3
از64 نظر

ساختمان پلاسکو

  33929
  نمایش

  ساختمان پلاسکو اولین برج مدرن تهران و یکی از معروف ترین ساختمان های شهر در طول سال های گذشته بود که به بورس توزیع عمده انواع پوشاک، به ویژه پوشاک مردانه در تهران تبدیل شده بود؛ اما متاسفانه ساختمان پلاسکو در بهمن ماه 1395 دچار آتش سوزی شد و پس از چند ساعت به طور کامل فروریخت و نابود شد.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات ساختمان پلاسکو

  ساختمان پلاسکو واقع در چهارراه استانبول در سال 1341 و در 16 طبقه ساخته شد.این ساختمان در زمان خود بلندترین بنای ساختمانی در ایران به شمار می آمد. این ساختمان پیش از انقلاب متعلق به حبیب القانیان بود که پس از انقلاب اسلامی توسط بنیاد مستضعفان مصادره شد؛ ساختمان پلاسکو با متراژ تقریبی 29 هزار متر مربع در بهمن ماه سال 1395 دچار آتش سوزی شد و به صورت کامل فروریخت. در جریان ریزش ساختمان پلاسکو 16 آتش نشان به مقام شهادت رسیده و 4 شهروند نیز در طبقه منفی یک این ساختمان جان خود را از دست دادند.

  ویژگیها ساختمان پلاسکو

  متراژ تقریبی زیربنای پاساژ پلاسکو 29 هزار متر مربع بود. طراحی برج پلاسکو تهران به گونه ای بود که طبقات اول تا چهارم دارای مساحت بیشتری نسبت به سایر طبقات بودند. این ساختمان در زمان خود بلندترین بنای ساختمانی در ایران به شمار می آمد اما بعد از گذشت بیش از نیم قرن از عمر آن به یکی از خاطرات تلخ برای مردم تهران تبدیل شد.
  چه جوری برم ؟

  پیاده روی

  با کمتر از 5 دقیقه پیاده روی از ایستگاه مترو سعدی به سمت غرب به ساختمان پلاسکو خواهید رسید.

  مترو

  نزدیک ترین ایستگاه مترو به پاساژ پلاسکو ایستگاه مترو سعدی واقع در خط یک مترو تهران است.
  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟
  نظر خودتو به دیگران بگو
  احساس , نقد و بررسی خودت از سفر به این مکان چیه؟
  ارسال عکس
  دنیا تجربه سفر به این مکان را از چشم تو می خواد ببینه.
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوالات برتر تو از همسفران و کارشناسان ما بپرس .
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگر فکر می کنی که یه نقطه واسه بیرون زدن سراغ داری و ما معرفیش نکردیم . تو می تونی دس بکار شی و به هم دوستان معرفیش کنی. دمتم گرم

  logo-samandehi