0
از0 نظر

قلعه شمیران ایلام

  12
  نمایش

  قلعه شمیران ایلام یکی از جاذبه های تاریخی این شهر است که مردم آن را با نام‌های شیمران و سمیران هم می‌شناسند و در متون تاریخی، سمیران، شمیران، سمیرم، شمع ایران، کنگریان، سمیویروم و سالاریه هم، به عنوان اسامی قلعه ذکر شده است. اگر سراغ یکی از قلعه‌های مهم و معتبر ایلام را می‌گیرید، قلعه شمیران یکی از آنهاست. قدمت این قلعه را به دوران قبل از اسلام نسبت می‌دهند و در طول سال‌های سده چهارم هجری تختگاه کنگریان- آل مسافر- بوده است.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  مشخصات قلعه شمیران ایلام

  قلعه شمیران ایلام یکی از جاذبه های تاریخی این شهر است که مردم آن را با نام‌های شیمران و سمیران هم می‌شناسند و در متون تاریخی، سمیران، شمیران، سمیرم، شمع ایران، کنگریان، سمیویروم و سالاریه هم، به عنوان اسامی قلعه ذکر شده است. اگر سراغ یکی از قلعه‌های مهم و معتبر ایلام را می‌گیرید، قلعه شمیران یکی از آنهاست.

  زمان مناسب بازدید قلعه شمیران ایلام

  بهترین زمان برای سفر به ایلام و بازدید از قلعه شمیران ایلام، فصل بهار، اواخر تابستان و اوایل پاییز است.

  وسایل مورد نیاز قلعه شمیران ایلام

  برای بازدید از این منطقه، کفش مخصوص طبیعت‌گردی بپوشید و عینک و کرم ضدآفتاب، کلاه، آب آشامیدنی، پاوربانک، خوراکی‌های لازم، کمک‌های اولیه و کیسه زباله همراه داشته باشید.

  تاریخچه قلعه شمیران ایلام

  قدمت این قلعه را به دوران قبل از اسلام نسبت می‌دهند و در طول سال‌های سده چهارم هجری تختگاه کنگریان- آل مسافر- بوده است. این دژ، حدود دو قرن جزو قلعه‌های اسماعیلیان بوده است.

  شرایط استفاده قلعه شمیران ایلام

  برای رسیدن به قلعه شمیران ایلام باید از روی سد سفیدرود عبور کنید.

  ویژگی‌ها قلعه شمیران ایلام

  طرح این بنا به شکل مستطیلی است و برج‌ها و دیوارهای آن حدود ۱۵متر ارتفاع دارند. جنس آنها از سنگ‌های لاشه و ملاط گچ به ضخامت ۸ پا است.

  سیمای عمومی قلعه شمیران ایلام

  از دور که به قلعه نگاه کنید، رج‌های منظمی را می‌بینید که علاوه بر نظم، استحکام خاصی به قلعه بخشیده‌است. دو برج در دیوار شمالی قلعه وجود دارد که در قسمت بالا دارای پنجره‌های بلند مستطیلی شکل با قوس نیزه‌دار هستند و کاربری‌ آنها برا نگهبانی پایین قلعه بوده است. نمای خارجی بنای قلعه با ملاط گچ پوشیده شده است.

  چه جوری برم ؟

  ماشین شخصی

  باتوجه به اینکه طول جاده ماشین رو از سد تا بهرام آباد ۱۸ کیلومتر است، باید مسافتی در حدود ۳ کیلومتر را به سمت جنوب با پای پیاده طی کرد تا به قلعه رسید.
  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا‌بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  مناسب برای کهنسالان
  مناسب برای کودکان
  تفریحات
  عکاسی
  پیاده‌روی
  سختی مسیر
  متوسط (صعود ساده از معابر سنگی)
  نظر خودتو به دیگران بگو
  تجربه و نظر خودت از سفر رو با ما به اشتراک بذار
  ارسال عکس
  تجربه خودت از سفر رو به بقیه هم نشون بده
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوال‌های خودت رو از همسفران و کارشناسان ما بپرس
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگه فکر می‌کنی یه مقصد واسه بیرون زدن، سراغ داری و ما معرفیش نکردیم، خودت می‌تونی داخل سایت به بقیه معرفی کنی. دم شما گرم که همراهی.

  برچسب ها