3.2
از50 نظر

رودخانه قره سو

  4324
  نمایش

  قره‌سو رودخانه‌ای است که در دشت کرمانشاه جریان دارد و از درون شهر کرمانشاه می‌گذرد. این رود از سراب روانسر در شمال غرب کرمانشاه سرچشمه گرفته و پس از عبور از این شهر در منطقه فرامان به رود گاماسیاب می‌ریزد. اين رودخانه با جهت شمال غربی به جنوب شرقی جريان پيدا می‌كند و در ۱۵ کیلومتری كرمانشاه رودخانه رازآور و شاخه‌های فرعی آن به قره‌سو می‌پيوندد و با مسير پر پيچ و خم، در سطح دشت جريان يافته و در نزديكی روستای قزانچی رودخانه مرگ به آن متصل می‌شود.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات رودخانه قره سو

  قره‌سو رودخانه‌ای است که در دشت کرمانشاه جریان دارد و از درون شهر کرمانشاه می‌گذرد. این رود از سراب روانسر در شمال غرب کرمانشاه سرچشمه گرفته و پس از عبور از این شهر در منطقه فرامان به رود گاماسیاب می‌ریزد.

  ویژگی‌ها رودخانه قره سو

   اين رودخانه با جهت شمال غربی به جنوب شرقی جريان پيدا می‌كند و در ۱۵ کیلومتری كرمانشاه رودخانه رازآور و شاخه‌های فرعی آن به قره‌سو می‌پيوندد و با مسير پر پيچ و خم، در سطح دشت جريان يافته و در نزديكی روستای قزانچی رودخانه مرگ به آن متصل می‌شود.

  زمان مناسب بازدید رودخانه قره سو

  بهترین زمان برای بازدید از این جاذبه اواخر بهار و تابستان است.

  شرایط استفاده رودخانه قره سو

  این‌ رودخانه‌ در مسیر خود چشم‌اندازهای‌ بدیعی‌ از مناظر دشتی‌ و کوهستانی‌ وتلفیقی‌ از این‌ دو را به‌ تماشا می‌گذارد . به‌ همین‌ جهت‌ محدوده‌هائی‌ از آن‌ بطور سنتی ‌برای‌ گذران‌ اوقات‌ فراغت‌ ، ماهی‌ گیری‌ و شکار پرندگان‌ آبزی‌ و پرندگان‌ خشک‌زی‌(کبک‌) در ناحیه‌ کوهستانی‌ متقاضیان‌ زیادی‌ دارد. از جمله‌ این‌ محدوده‌ها به‌ نواحی‌ زیرمی‌توان‌ اشاره‌ کرد: محدوده‌ اراضی‌ روستای‌ سامیان‌ در ناحیه‌ دشتی‌ محدوده‌ اراضی‌ روستای‌ طالب‌ قشلاقی‌ در ناحیه‌ دشتی‌ – کوهستانی‌ محدوده‌ اراضی‌ روستای‌ روئین‌ دزق‌ و ارباب‌ کندی‌ در ناحیه‌ کوهستانی‌

  سایر اطلاعات رودخانه قره سو

  نظرات مختلفی دربارۀ‌ نام این رودخانه وجود دارد. گفته می‌شود که نام قره‌سو متشکل از دو واژۀ ترکی «قره» به معنای سیاه و «سو» به معنای آب است. همچنین واژۀ «قره» در زبان ترکی در نام‌های جغرافیایی به معنی «بزرگ» نیز استفاده شده و نام «قره‌سو» در زبان ترکی به معنی «رودخانۀ بزرگ و پرآب» است.

  نکات منفی رودخانه قره سو

  رودخانۀ‌ قره‌سو به دلیل ورود فاضلاب شهری، نخاله‌های ساختمانی، آب غسالخانه، زباله‌های شهری و فاضلاب صنعتی بدان دچار آلودگی بسیار بالایی شده‌است، ۱۰۰ درصد فاضلاب شهر کرمانشاه از ۹ نقطه به رودخانۀ قره‌سو وارد می‌شود و با راه‌اندازی شهرک صنعتی انواع آلودگی‌های صنعتی هم به آن اضافه شده است و از آن با نام یک رودخانهٔ مرده یاد می‌شود. از این رو بخار آب این رودخانه نیز باعث آلودگی محیط اطراف این رود شده و چرای احشام در اطراف این رودخانه می‌تواند باعث ایجاد مسمومیت غذایی بشود.این در حالی است که آب این رودخانه برای مصارف کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  چه جوری برم ؟
  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  مناسب برای کهنسالان
  مناسب برای کودکان
  آنتن‌دهی تلفن همراه
  تفریحات
  عکاسی
  پیاده‌روی
  سختی مسیر
  آسان (راهپیمایی)
  نظر خودتو به دیگران بگو
  احساس , نقد و بررسی خودت از سفر به این مکان چیه؟
  ارسال عکس
  دنیا تجربه سفر به این مکان را از چشم تو می خواد ببینه.
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوالات برتر تو از همسفران و کارشناسان ما بپرس .
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگر فکر می کنی که یه نقطه واسه بیرون زدن سراغ داری و ما معرفیش نکردیم . تو می تونی دس بکار شی و به هم دوستان معرفیش کنی. دمتم گرم