0
از0 نظر

سراب نیلوفر کرمانشاه

  581
  نمایش
  سرآب نیلوفر یکی از سرآب های استان کرمانشاه است که در روستای کوچکی به همین نام واقع شده است. این دریاچه کوچک در حدود ۲۰ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌ های نیلوفر آبی است که در فصول گرم سال غنچه‌ ها و برگ‌ های آن سر از آب برآورده و قسمت زیادی از آن را می‌ پوشاند. سرآب نیلوفر در ابتدای منطقه سنجابی و در دامنه کوه کماجار واقع شده است.
  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات سراب نیلوفر کرمانشاه

  اگر گذرتان به کرمانشاه افتاد، حتما پیشنهاد می کنیم بازدید از سراب نیلوفر را از دست ندهید، جایی که هر ساله از تعداد زیادی از گردشگران میزبانی می کند. سرآب نیلوفر در ابتدای منطقه سنجابی و در دامنه کوه کماجار واقع شده است.

  تاریخچه سراب نیلوفر کرمانشاه

  طبق افسانه‌ های قدیمی‌ کرمانشاه گنجینه ای از خسرو پرویز شاه ساسانی در اعماق این سرآب وجود دارد.

  ویژگی‌ها سراب نیلوفر کرمانشاه

  نیلوفر یکی از زیباترین گل هایی است که به دلیل تقدسی که دارد، دارای جایگاه ویژه ای در بین سایر گل ها است که زیباترین مجموعه آن را در سرآب نیلوفر کرمانشاه می‌ توان به نظاره نشست. نیلوفر مظهر صلح و صفا و هدیه ای شاهانه جهت پیشکشی برای شرفیاب شدن است.

  سیمای عمومی سراب نیلوفر کرمانشاه

  عمق بعضی قسمت های این سرآب به بیش از ۳۲ متر می رسد. همچنین این تالاب دارای غارهای زیر زمینی نیز می باشد. سرآب زیبای نیلوفر دارای چند چشمه جوشان است که آب این سرآب را تامین می‌ کند.

  آب سرآب نیلوفر آنچنان زلال است که ساقه گل‌ های نیلوفر از زیر آن به وضوح نمایان است و با وزش نسیم و حرکت آب، این گل‌ ها به رقص درآمده و اوج آرامش را به انسان می‌ بخشند.

  زمان مناسب بازدید سراب نیلوفر کرمانشاه

  بهترين زمان براي بازديد از اين جاذبه اواخر بهار و تابستان است.

  امکانات ویژه سراب نیلوفر کرمانشاه

  قایق‌های تفریحی، آلاچیق، باربیکیو، نمازخانه، سرویس بهداشتی، بوفه، نیمکت، پارکینگ، مسیر دوچرخه سواری از امکانات مجموعه تفریحی سراب نیلوفر هستند.

  وسایل مورد نیاز سراب نیلوفر کرمانشاه

  وسایل پیک نیک واسکان موقت(چادر و...)

  پیشنهاد ویژه سراب نیلوفر کرمانشاه

  اگر از شهرهای دور به استان کرمانشاه سفر می‌کنید و قصد بازدید از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی آن همچون سراب نیلوفر را دارید، اقامت در هتل‌ها و اقامتگاه‌های نزدیک به آن بهترین گزینه است. هتل‌های «سینا»، «معراج»، «کوروش» و «آزادگان» نزدیک‌ترین مراکز اقامتی به سراب نیلوفر هستند.

  سایر اطلاعات سراب نیلوفر کرمانشاه

  سرآب نیلوفر ۵۵ اُمین اثر طبیعی ملی است که توسط سازمان میراث فرهنگی در ۲۷ اسفند ۱۳۸۷ در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفت.

  نکات منفی سراب نیلوفر کرمانشاه

  در چندسال اخیر و با توجه به کمبود بارش های آسمانی و خشکسالی وضعیت فعلی این سرآب چندان رضایت بخش نیست و بعضی منابع از خشک شدن آن حکایت می کنند.

  نکات مثبت سراب نیلوفر کرمانشاه

  این سرآب ظرفیت بهره دهی آب فراوان دارد و برای پرورش ماهی نیز مناسب است. استقبال مردم از طبیعت زیبا و آب و هوای مطبوع این منطقه باعث گردیده که تأسیسات رفاهی مناسبی مجاور آن ایجاد گردد.
  چه جوری برم ؟

  افزودن راهنمایی مسیر :

  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا‌بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  مناسب برای کهنسالان
  مناسب برای کودکان
  آنتن‌دهی تلفن همراه
  تفریحات
  عکاسی
  پیاده‌روی
  سختی مسیر
  آسان (راهپیمایی)
  نظر خودتو به دیگران بگو
  تجربه و نظر خودت از سفر رو با ما به اشتراک بذار
  ارسال عکس
  تجربه خودت از سفر رو به بقیه هم نشون بده
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوال‌های خودت رو از همسفران و کارشناسان ما بپرس
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگه فکر می‌کنی یه مقصد واسه بیرون زدن، سراغ داری و ما معرفیش نکردیم، خودت می‌تونی داخل سایت به بقیه معرفی کنی. دم شما گرم که همراهی.