0
از0 نظر

سراب قنبر کرمانشاه

  1474
  نمایش

  سراب قنبر در جنوب شهر کرمانشاه و در نزدیکی محله ی فردوسی و کسری قرار دارد و یکی از جاذبه های اطراف کلانشهر کرمانشاه به شمار می رود.  محورهای گردشگری، جاذبه های طبیعی، پوشش گیاهی و طبیعی مصنوع (باغات)، آب و هوای مطبوع و دل انگیز از جمله ویژگیهای بارز منطقه نمونه گردشگری سراب قنبر است. از سال ۱۳۸۵ طرح جنگل كاري در این منطقه از شهر کرمانشاه به اجرا گذاشته‌شده و قرار است در آینده این منطقه به یک پارك جنگلي تبدیل شود.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات سراب قنبر کرمانشاه

  سرآب قنبر، محله‌ای در جنوب غربی شهر کرمانشاه است.

  تاریخچه سراب قنبر کرمانشاه

  در گذشته و تا نیمۀ دهۀ ۱۳۳۰ خورشیدی باغ‌های روستای سرآب قنبر جنوب شهر کرمانشاه را در بر گرفته و تا نزدیکی ميدان شهرداري(باغ اجلالیه) امتداد داشتند.

  این باغ‌ها علاوه بر تأمین میوۀ مردم شهر، به عنوان تفرجگاه نیز مورد استفاده قرار می‌گرفتند. با ساختخيابان دبيراعظم و سپس محله كسري، باغ‌های سرآب رفته‌رفته جای خود را به ویلاها و آپارتمان‌های نوساز داد.

  فعالیت‌های شهرک‌سازی پس از جنگ ايران و عراق سبب نابودی آخرین بقایای باغ‌های سرآب قنبر شد.

  هم‌اکنون بخش بسیار کوچکی از باغ‌های سرآب قنبر باقی مانده‌است. از سال ۱۳۸۵ طرح جنگل كاري در این منطقه از شهر کرمانشاه به اجرا گذاشته‌شده و قرار است در آینده این منطقه به یک پارك جنگلي تبدیل شود.

  ویژگی‌ها سراب قنبر کرمانشاه

  قابلیت برگزاری تورهای علمی، انجام تورهای دوچرخه سواری کوهستان، وجود باغات میوه، فعالیت شکار و طبیعت، نزدیکی به مرکز استان کرمانشاه و برگزاری تورهای طبیعت گردی تنها بخشی از مزیت ها، فرصت ها و قابلیت های منطقه نمونه گردشگری سراب قنبر است.

  زمان مناسب بازدید سراب قنبر کرمانشاه

  بهترين زمان براي بازديد از اين جاذبه اواخر بهار و تابستان است.

  نکات مثبت سراب قنبر کرمانشاه

  سراب قنبر  آب مصرفی قسمتی از شهر را تأمين می‌كند.

  نکات منفی سراب قنبر کرمانشاه

  پس‌ماندهای ویژۀ بیمارستانی شهر کرمانشاه پس از بي خطرسازي در محلی در نزدیکی سرآب قنبر دفن می‌شود. علیرغم بی‌خطرسازی زباله هاي بيمارستاني، دفن این نوع زباله‌ها در این مکان سبب نگرانی مردم کرمانشاه از جهت پیامدهای بهداشتی و زيست محيطي آن شده‌است.

  وسایل مورد نیاز سراب قنبر کرمانشاه

  وسایل پیک نیک واسکان موقت(چادر و...)

  سیمای عمومی سراب قنبر کرمانشاه

  پوشش گیاهی و طبیعی مصنوع (باغات)، آب و هوای مطبوع و دل انگیز از جمله ویژگیهای بارز منطقه نمونه گردشگری سراب قنبر است.

  سایر اطلاعات سراب قنبر کرمانشاه

  در شهریور ۱۴۰۰ اعلام شد که به دلیل خشکسالی و کاهش باران چشمۀ آب سرآب قنبر که آب منطقۀ جنوب شهر کرمانشاه را تأمین می‌کرد خشکیده‌است. در روز ۲۰ شهریور دبی آب این چشمه به ۴۵ لیتر در ثانیه رسید.

  این در حالی است که این میزان در سال‌های گذشته ۳۲۰ لیتر در ثانیه بود. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه پیش‌بینی کرد که با تداوم خشکسالی چشمۀ سرآب قنبر در فصل پاییز خشک شود.

  چه جوری برم ؟

  افزودن راهنمایی مسیر :

  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا‌بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟
  نظر خودتو به دیگران بگو
  تجربه و نظر خودت از سفر رو با ما به اشتراک بذار
  ارسال عکس
  تجربه خودت از سفر رو به بقیه هم نشون بده
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوال‌های خودت رو از همسفران و کارشناسان ما بپرس
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگه فکر می‌کنی یه مقصد واسه بیرون زدن، سراغ داری و ما معرفیش نکردیم، خودت می‌تونی داخل سایت به بقیه معرفی کنی. دم شما گرم که همراهی.