0
از0 نظر

قلعه حصار دیلم

  13
  نمایش

  قلعه حصار قلعه‌ای تاریخی واقع در روستای حصار است و آقا خان لیرادی و حاکم دهقان لیرادی، آن را حدود ۱۱۰ سال قبل ساخته‌اند. مساحت قلعه ۴ هزار مترمربع است و ۴ برج دارد که محل نگهبانی تفنگچیان خارک بود. این ساختمان، حیاط اندرون خان بوده و شامل چند قسمت مختلف می‌شود. قسمت آشپزخانه، نان‌پزی خدمتگزاران، بخش تهیه ماست و جمع‌آوری روغن و کره و... بوده‌است. فصل‌های پاییز و زمستان، زمان‌های مناسبی برای بازدید از این قلعه هستند.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  زمان مناسب بازدید قلعه حصار دیلم

  بوشهر در فصل‌های پاییز و زمستان هوای معتدلی دارد و زمان مناسبی برای سفر و گشت و گذار است.

  وسایل مورد نیاز قلعه حصار دیلم

  هنگام رفتن به قلعه حصار دیلم، کفش راحتی و لباس مناسب فصل را بپوشید و پاوربانک، آب آشامیدنی، خوراکی‌های لازم، کیسه زباله، عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب، همراه داشته باشید.

  مشخصات قلعه حصار دیلم

  قلعه حصار قلعه‌ای تاریخی واقع در روستای حصار است و آقا خان لیرادی و حاکم دهقان لیرادی، آن را حدود ۱۱۰ سال قبل ساخته‌اند.

  ویژگی‌ها قلعه حصار دیلم

  مساحت قلعه ۴ هزار مترمربع است و ۴ برج دارد که محل نگهبانی تفنگچیان خارک بوده‌ است. این قلعه دارای ۱۵ اتاق و یک حمام است که حمام دارای خزینه بوده و همیشه آب گرم داشته‌است. پوشش سقف از بوریا و چوب مستحکمی به نام چندل است که برای تیرپوش استفاده می‌شده است. برای ساخت اتاق‌ها از چوب ساج و ملاطی محلی به نام چاری نیز استفاده شده‌ است. در قسمت پایین ساختمان زیرزمین‌هایی درست شده که مخصوص مرغ و خروس و قسمتی مربوط به نگهداری گندم و جو برای سال بعد بوده‌ است.

  این ساختمان، حیاط اندرون خان بوده و شامل چند قسمت مختلف می‌شود. قسمت آشپزخانه، نان‌پزی خدمتگزاران، بخش تهیه ماست و جمع‌آوری روغن و کره و قسمتی نیز مخصوص زندگی سپاهیان بوده‌است. ارتفاع ساختمان بیش از ۷ متر است. این بنا از قلعه‌هاس زیبای حاشیهٔ خلیج فارس است.

  چه جوری برم ؟

  افزودن راهنمایی مسیر :

  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا‌بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  مناسب برای کهنسالان
  مناسب برای کودکان
  آنتن‌دهی تلفن همراه
  تفریحات
  عکاسی
  پیاده‌روی
  سختی مسیر
  آسان (راهپیمایی)
  نظر خودتو به دیگران بگو
  تجربه و نظر خودت از سفر رو با ما به اشتراک بذار
  ارسال عکس
  تجربه خودت از سفر رو به بقیه هم نشون بده
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوال‌های خودت رو از همسفران و کارشناسان ما بپرس
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگه فکر می‌کنی یه مقصد واسه بیرون زدن، سراغ داری و ما معرفیش نکردیم، خودت می‌تونی داخل سایت به بقیه معرفی کنی. دم شما گرم که همراهی.

  برچسب ها