0
از0 نظر

كاخ سنگ سياه

  13
  نمایش

  از دیدنی‌های تاریخی استان بوشهر می‌توان به كاخ سنگ سياه اشاره کرد. این جاذبه در شهرستان دشتستان قرار دارد و دشتستان به عنوان یکی از مراکز تمدنی در دوران هخامنشی شناخته می‌شود. كاخ سنگ سياه در ۱۰ مهر ۱۳۸۰ با شماره‌ ثبت ۴۰۴۳ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید اما متاسفانه بی‌مهری‌ها و بی‌توجهی‌های مختلف باعث شد تا از این جاذبه تاریخی مهم به اندازه کافی محافظت نشود. نیمه دوم سال زمان مناسبی برای بازدید از این جاذبه است.

  warning icon
  اگر فکر میکنی این اطلاعات نیاز به اصلاح یا افزودن داره . روی دکمه زیر کلیک کن

  ویژگی‌ها كاخ سنگ سياه

  كاخ سنگ سياه در ۱۰ مهر ۱۳۸۰ با شماره‌ ثبت ۴۰۴۳ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید.

  زمان مناسب بازدید كاخ سنگ سياه

  اگر قصد دارید به بوشهر سفر کنید پیشنهاد می‌کنیم از اوایل اسفند تا اوایل اردیبهشت، از اوایل آبان تا آذر یا دی و بهمن به بوشهر بروید و از كاخ سنگ سياه دیدن کنید.

  مشخصات كاخ سنگ سياه

  كاخ سنگ سياه یکی از جاذبه های تاریخی بوشهر است و در شهرستان دشتستان قرار دارد. این شهرستان به عنوان یکی از مراکز تمدنی در دوران هخامنشی شناخته می‌شود و آثار تاریخی مختلفی در آن وجود دارد. این کاخ در بین مردم با عنوان کاخ نظرآقا هم شهرت دارد و در شمال شرقی بندر بوشهر و در ۱۱۰ کیلومتری جنوب غربی کازرون بر سر راه شیراز–بوشهر واقع شده است.

  نکات منفی كاخ سنگ سياه

  متاسفانه سنگ کف درگاه‌های هخامنشی و پایه ستون‌ها وضعیت مناسبی ندارند و حتا روی سنگ‌های هخامنشی با اشیای نوک تیز خراش‌هایی داده شده است.

  سیمای عمومی كاخ سنگ سياه

  یک تالار بسیار بزرگ میانی و چهار ایوان در چهار طرف كاخ سنگ سياه قرارگرفته است. ظاهر کاخ سنگ سیاه از لحاظ سبک هنر معماری و ترکیب رنگ‌های سیاه و سفید و مشخصات ظاهری آن نشان می‌دهد که این کاخ بعد از کاخ برازجان احداث شده است.

  پیشنهاد ویژه كاخ سنگ سياه

  کاخ چرخاب و کاخ بردک سیاه هم از دیگر کاخ‌های تاریخی برازجان هستند که پیشنهاد می‌کنیم با استفاده از برنامه ریزی هوشمند سفر در سایت بزنیم بیرون، اطلاعات لازم برای دیدن این جاذبه‌ها را به دست آورید.

  چه جوری برم ؟

  افزودن راهنمایی مسیر :

  این نزدیکی چی بخوریم ؟
  این نزدیکی کجا‌بمونیم ؟
  این نزدیکی از کجا بخریم ؟

  امکانات و ویژگی‌ها

  امکانات کلی
  مناسب برای بانوان
  مناسب برای کهنسالان
  مناسب برای کودکان
  آنتن‌دهی تلفن همراه
  تفریحات
  عکاسی
  پیاده‌روی
  سختی مسیر
  آسان (راهپیمایی)
  نظر خودتو به دیگران بگو
  تجربه و نظر خودت از سفر رو با ما به اشتراک بذار
  ارسال عکس
  تجربه خودت از سفر رو به بقیه هم نشون بده
  پاسخ سریع دریافت کن
  سوال‌های خودت رو از همسفران و کارشناسان ما بپرس
  پرسش سوال
  Waves Waves Waves

  یه نقطه جدید معرفی کن

  اگه فکر می‌کنی یه مقصد واسه بیرون زدن، سراغ داری و ما معرفیش نکردیم، خودت می‌تونی داخل سایت به بقیه معرفی کنی. دم شما گرم که همراهی.

  برچسب ها