0
از0 نظر

غار چاهک

  15
  نمایش

  تعداد زیادی غار در سیستان و بلوچستان وجود دارد و غار چاهک نمونه‌ای از آن‌ها است. اگر در سفر به این استان به دنبال ماجراجویی هستید، پیشنها می‌کنیم که برای بازدید از این غار، خود را به ۴۰ کیلومتری شمال شرقی خاش در ارتفاع ۱۸۹۶ متری برسانید. آب چشمه داخل غار از کیفیت بالایی برخوردار بوده و تأمین‌کننده آب روستای چاهک است. در اطراف غار چاهک شاهد گیاهان متنوعی و ارزشمندی همچون بنه، زرشک، انجیر وحشی، پونه، تاغ، خزه و سرخس خواهید بود.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  زمان مناسب بازدید غار چاهک

  با توجه به وضعیت آب و هوایی سیستان و بلوچستان، فصل بهار و اوایل پاییز زمان مناسبی برای سفر به این استان و بازدید از جاذبه‌های آن است.

  مشخصات غار چاهک

  از مشخصات غار چاهک می‌توان به موقعیت مکانی آن که در ارتفاع ۱۸۹۶ متری قرار دارد، اشاره کرد. همچنین چشمه آبی ارزشمند و باکیفیت درون این غار وجود دارد که از آن در جهت تأمین آب روستای چاهک استفاده می‌شود.

  وسایل مورد نیاز غار چاهک

  بهتر است هنگام سفر به این منطقه مقداری آب و مواد غذایی با خود به همراه داشته باشید. همچنین از کفش راحت، لباس مناسب و سایر وسایل غارنوردی استفاده کنید تا در هنگام پیاده‌روی و بازدید به مشکل نخورید.

  سیمای عمومی غار چاهک

  هنگام بازدید از غار چاهک شاهد آب‌چکان‌های تماشایی و گیاهان متنوعی همچون بنه، زرشک، انجیر وحشی، پونه، تاغ، خزه و سرخس خواهید بود که با وجود آن‌ها منظره غار به زیبایی هر چه تمام‌تر جلوه می‌کند.

  چه جوری برم ؟

  افزودن راهنمایی مسیر :

  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا‌بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  سختی مسیر
  متوسط (صعود ساده از معابر سنگی)
  تفریحات
  عکاسی
  پیاده‌روی
  نظر خودتو به دیگران بگو
  تجربه و نظر خودت از سفر رو با ما به اشتراک بذار
  ارسال عکس
  تجربه خودت از سفر رو به بقیه هم نشون بده
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوال‌های خودت رو از همسفران و کارشناسان ما بپرس
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگه فکر می‌کنی یه مقصد واسه بیرون زدن، سراغ داری و ما معرفیش نکردیم، خودت می‌تونی داخل سایت به بقیه معرفی کنی. دم شما گرم که همراهی.

  برچسب ها