0
از0 نظر

روستای بلیران

  2233
  نمایش

  روستاي بليران در بخش دشت سر شهرستان آمل قرار گرفتهو يکي از جاذبه هاي گردشگري مازندران به شمار مي رود. بليران داراي طبيعتي بکر و زيباست که همه ساله گردشگران زيادي را در سطح منطقه ملي به سمت خود مي کشاند.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات روستای بلیران

  از جمله جاذبه های گردشگری بلیران می توان به گرمارود اشاره کرد. رودخانه گرمارود دارای طولی حدود 50 کیلو متر که از ارتفاعات شمالی رشته کوه البرز بنام هلی یار سرچشمه می گیرد حول و حوش این رودخانه دو چشمه آب معدنی اصلی به نام های گرو و لاله زار و دههاچشمه آب معدنی دیگر وجود دارد که به سبب داراد بودن املاح معدنی گوناگون دارای خاصیت درمانی شفا بخش برای امراض پوستی و درد های مفصلی می باشد .

  ویژگیها روستای بلیران

  از جاذبه های گردشگری دیگر روستای بلیران می توان به کشف آثار باستانی پیش از اسلام اشاره نمود که در جدید ترین یافته های باستان شناسی توسط پژوهشگران ایرانی و فرانسوی نشان داده شده است . در منطقه بلیران در حدود سی هزار سال پیش انسان های پیش از تاریخ با شیوه جمع آوری غذا از محیط آشنا بودند و از ابزار های ساده سنگی استفاده می کردند . از جمله مناطق توریستی و گردشگری روستا می توان به قلعه هلیا تپه قلعه تسکا سرا و قلعه اردشیرون قلعه خشت سی چشمه و مرتع ییلاقی کال چنگوم و امام زاده ولی اشاره نمود .

  شرایط استفاده روستای بلیران

  جاده دسترسی به این منطقه زیبا از روستای کمدره واقع در کیلو متر 15 جاده قدیم آمل به بابل است.

  سایر اطلاعات روستای بلیران

  روستای جنگلی بلیران بر روی تراس آبرفتی رودخانه گرمارود واقع شده است بافت اولیه روستا با طراحی منطبق بر معماری بومی منطقه یعنی معماری مناطق پایکوبی طراحی شده که به لحاظ نوع بنا و شکل ظاهری و نوع معماری و ترکیب عناصر داخل آنهابه عنوان بنا ها و بافت های با ارزش روستا یی محسوب می گردد .
  چه جوری برم ؟
  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  کارت خوان
  بوفه
  مناسب برای کهنسالان
  سرویس بهداشتی
  محل استراحت
  مناسب برای کودکان
  آنتن دهی تلفن همراه
  تفریحات
  عکاسی
  شب گردی
  پیاده روی
  سختی مسیر
  آسان(راهپیمایی)
  نظر خودتو به دیگران بگو
  احساس , نقد و بررسی خودت از سفر به این مکان چیه؟
  ارسال عکس
  دنیا تجربه سفر به این مکان را از چشم تو می خواد ببینه.
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوالات برتر تو از همسفران و کارشناسان ما بپرس .
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگر فکر می کنی که یه نقطه واسه بیرون زدن سراغ داری و ما معرفیش نکردیم . تو می تونی دس بکار شی و به هم دوستان معرفیش کنی. دمتم گرم

  logo-samandehi