترافیک قرار دارد در ساعات مقرر شده برای طرح با خودروی شخصی به این محل نیایید. چرا که ماموران محترم راهنمایی و رانندگی، شما را دست خالی نمی گذارند! اما در ساعات بعد از طرح و حداکثر تا ساعت 22 می توانید از این مکان خرید کنید و آن هم به شرط پیدا کردن جای پارک یا خالی بودن پارکینگ عمومی که تنها چند قدم پایین تر از خیابان صف قرار دارد.

  امکانات ویژه راسته کیف و کفش باغ سپهسالار

  در این خیابان انتظار امکانات خاصی را نداشته باشید و اگر برای اولین بار باغ سپهسالار را برای خرید انتخاب می کنید، بهتر است بدانید که مدتی است شهرداری این خیابان را به سبک خیابان های قدیم تهران سنگ فرش کرده و چند نیمکت سنگی هم با فاصله از هم قرار داده که در صورت خستگی بتوانید کمی روی آنها استراحت کنید. با توجه به فصل هم معمولا دست فروش ها خوردنی های خوشمزه و البته نه خیلی بهداشتی را به متقاضیان عرضه می کنند. تقریبا 90 درصد فروشگاه های باغ سپهسالار به دستگاه کارتخوان مجهز هستند.

  سایر اطلاعات راسته کیف و کفش باغ سپهسالار

  بعد از خرید، کمی روی نیمکت های سنگی خیابان بنشینید، یکی از آن ذرت مکزیکی های معروفش را در دست بگیرید و جنب و جوش مردمی که برای خرید به آنجا آمده اند را نظاره کنید و لحظات خاطره انگیزی را در کوچه های سنگی پایتخت بگذرانید. اگر هم وقت ناهار یا شام است، یکی از رستوران های این خیابان را امتحان کنید. رستوران هایی که عموما قدیمی هستند و از خود فروشنده ها اگر بپرسید، بهترین غذای آن حوالی را دارند.

  نکات مثبت راسته کیف و کفش باغ سپهسالار

  سهولت استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی

  نکات منفی راسته کیف و کفش باغ سپهسالار

  قرار داشتن در طرح ترافیک زوج و فرد

  منبع راسته کیف و کفش باغ سپهسالار

  ویکی پدیا، روزنامه هفت صبح، ویوان نیوز ، سایت برترین ها ، تی نیوز
  چه جوری برم ؟

  ماشین شخصی

  از بزرگراه شهید نواب تا میدان جمهوری بروید. داخل خیابان جمهوری شوید و تا انتهای خیابان جلو بروید.

  تاکسی

  در میدان جمهوری می توانید از تاکسی های بهارستان استفاده کنید و اگر بلد نیستید از راننده بخواهید شما را باغ سپهسالار پیاده کند.

  اتوبوس

  در میدان جمهوری می توانید از اتوبوس های خط ویژه استفاده کنید و بهارستان پیاده شوید.

  مترو

  از خط یک مترو می توانید استفاده کنید و ایستگاه سعدی پیاده شوید و100 متر جلوتر، به سپهسالار می رسید. در صورت استفاده از خط دو مترو ایستگاه بهارستان پیاده شوید و تا میدان بهارستان خیابان صف چند قدم پیاده روی کنید.
  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا‌بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟
  نظر خودتو به دیگران بگو
  تجربه و نظر خودت از سفر رو با ما به اشتراک بذار
  ارسال عکس
  تجربه خودت از سفر رو به بقیه هم نشون بده
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوال‌های خودت رو از همسفران و کارشناسان ما بپرس
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگه فکر می‌کنی یه مقصد واسه بیرون زدن، سراغ داری و ما معرفیش نکردیم، خودت می‌تونی داخل سایت به بقیه معرفی کنی. دم شما گرم که همراهی.